Dzwięki w Quattro - interpretacja

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: warwick » pt sie 07, 2009 10:28 pm

mam problem z interpretacją dźwięków w trybie RELICT i ALL METAL :(

co na przykład oznacza wysoki dźwięk i -5 na VDI ?? duże żelazo ?? albo na odwrót niski dzwięk i 35 na VDI ??

jutro przetestuję w terenie i zobaczę po prostu co wychodzi przy takich sygnałach ale w tej chwili ciekawi mnie co powinno wychodzić ??

a może sprzęt zwariował, bo testy robiłem w domu ....?

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: ProScan » pt sie 07, 2009 11:40 pm

W tych trybach wysokość zależy od własności magnetycznych, a liczba zawsze zależy od własności elektrycznych.

Nie znam Quattro na tyle, by powiedzieć jakie wartości, co oznaczają, ale mogę się domyślać, że -5 z wysokim dźwiekiem to będzie jakieś wcale nieduże żelazo (albo duże, ale podłużne), a niski ton i 35 to "dobry" kolor.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: warwick » pt sie 07, 2009 11:47 pm

postaram się jutro wieczorem napisać jak to wszystko wygląda w praktyce, a tym czasem dziękuję i pozdrawiam

warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: Witcher » sob sie 08, 2009 8:08 am

Z moich obserwacji wynika że spora gama sygnałów na kolor potrafi być wskazywana jako np. właśnie -5 i sygnalizowana dziwnym, łamanym wysokim dźwiękiem. Wydaje mi się że przedmioty które są gdzieś na granicy zasięgu, bądź jakoś inaczej "ułożone" dają takie wskazanie.
Dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego sporo osób nie uznaje trybu all metal w tym wykrywaczu.
Z dźwiękiem na żelastwo gdy wykrywacz wskazuje 35 nie spotkałem się przez 5 sezonów, czyli odkąd mam ten wykrywacz.
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: ProScan » sob sie 08, 2009 9:21 am

sygnałów na kolor potrafi być wskazywana jako np. właśnie -5 i sygnalizowana dziwnym, łamanym wysokim dźwiękiem


Tak zapewne może dziać się w ziemi, która ma zwykle własności magnetyczne, co powoduje, że identyfikacja ulega zaniżeniu. Warwick robił sobie testy w powietrzu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: Matis » ndz sie 09, 2009 11:01 pm

A ja mam inne pytanie co do quattro. Czy tylko ja tak mam ze jak chodze w all metal na sciernisku to quattro caly czas sie wzbudza? Zjechanie z czuloscia malo daje i tez nie chce schodzic nizej 18 bo czulosc na male przedmioty spada.
Matis
 
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:22 pm

Re: Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: warwick » wt sie 11, 2009 2:13 am

Witam,
u mnie już wszystko jasne - jak słusznie domyślił się Proscan testy robiłem w powietrzu w domu i pewnie stąd takie wyniki bo w terenie nie miałem niskiego sygnału i dużego wskazania VDI natomiast wysoki dźwięk i niskie VDI to zawsze był jakiś kolor, zazwyczaj słaby

dziękuję wszystkim za sugestie i pozdrawiam

warwick
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 10:39 am przez warwick, łącznie zmieniany 1 raz
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: ProScan » wt sie 11, 2009 8:23 am

Czy tylko ja tak mam ze jak chodze w all metal na sciernisku to quattro caly czas sie wzbudza?


Pytanie nie na ten wątek, ale krótko. Takie zachowanie może świadczyć o uszkodzeniu ekranowania.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: Matis » wt sie 11, 2009 10:00 am

Czyli siadla cewka? Ile by kosztowala naprawa.
Matis
 
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:22 pm

Re: Dzwięki w Quattro - interpretacja

Postautor: ProScan » wt sie 11, 2009 11:29 am

Czyli siadla cewka?


Albo kabel - proszę to jednak traktować jako hipotezę. Najlepiej upewnić się w terenie na innej sondzie.

Ile by kosztowala naprawa.


O informacje cenowe proszę pytać poprzez email.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron