Hej
zastanawiam sie nad kupnem większej cewki (teraz mam 12,5") do mojego GTI, jakie firmy polecacie??
znalazłem np nel big 15x17" jaka jest wytrzymałość tej cewki?? jak zachowuje sie wykrywacz??
ewentualnie inne wasze propozycje.
Jaka nowa duża cewka do GTI 2500
Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500
Pytanie podstawowe należy sobie zadać:
Po co nowa cewka?
I drugie uzupełniające:
Czego brakuje temu co się ma.
proscan
Po co nowa cewka?
I drugie uzupełniające:
Czego brakuje temu co się ma.
proscan
Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500
Chce zwiększyć zasięg i obszar poszukiwań.
a dwa ta aktualna jest trochę zmęczona życiem i na mokrej trawie trochę wariuje czasami- takie mam odczucie w stosunku do mniejszej cewki.
a dwa ta aktualna jest trochę zmęczona życiem i na mokrej trawie trochę wariuje czasami- takie mam odczucie w stosunku do mniejszej cewki.
Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500
Czyli sonda obecna nie jest w pełni sprawna i potrzebna jest nowa, która będzie miała większy zasięg (oczywiście na bardzo duże przedmioty).
Duża sonda ze swej fizycznej istoty będzie bardziej wrażliwa na zewnętrzne zakłócenia.
Tych bardzo dużych sond NEL nie znam (i nie tylko tych do GTI). Obawiam się że będzie większość czasu leżała nieużywana, jako niepraktyczna.

proscan
Duża sonda ze swej fizycznej istoty będzie bardziej wrażliwa na zewnętrzne zakłócenia.
Tych bardzo dużych sond NEL nie znam (i nie tylko tych do GTI). Obawiam się że będzie większość czasu leżała nieużywana, jako niepraktyczna.
proscan
Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500
nowa ma być większa od tej 12,5" ale zawsze będzie w rezerwie 9,5" więc ta 12,5" będzie mi zbędna może ją naprawie i sprzedam.
ktoś z użytkowników kupował te cewki nel?? jak jest z małymi przedmiotami typu moneta na takich cewkach?? chodzi mi o to czy płytko tez wykryje równie dobrze jak głęboko. Od namierzania mam pinpointer ręczny więc szukanie w ziemi mi nie straszne:)
ktoś z użytkowników kupował te cewki nel?? jak jest z małymi przedmiotami typu moneta na takich cewkach?? chodzi mi o to czy płytko tez wykryje równie dobrze jak głęboko. Od namierzania mam pinpointer ręczny więc szukanie w ziemi mi nie straszne:)
-
mariusz.babilon
- Posty: 23
- Rejestracja: czw maja 19, 2011 12:39 pm
- Lokalizacja: Polska
Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500
Witam!
Miałem GTI i używałem różnych cewek za wyjątkiem NEL .Kolego dokup sobie do GTI 8.5x11 DD i zapomnij o większych cewkach bo tak jak pisał PROSCAN większość czasu przeleży w szafie . Cewka 8.5x11 DD to ekwiwalent 12.5 CC która jest ciężka i nieporęczna i dlatego dorzucają ją do kompletu . Cewka DD jest lekka ,poprawia zdecydowanie ergonomie i tak ciężkiego wykrywacza ,ma lepszą separację i jest głęboka czegóż chcieć więcej .
Pozdrawiam.
Miałem GTI i używałem różnych cewek za wyjątkiem NEL .Kolego dokup sobie do GTI 8.5x11 DD i zapomnij o większych cewkach bo tak jak pisał PROSCAN większość czasu przeleży w szafie . Cewka 8.5x11 DD to ekwiwalent 12.5 CC która jest ciężka i nieporęczna i dlatego dorzucają ją do kompletu . Cewka DD jest lekka ,poprawia zdecydowanie ergonomie i tak ciężkiego wykrywacza ,ma lepszą separację i jest głęboka czegóż chcieć więcej .
Pozdrawiam.