Rozstrojenie sondy?

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Rozstrojenie sondy?

Postautor: jarek-pol1 » pt sty 08, 2010 3:52 pm

Zauważyłem, że mój problem z rozstrojeniem sondy nie jest przypadkiem jednostkowym i zastanawiam się w jakie są przyczyny rozstrojenia. Czy jest to wynikiem złej obsługi? Może wadliwych ustawień fabrycznych? Czy jesteśmy w stanie uniknąć lub zminimalizowć ryzyko takiej usterki?
:pa
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rozstrojenie sondy?

Postautor: ProScan » pt sty 08, 2010 4:07 pm

Sondy nie można rozstroić poprzez zmianę nastaw.

Sondy to produkt seryjny, w miarę masowy, więc strojeniu poświęca się pewnie kilka minut, a nie kilkanaście czy kilkadziesiąt, stąd trzeba się liczyć z pewnym rozrzutem parametrów strojenia.

Producent daje sobie margines i nie obiecuje że na każdej sondzie można pracować z dowolną czułością. Zwykle jeśli sonda pracuje na nastawach fabrycznych, to jest problem, żeby go skłonić by uznał, że z sondą jest coś nie tak.

W Pana przypadku strojenie nadal nie jest idealne, wg moich kryteriów (ale lepiej już nie będzie), lecz zasadniczy problem polegał na braku szczelności - wilgoć w sondzie=poważne kłopoty.

Sondę należy chronić przed skrajnymi temperaturami, przed naprężeniami, odkształceniami i urazami, środkami chemicznymi i wszelkim nietypowym oddziaływaniem. Natomiast ustawieniami można bawić się do woli, a konkretnie do granicy gdzie wykrywacz przestanie być stabilny.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rozstrojenie sondy?

Postautor: jarek-pol1 » pt sty 08, 2010 4:23 pm

Tą sondę z całą pewnością kupiłem już z pęknięciem, ale nie mam zamiaru oskarżać o "złą wolę" sprzedającego. Pęknięcie było takie, że nawet przy moich wnikliwych oględzinach nie zauważyłem uszkodzenia i podejrzewam, że sprzedający również nie miał o nim pojęcia. Osobiście z tak skomplikowanym sprzętem obchodzę się bardzo delikatnie i staram się nie narażać go na urazy. Ja po prostu go lubię :D
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rozstrojenie sondy?

Postautor: ProScan » sob sty 09, 2010 12:44 am

Innym czytającym przypominam ten wątek:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1900

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości