Wymiana kabla w sondzie Radio Shack i Bounty Hunter

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Wymiana kabla w sondzie Radio Shack i Bounty Hunter

Postautor: miclaw » czw gru 02, 2010 5:01 pm

Witam :)
Chodzi o wymianę kabla w wykr. Radioshack discovery 2000

Obrazek

Jest to możliwe ?
miclaw
 
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 30, 2010 8:47 pm

Re: Wymiana kabla w sondzie Radio Shack i Bounty Hunter

Postautor: ProScan » czw gru 02, 2010 5:35 pm

Witam,

Kable w sondach tych wykrywaczy (podobnie jak w tych nowych Fisherach F2 czy F4) wyglądają tak, jak w linku na pierwszym zdjęciu na środku;

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=31

i faktycznie często ulegają uszkodzeniu.

Taka wymiana jest możliwa (należy wycinać otwór w spodzie sondy), ale bardzo kłopotliwa. Najtrudniej jest to zrobić w "starych" sondach 8". Ja za wymianę kabla biorę z grubsza tyle samo, czy sonda kosztuje 800 czy 200zł, więc nie wiem czy to będzie się opłacało.

Proszę o kontakt na email w sprawie kosztów.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wymiana kabla w sondzie Radio Shack i Bounty Hunter

Postautor: Zapytanie_email » pn mar 24, 2014 4:47 pm

Witam serdecznie

Mam problem z wykrywaczem.
Jest to BH Quick Draw II zakupiony już lata temu w Vikingu (sonda 10 cali) Po paru ładnych latach bezproblemowych poszukiwań zaczęły pojawiać się fałszywe sygnały najpierw mało, z czasem coraz więcej.
Wykrywacz po chwili od uruchomienia piszczał niezależnie od tego czy był w ruchu czy nie.
Przez ostatnie kilka lat wykrywacz przeleżał w szafie, jednak gdy ostatnio uruchomiłem go - po chwili znowu zaczyna piszczeć mimo, że nie powinien.

Czytałem na forach, że wiele osób miało podobne problemy z Bounty Hunterami i że wina może pochodzić ze strony sondy/kabla.
Niestety choć moja wiedza w tym zakresie jest znikoma, mogę jednak napisać, że po odłączeniu sondy od wykrywacza wszystkie sygnały milkną.
Ruch kabla koło sondy czy wtyku w mojej ocenie nie nasila/wywołuje tych sygnałów.
Również po zmniejszeniu czułości częstość występowania sygnałów nie zmienia się.
Gołym okiem nie widzę też żadnych uszkodzeń czy rozszczelnień sondy.

Czy jest możliwość wysłania do Pana tego urządzenia i naprawy takiej usterki?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Wymiana kabla w sondzie Radio Shack i Bounty Hunter

Postautor: ProScan » pn mar 24, 2014 4:51 pm

Witam,

Wada kabla jest mimo to najbardziej prawdopodobna, bo uszkodzenia ekranu nie widać.

Sondę można próbować naprawiać lub wymienić. Nadmienię, że pasują te ze starszych Fisher F2/F4 (te z nowszych wymagają wymiany wtyku).

Reszta j/w.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości