Czym znaleźć skrzynię z dokumentami

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Czym znaleźć skrzynię z dokumentami

Postautor: Zapytanie_email » wt cze 05, 2012 10:45 am

Witam. Poszukuję sprzętu, którym będę mógł zlokalizować depozyt, chodzi o skrzynie z dokumentami. Nie wiem jakiej są one wielkości ani na jakiej w przybliżeniu głębokości są zakopane. Nie interesuje mnie wykopywanie monet, ani żadnej innej drobnicy, dlatego najlepiej gdyby była możliwość "wycięcia" tego typu znalezisk. Na forum otrzymałem podpowiedź żeby skontaktować się z Panem. Potrzebuję informacji jaki konkretnie detektor zastosować, gdzie kupić? I jeszcze jedno pytanie, mam nadzieję że i w tym temacie też coś Pan podpowie. Jakimi urządzeniami sprawdzić ściany i posadzki, czy coś się pod nimi nie kryje? Bo chyba zwykły detektor się za bardzo do tego nie nadaje? Może zna Pan kogoś, firmę, która dysponuje takim sprzętem i mogłaby wykonać takie sprawdzenie, bo pewnie i koszt zakupu i obsługa takiego sprzętu to już kosmos? Pozdrawiam. JS
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Czym znaleźć skrzynię z dokumentami

Postautor: ProScan » wt cze 05, 2012 10:47 am

Dobrą rade Hajtmana widzę już tutaj: http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 10&t=99259

A z czego ta skrzynka jest wykonana? Bo jeśli nie z metalu, to raczej nie ma o czym mówić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czym znaleźć skrzynię z dokumentami

Postautor: jarek_s » wt cze 05, 2012 5:59 pm

Skrzynka jest metalowa, chyba... przynajmniej taką mam nadzieję.
jarek_s
 
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 05, 2012 8:27 am

Re: Czym znaleźć skrzynię z dokumentami

Postautor: ProScan » wt cze 05, 2012 6:47 pm

Myślę że problem jest postawiony zbyt ogólnie i nic mądrego nie da się poradzić bez napisania książki.

Równie dobrze można było powiedzieć, szukam skarbu, metalowego, czym?

W takim przypadku lepiej znaleźć osobę doświadczoną i mu konkretnie powiedzieć czego i gdzie się szuka. Sam sprzęt nie zapewni sukcesu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czym znaleźć skrzynię z dokumentami

Postautor: tomasir » śr lip 11, 2012 2:13 pm

ProScan pisze:A z czego ta skrzynka jest wykonana? Bo jeśli nie z metalu, to raczej nie ma o czym mówić.


A jeśli nie jest z metalu - to nie można próbować georadarem? Pytam poważnie oczywiście.
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Czym znaleźć skrzynię z dokumentami

Postautor: ProScan » śr lip 11, 2012 7:39 pm

To zależy w czym jest wkopana. Bo skrzynki drewnianej już nie ma - został tylko ślad w zruszonej glebie.

Radar to dobry sprzęt do robienia ludzi w bambuko. Jeśli ktoś obieca że znajdzie skrzynkę drewnianą zakopaną gdzieś w lesie, albo w ogródku, to gonić łobuza i poszczuć psami!

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czym znaleźć skrzynię z dokumentami

Postautor: szaniec » czw lip 12, 2012 1:55 pm

tak na marginesie dodam ze nawet jezeli istotnie byla drewniana to mogla miec metalowe elementy takie jak okucia zawiasy itp - tryb statyczny, mnostwo sil i stalowych nerwow :) i do boju ;)
szaniec
 
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 06, 2008 2:34 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości