Tm 808 dziwne zachowanie.

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: Jagerek » pn maja 24, 2010 7:15 pm

Witam. Ostatnio stałem się posiadaczem wyżej wymienionego wykrywacza. Niestety sprzęt bez gwarancji. Podczas pierwszych testów spotkałem się z dziwnym zachowaniem. Otóż po włączeniu detektor zaczyna od razu piszczeć mimo, że pokrętło threshold jest ustawione na minimum, a wskazówka wychodzi poza skale. Proces ten trwa az do zresetowania Dokładnie przejrzałem instrukcje i z takim zachowaniem tam się nie spotkałem. Drugą sprawą jest zasięg. Niby nie jest słaby jednak nie zachwyca. Czy może to być jakaś wada? Czy można byłoby podesłać sprzęt nawet do ewentualnego przeglądu?

Pozdrawiam
Jagerek
 
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: ProScan » pn maja 24, 2010 7:22 pm

Zasięgi można sprawdzić (oszacować) tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=701

Wykrywacz po włączeniu może piszczeć - trzeba go "zresetować" przyciskiem na rączce - więc wydaje mi się, że jest OK w tym względzie (w każdym razie nic co by wskazywało na wadę).

Każdy wykrywacz Whitesa można bez problemu do mnie wysłać - wolałbym jednak, by zgrubnego sprawdzenia dokonać u siebie, bo szkoda czasu (i pieniędzy) jeśli okaże się u mnie że jest dobrze...

Proszę zatem sprawdzić zasięg, możliwość dostrojenia do gruntu, stabilność w środku zakresu czułości (poruszyć przy tym lekko antenami) itp.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: Jagerek » pt cze 04, 2010 11:55 am

Witam ponownie. Szykując sie do jutrzejszego wypadu włączyłem dzisiaj detektor, który samoczynnie zaczął się wzbudzać. Wskazówka lata po całej skali. Nie słychać sygnału wiodącego. Nie można dostroic do gruntu w zaden sposób. Praktycznie nie wykrywa metali. Dodam, że dzień po zakupie w tym samym miejscu wykrywacz działał poprawnie- bez problemu można było dostroić itp. Po zakupie i wstępnym rozpracowaniu go wykrywacz lezał w domu z wyjetymi bateriami. Na pewno nikt na niego nie nadepnął itp.
Co może byc przyczyna takiego zachowania? Proszę o pomoc

Pozdrawiam #-o
Jagerek
 
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: ProScan » pt cze 04, 2010 2:53 pm

Jakie były nastawy? Czy detektor leżał nieruchomo?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: Jagerek » pt cze 04, 2010 3:39 pm

Wszystkie pokrętła ustawione na NORMAL. Wykrywacz trzymałem nieruchomo w ręku z dala od metalowych przedmiotów. Przy próbie ustawienia threshold brak dzwięku. Wykrywacz wzbudza się wydając przy tym sygnały. Resetowanie nie pomaga. Tak jak powiedziałem tydzień temu wszystko było ok. Leżał w pokoju z wyjętymi bateriami. Kurz mu chyba nie zaszkodził?

Pozdrawiam #-o
Jagerek
 
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: ProScan » pt cze 04, 2010 3:47 pm

A jaka jest historia tego sprzętu? Jeśli ma kilka lat, to proszę przysłać do przeglądu i naprawy.

:pa


proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: Jagerek » pt cze 04, 2010 4:08 pm

Nie mam pojęcia jaka jest jego historia. Na klapce od paka na baterie widnieje rok 2009 więc nie jest taki stary, zapewne zakupiony w V.... w Warszawie, poniewaz mam do niego oryginalną instrukcje tłumaczoną przez pana. Dobrze wyśle panu sprzęt do sprawdzenia.
Proszę podać adres do wysyłki.

Jeszcze jedno pytanie ile tak mniej więcej będą obejmować koszty naprawy?

Pozdrawiam #-o
Jagerek
 
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: ProScan » pt cze 04, 2010 6:39 pm

Na klapce od paka na baterie widnieje rok 2009 więc nie jest taki stary, zapewne zakupiony w V.... w Warszawie, poniewaz mam do niego oryginalną instrukcje tłumaczoną przez pana.


To dlaczego Pan nie reklamuje?

Proszę podać adres do wysyłki.

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=236

Koszt na email

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: Jagerek » pt cze 04, 2010 6:48 pm

Niestety nie mam do niego gwarancji.
Jagerek
 
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: ProScan » pt cze 04, 2010 6:53 pm

No to nie wnikam. Szacunkowe koszty podałem emailem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: Jagerek » czw cze 17, 2010 12:32 pm

Wykrywacz doszedł. Działa jak powinien ;) Bardzo dziękuje.

Pozdrawiam
Jagerek
 
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: ProScan » czw cze 17, 2010 12:54 pm

No to mamy jeden problem mniej...

A ja straciłem jeden potencjalny detektor do naprawy - bo z tym problemem już nigdy do mnie nie wróci.

:wave

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Problem z TM 808

Postautor: Wirus » wt mar 04, 2014 12:46 pm

Hej.
Jestem świeżym posiadaczem TMa :D Niestety ostatnio mój wykrywacz zaczął fiksować. Na jednej miejscówce zaczął się wzbudzać tak jak bym chodził pod liniami wysokiego napięcia niestety po zmianie miejscówki wykrywacz nadal moim zdaniem pracował nieprawidłowo. Próbowałem kilka razy dostrajać na innych miejscówkach i nadal jak idę z wykrywaczem on wydaje co krok dźwięk na metal tak jak bym miał w bucie metal ](*,) O co chodzi.. czy ja robię coś nie tak?
Dodam że anteny nie mają luzów.
Wirus
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 1:23 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: ProScan » wt mar 04, 2014 3:36 pm

Przeniosłem wątek do podobnego.

Z opisu wynika, że... nie potrafi Pan opisać co się dzieje.

Pod liniami energetycznymi na pewno nie ma efektu sygnału przy każdym kroku, o który pisze Pan zdanie dalej.

Proszę opisać co to znaczy, że detektor pracuje nieprawidłowo.

I o jakich luzach Pan pisze?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tm 808 dziwne zachowanie.

Postautor: Wirus » wt mar 04, 2014 7:10 pm

Gdy włączę detektor i dostroję do gruntu wydaje się być wszystko ok, gdy zaczynam iść z detektorem co krok zmienia się sygnał wiodący jak by pod sondą był metal, jak stanę jest ok. Jest to jak by zakłócenie tak jak bym miał w prawej kieszeni telefon lub jakiś inny przedmiot który przy każdym kroku zakłóca prace detektora. Zasięgów nie sprawdzałem ale jak z nim ostatnio chodziłem nie wykopałem nic głębiej jak na sztych łopaty. Co do luzów... czytałem gdzieś że za przyczynę nieprawidłowego działania detektora odpowiedzialne mogą być luzy na antenach ale w moim TMie anteny wydają sie być przykręcone stabilnie.
Wirus
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 1:23 pm

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron