Znaleziono 10 wyników

autor: Jarek
czw sie 30, 2007 5:02 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Whites TM 808 - zasięg
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 43646

Re: Whites TM 808 - zasięg

Producent reklamuje tm808 jako wykrywacz, ktory doskonale sobie radzi na zmineralizowanym gruncie.
A uzytkownicy czesto pisza cos zupelnie innego. To samo zreszta dotyczy innych two boxow.
Mozecie napisac cos na ten temat?
Pozdrawiam,
Jarek.
autor: Jarek
śr sie 29, 2007 4:12 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Two boxy - roznice
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3213

Re: Two boxy - roznice

ProScan pisze:sporo można znaleźc tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=701

w miarę możliwości będę coś dopisywał. Bardzo liczę też na wpisy użytkowników wszelkich wykrywaczy "two-box".

Cenna lektura, ale mam niedosyt :)
autor: Jarek
wt sie 28, 2007 3:49 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Two boxy - roznice
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3213

Two boxy - roznice

Witam,
Niestety nie moge znalezc konkretnych informacji o roznicach miedzy poszczegolnymi two boxami. Sama marketingowa sieczka.
Rozwazam zakup dwoch roznych konstrukcji whites tm808 lub eagle eye do garretta.
Interesuje mnie wielkosc sond, ich rozstaw itp. Zakladam, ze te parametry beda mialy ...
autor: Jarek
ndz cze 24, 2007 1:48 am
Forum: Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny
Temat: Poszukiwania magnetometrem
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 33988

Re: Poszukiwania magnetometrem

Aaaa. Coś kojarzę. Mam instrukcję, jak by co !
proscan
A baardzo chetnie! Po polsku mam tylko kilka stron o kalibracji, ale z tego, co pamietam, jakis czas temu miales tylko rosyjska A moze masz cos o Vallonie?
Lektury nigdy dosc


W życiu nie pomyślałbym by sondę zamocować luźno. W moim pojęciu ...
autor: Jarek
sob cze 23, 2007 6:47 pm
Forum: Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny
Temat: Poszukiwania magnetometrem
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 33988

Re: Poszukiwania magnetometrem

ProScan pisze:A jaki model używasz ?

OGF-L. Sonde ma mocowana w ten sam sposob, co magnetometr na zdjeciu. Jak przypuszczam ruchoma jest po to, zeby zawsze byla ustawiona wertykalnie. Niezaleznie od pochylenia terenu.
Pozdrawiam,
Jarek.
autor: Jarek
pt cze 22, 2007 1:01 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: do militarki.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4800

Re: do militarki.

Tak, to tylko taka specjalna sonda. Do tego należy dokupić detektor

Na zupełnie specjalne okazje. Jeśli komuś koniecznie potrzebny two-box, to polecam raczej cos w rodzaju TM808 lub podobnego.


A moglbym poprosic o garsc szczegolow?
Od jakiegos czasu zbieram informacje na temat two-boxow ...
autor: Jarek
pt cze 22, 2007 12:24 am
Forum: Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny
Temat: Poszukiwania magnetometrem
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 33988

Re: Poszukiwania magnetometrem


2. Czujnik pozwala na wejście w teren niedostępny dla innych detektorów:

http://www.proscan.gliwice.pl/pict/teren.jpg

Pozwala, ale np w moim egzemplarzu sonda sie zaczepia nawet o wysoka trawe i rozstraja magnetometr, co zmusza do przemieszczania na "granicy postoju" i ...
autor: Jarek
czw cze 21, 2007 11:13 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Ramy i wykrywacze pi
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5537

Re: Ramy i wykrywacze pi

marcin.p. pisze:haha nie kopie ;) dal mi niom do zestawu to jest :D

A kto takie cudo wyprodukowal? Taka cewka to juz w zasadzie rama :shock:
Pozdrawiam,
Jarek.
autor: Jarek
czw mar 15, 2007 5:24 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Ramy i wykrywacze pi
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5537

Re: Ramy i wykrywacze pi

Witam na forum,
Witam ponownie.

Indukowane napięcie jest proporcjonalne do powierzchni sondy.

Zatem w przypadku zakłóceń (które są wszechobecne i jednorodnie obejmują całą powierzchnię sondy) duża pętla jest bardzo podatna na wszelki śmietnik elektromagnetyczny.
Czy to oznacza, ze ramy takze ...
autor: Jarek
śr mar 14, 2007 11:08 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Ramy i wykrywacze pi
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5537

Ramy i wykrywacze pi

Rozwazam zakup ramy i/lub wykrywacza pi z duuza cewka.
Zastanawiam sie, czy monstrualne cewki np 60 cm wspolpracuja stabilnie z wykrywaczem? Takie rozwiazania sa coraz rzadziej stosowane.
Przy okazji - nie moge namierzyc "aktywnych" producentow ram oraz producentow pi z tak duzymi cewkami ...