Znaleziono 33 wyniki

autor: marcin77
ndz mar 02, 2014 6:36 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Gemini 3 ??
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 22469

Re: Gemini 3 ??

hej
ja mam gemini II i ostatnio dorobiłem łącznik, przy testach w powietrzu na ustawionym RANGE na LOW i czułości 7, tak jak jest to zalecane, łapie mi blachę falistą 35x60cm z ok 120cm, a blachę o wymiarach 20x50cm z ok 60cm.
niestety nie daje rady wyregulować wykrywacza przy ustawionym RANGE na ...
autor: marcin77
wt lis 26, 2013 12:14 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4332

Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

nowa ma być większa od tej 12,5" ale zawsze będzie w rezerwie 9,5" więc ta 12,5" będzie mi zbędna może ją naprawie i sprzedam.
ktoś z użytkowników kupował te cewki nel?? jak jest z małymi przedmiotami typu moneta na takich cewkach?? chodzi mi o to czy płytko tez wykryje równie dobrze jak głęboko ...
autor: marcin77
pn lis 25, 2013 11:31 pm
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4332

Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

Chce zwiększyć zasięg i obszar poszukiwań.
a dwa ta aktualna jest trochę zmęczona życiem i na mokrej trawie trochę wariuje czasami- takie mam odczucie w stosunku do mniejszej cewki.
autor: marcin77
pn lis 25, 2013 9:23 pm
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4332

Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

Hej
zastanawiam sie nad kupnem większej cewki (teraz mam 12,5") do mojego GTI, jakie firmy polecacie??
znalazłem np nel big 15x17" jaka jest wytrzymałość tej cewki?? jak zachowuje sie wykrywacz??
ewentualnie inne wasze propozycje.
autor: marcin77
sob cze 08, 2013 9:22 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: White's 5900 Di PRO SL - szczegóły strojenia do gruntu
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 12967

Re: White's 5900 Di PRO SL - szczegóły strojenia do gruntu

chodzi o to że podczas dostrajania rusza sie cewką w górę i w dół kilkakrotnie
autor: marcin77
sob cze 08, 2013 8:18 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: White's 5900 Di PRO SL - szczegóły strojenia do gruntu
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 12967

Re: White's 5900 Di PRO SL - szczegóły strojenia do gruntu

hm.. a dlaczego np. niektóry tak dostrajają wykrywacz http://www.youtube.com/watch?v=YnY7duRc3Hc ??
autor: marcin77
pt maja 24, 2013 5:15 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: white's eagle spectrum - jak sie zachowuje bez cewki
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4383

Re: white's eagle spectrum - jak sie zachowuje bez cewki

mi chodzi o to żeby uruchomić go normalnie jak do poszukiwań tylko w trakcie używania odłączyć cewkę i zobaczyć co będzie sie wyświetlać na ekranie bo u mnie po odłączeniu nadal pokazuje różne metale i nie wiem czy są to zakłócenia normalne czy z moim jest coś nie tak...
autor: marcin77
czw maja 23, 2013 8:04 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: white's eagle spectrum - jak sie zachowuje bez cewki
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4383

white's eagle spectrum - jak sie zachowuje bez cewki

Witam,
czy ktoś z forumowiczów mógłby mi wyświadczyć przysługę i
włączyć wykrywacz w trybie coins
zsynchronizować
postawić na stole lub przytrzymać w powietrzu tak żeby nie było w pobliżu żadnych metali i odłączyć cewkę
spojrzeć na wyświetlacz i sprawdzić czy wykrywacz będzie pokazywał jakieś ...
autor: marcin77
pn maja 20, 2013 10:56 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 20745

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

ok rozumiem ale widać tez na filmie że po odłączeniu cewki wykrywacz nadal sie wzbudza to chyba nie jest normalne??
co do kondensatorów to nie miały one wpływu na działanie - wcześniej było tak samo, raczej usterka jest już od momentu kiedy go zakupiłem, ale wcześniej mało chodziłem i myślałem że to ...
autor: marcin77
pn maja 20, 2013 8:55 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 20745

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

hej mam trzy cewki z tego dwie wyglądają prawie jak nowe i na wszystkich nawet 5" jest ten sam problem,
wrzucam film może sie wyjaśni
jeżeli to faktycznie wina kabla to dam radę go samemu wymienić tak żeby później dodatkowej roboty Ci nie zrobić??
czasem jest tak że pierwszą sztukę trzeba zepsuć ...
autor: marcin77
pn maja 20, 2013 12:41 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 20745

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

chyba znalazłem schemat wklejam dla potomnych: Obrazek jutro to dokładniej obadam
autor: marcin77
pn maja 20, 2013 12:19 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 20745

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

sugerowałem sie tym problemem m
elektrolity czasem są uszkodzone mimo że nic po nich nie widać....
co do cewek to obie mają taką samą indukcyjność 15ohm jak dobrze pamiętam, mam jeszcze jedną 5" ale nie sprawdziłem.
PREAMG GAIN ustawiałem na 1, 2 ,3 bez większej poprawy, im więcej tym gorzej...
sory ...
autor: marcin77
ndz maja 19, 2013 11:45 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 20745

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

mam dwie cewki jedną 9,5" a druga 15".
wyczytałem na zagranicznym forum że może to byc przyczyna kondensatorów - starość. Tam gość miał ten sam problem wykrywacz bardzo nie stabilny po wymianie ok. Wymieniłem u siebie kondensatory wszystkie ale dalej jest mocno nie stabilny nawet na standardowych ...
autor: marcin77
ndz maja 19, 2013 9:13 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 20745

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

testy robiłem w ogrodzie w różnych miejscach.
próbowałem ustawień coin, relics, i innych własnych na wszystkich tych trybach nawet jak wykrywacz leży na stole 1m nad ziemią to łapie losowe sygnały, przy skierowaniu go w niebo to samo...myślałem że to wina cewki ale na obu zachowuje sie tak samo. na ...
autor: marcin77
ndz maja 19, 2013 8:49 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 20745

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

człowieku jak masz pisać zbędne posty to sobie odpuść... jak byś nie dowidział to jest post w dziale "naprawa wykrywaczy" więc opisuje jaki mam problem a jak tego nie potrafisz skumać i nie masz pojęcia o naprawach to idć wyczyść swoją wykrywkę i nie zawracaj d...y :smt021