Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
marcin77
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

Post autor: marcin77 »

Hej
zastanawiam sie nad kupnem większej cewki (teraz mam 12,5") do mojego GTI, jakie firmy polecacie??
znalazłem np nel big 15x17" jaka jest wytrzymałość tej cewki?? jak zachowuje sie wykrywacz??
ewentualnie inne wasze propozycje.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

Post autor: ProScan »

Pytanie podstawowe należy sobie zadać:

Po co nowa cewka?

I drugie uzupełniające:

Czego brakuje temu co się ma.

:?:

proscan
marcin77
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

Post autor: marcin77 »

Chce zwiększyć zasięg i obszar poszukiwań.
a dwa ta aktualna jest trochę zmęczona życiem i na mokrej trawie trochę wariuje czasami- takie mam odczucie w stosunku do mniejszej cewki.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

Post autor: ProScan »

Czyli sonda obecna nie jest w pełni sprawna i potrzebna jest nowa, która będzie miała większy zasięg (oczywiście na bardzo duże przedmioty).

Duża sonda ze swej fizycznej istoty będzie bardziej wrażliwa na zewnętrzne zakłócenia.

Tych bardzo dużych sond NEL nie znam (i nie tylko tych do GTI). Obawiam się że będzie większość czasu leżała nieużywana, jako niepraktyczna.

:pa

proscan
marcin77
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

Post autor: marcin77 »

nowa ma być większa od tej 12,5" ale zawsze będzie w rezerwie 9,5" więc ta 12,5" będzie mi zbędna może ją naprawie i sprzedam.
ktoś z użytkowników kupował te cewki nel?? jak jest z małymi przedmiotami typu moneta na takich cewkach?? chodzi mi o to czy płytko tez wykryje równie dobrze jak głęboko. Od namierzania mam pinpointer ręczny więc szukanie w ziemi mi nie straszne:)
mariusz.babilon
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 19, 2011 12:39 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka nowa duża cewka do GTI 2500

Post autor: mariusz.babilon »

Witam!

Miałem GTI i używałem różnych cewek za wyjątkiem NEL .Kolego dokup sobie do GTI 8.5x11 DD i zapomnij o większych cewkach bo tak jak pisał PROSCAN większość czasu przeleży w szafie . Cewka 8.5x11 DD to ekwiwalent 12.5 CC która jest ciężka i nieporęczna i dlatego dorzucają ją do kompletu . Cewka DD jest lekka ,poprawia zdecydowanie ergonomie i tak ciężkiego wykrywacza ,ma lepszą separację i jest głęboka czegóż chcieć więcej .
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ