Problem z cewką od c.scope 1220xd

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Problem z cewką od c.scope 1220xd

Postautor: URI » śr mar 28, 2012 11:36 pm

Witam serdecznie.Wykrywkę kupiłem nawą 2 lata temu,od tego sezonu nie mogę dać sobie z nią rady.Co 20 sekund resetuje bo albo gubi sygnał albo sygnalizuje raz ostro na metal a za 1 sek piszczy na kolor (reset)i 20 sek potem to samo .Nie ma znaczenia jakie baterie używam (sprawdziłem aku alkaiczne itp)Grunt tez sprawdzałem raz piasek raz glina (wynik ten sam).Postanowiłem sprawdzić metodą lopatologiczną kabel(poruszałem nim delikatnie ale nie zauważyłem zmian.Jednak gdy dotknąłem cewkę ręką od razu się wzbudziła raz piszczała raz gubiła sygnał.Co by mi Pan poradził.Tylko proszę nie pisać że mam go wysłać do serwisu (złote runo)...Do tych (wymoderowano) nic nie dam...
URI
 
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 28, 2012 7:50 pm

Re: Problem z cewką od c.scope 1220xd

Postautor: ProScan » czw mar 29, 2012 1:32 am

Wygląda na uszkodzenie sondy. Bardzo prawdopodobne uszkodzenie ekranu kabla. Takie oczywistości jak zasilanie rozumiem, że zostały sprawdzone.

W CSCOPE kable są takie jak ten nr 1 na zdjęciu z wątku tutaj:

viewtopic.php?t=31

Obrazek

i praktycznie każdy starszy niż 2 lata, po umiarkowanie intensywnej eksploatacji, jest do wymiany.

Najlepiej sprawdzić na innej sondzie, a potem myśleć co dalej. Gdybym ja miał taki wykrywacz robić, to wymieniłbym kabel w ciemno.

Do ZR nie odsyłam, ale doradzam kontakt z nimi, by się przekonać, co mają mądrego do zaproponowania.

:pa

proscan
Ostatnio zmieniony czw mar 29, 2012 1:38 am przez ProScan, łącznie zmieniany 2 razy
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką od c.scope 1220xd

Postautor: ProScan » ndz cze 11, 2017 7:49 pm

Historia pewnej sondy...

Zapytanie email:
witam , mam krótkie pytanie odnosnie c.scope 1220xd (szara obudowa) temat z tego co wiem standardowy w tym sprzecie - przewód cewki , objawy są nastepujące wzbudza się skrzeczy po dotknęciu gleby itp . po resecie działa i tak w kółko (objawy nasilają się w wilgoci ) proszę o orientacyjną wycenę i przybliżony czas naprawy , dziękuję


Moja odpowiedź:
Proszę przysłać zdjęcia cewki – zwłaszcza zbliżenie na wejście kabla do cewki..


Zapytanie email:
witam , zdjęcia w załączniku , w zasadzie mam 2 takie c.scopy do naprawy z tym ze jesen czarny ,zdjecia są obu cewek


Zdjęcia otrzymałem - zgodziłem się przyjąć.
Te sondy wymagają wycięcia otworu w spodzie, by zdemontować i wymienić kabel.


Zapytanie email:
w jednej tej sondzie raczej nie będzie takiej potrzeby wiercenia ponieważ jest rozklejona , druga jest w trochę lepszym stanie ale też się rozłazi , może wyślę najpierw jeden (nie chcę się pozbywać obydwu na raz) naprawimy , podeślę drugi , to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.W sumie obydwa mają identyczne objawy.


Oto co otrzymałem:
CS01A.jpg


Sonda, które nie jest rozklejona, tylko całkowicie rozebrana (przy okazji rozdzielania obu polówek, które są zatopione w piance poliuretanowej). Co najgorsze, to kabel został wymieniony - o czym ANI SŁOWA w korespondencji.

Informuję, że jeśli ktoś chce ze mnie robić idiotę, to niech nie liczy, że będę chciał mu pomagać. Jeśli ktoś coś nagrzebał, to niech się przyzna - może pomogę. A w takich sytuacjach gdzie mi się podrzuca zgniłe jajo - to na 100% żegnam się z takim klientem. Na zawsze.

Kabel też trzeba umieć wymienić - trzeba wiedzieć jak to zrobić i co założyć. W tym przypadku ten nieudacznik, który zdewastował tą sondę nie miał pojęcia ani o jednym ani o drugim.

Sonda wraca do właściciela - niech sobie zrobi z nią co chce.

Oczywiście mój czas zostanie wyceniony.

:m

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości