minelab explorer II ustawienia

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

minelab explorer II ustawienia

Postautor: marek1105 » ndz cze 19, 2011 7:15 pm

Pare dni temu zakupiłem w\w wykrywacz. powiedzcie jakie ustawienia najlepsze w trybie Quickstart na monetki, klamry itp. (tryb Advanced na razie sobie daruje). Instrukcje mam, ale nia ma to jak porada kogoś otrzaskanego z tym sprzętem.
1. Jaki ustawić poziom czułości(sensitivity).
2. Na ile ustawić progowy sygnał wiodący(threshold)
3. Regulacja czułości: ręczna czy półałtomatyczna.
4.Jakie ustawienia audio: Volume, Tone, Sounds.(zostawic fabryczne czy cos pozmieniac)
5. Jaki ustawić IRON MASK (fabrycznie jest -6)
6. Czy lepiej chodzic w trybie DISCRIM czy IRON MASK
7. Przedmioty ktore zaznaczylem "ptaszkiem": COINS, FE COINS, JEWELERY, FOIL, PULL TAB, CROWNCAP, SCREWCAP, NAIL zaznaczyłem iksem. Czy to dobre ustawienie, pytam poniewaz nie chcę stracic jakiegos fajnego fanta. ( na tych ustawieniach robiłem testy roznych monet na polu ale aluminiowych i cynkowych prawie w ogóle nie widział. Za to cały czas pokazuje jakies kawałki żelaza)
8. Czy ta dyskryminacja z punktu 7 działa zarówno w opcji DISCRIM i IRON MASK?
z góry dziękuję
Pozdrawiam Marek
marek1105
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 4:22 pm

Re: minelab explorer II ustawienia

Postautor: ProScan » ndz cze 19, 2011 7:24 pm

1. Max by był jeszcze w miarę stabilny
2. Ledwie słyszalny
3. Ręczna, ale na etapie nauki może być automat.
4. Volume Gain na max. Reszty nie zmieniać.
5. Bez znaczenia jeśli się pracuje na smartfind.
6. Zależy czego się oczekuje od detektora.

Przedmioty ktore zaznaczylem "ptaszkiem": COINS, FE COINS, JEWELERY, FOIL, PULL TAB, CROWNCAP, SCREWCAP, NAIL zaznaczyłem iksem.


Ja nie wiem z tego opisu co jest ptaszkiem, a co X.

8. Tylko na smartfind.

Widzę że kolega ma problemy zupełnie podstawowe - radziłbym jednak zacząć od powtórnej lektury instrukcji (mam nadzieję że nie kradzione ksero) i dziesiątek i setek wpisów na forach.

:pa

proscan


PS

linki:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=490
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=981
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: minelab explorer II ustawienia

Postautor: marek1105 » pn cze 20, 2011 2:09 pm

ProScan pisze:
Przedmioty ktore zaznaczylem "ptaszkiem": COINS, FE COINS, JEWELERY, FOIL, PULL TAB, CROWNCAP, SCREWCAP, NAIL zaznaczyłem iksem.


Ja nie wiem z tego opisu co jest ptaszkiem, a co X.



moje niedopatrzenie.
COINS, FE COINS, JEWELERY, FOIL, PULL TAB, CROWNCAP, SCREWCAP.
NAIL zaznaczyłem iksem.
marek1105
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 4:22 pm

Re: minelab explorer II ustawienia

Postautor: ProScan » pn cze 20, 2011 11:21 pm

( na tych ustawieniach robiłem testy roznych monet na polu ale aluminiowych i cynkowych prawie w ogóle nie widział. Za to cały czas pokazuje jakies kawałki żelaza)


To że widział żelazo wcale mnie nie dziwi skoro zaznaczone zostało FE Coins oraz Crowncap.

Że nie widzi monet alu... to już dziwne. Pewne nie dowiedzieliśmy się wszystkiego. By wykrywało tego rodzaju monety, to prawa górna ćwiartka musi być całkowicie "czysta".

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron