ace250 - dostrajanie do gruntu (do Proscana)

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

ace250 - dostrajanie do gruntu (do Proscana)

Postautor: J23pl » ndz lut 12, 2006 9:36 pm

Witam!
Jak to w końcu jest? - Wyczytałem, (bodajże w instrukcji) że w/w wykrywacz ma dostrajanie automatyczne tzn. po włączeniu dostraja się sam do gruntu pod sondą, czyli włączjąc i wyłączjąc wykrywkę trzymając sondę nad określonym gruntem uzyskujemy ten sam efekt, co kręcąc pokrętłem "grunt" w innych wykrywkach. Z drugiej strony pisze Pan, że ten wykrywacz nie posiada dostrajania do gruntu. To w końcu jak to jest?
Pozdrawiam
J23
J23pl
 
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2006 5:20 pm

Re: ace250 - dostrajanie do gruntu (do Proscana)

Postautor: ProScan » pn lut 13, 2006 11:41 am

Witam,

W instrukcji o tym mowy nie ma. "Automatyczne" dostrajanie to zazwyczaj jest nastawa "na sztywno". Tylko najdroższe wykrywacze mają opcję dostrajania się i nadążania za zmianami gruntu (XLT, GTI).

Proszę mi wskazać meijsce (np. w interencie) gdzie napisano, że:

po włączeniu dostraja się sam do gruntu pod sondą, czyli włączjąc i wyłączjąc wykrywkę trzymając sondę nad określonym gruntem uzyskujemy ten sam efekt, co kręcąc pokrętłem "grunt" w innych wykrywkach


jak to przeczytam w "oryginale", to spróbuję się ustosunkować.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: ace250 - dostrajanie do gruntu (do Proscana)

Postautor: J23pl » śr lut 22, 2006 11:04 pm

J23pl
 
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2006 5:20 pm

Re: ace250 - dostrajanie do gruntu (do Proscana)

Postautor: ProScan » czw lut 23, 2006 3:25 am

Dalibóg nie wiem skąd Lamina wytrzasnął te informacje. Nie mogę ich traktować jako "źródłowe" i nie będę się wypowiadał ...

Sądzę, że gdyby rzeczywiście miało tak to przebiegać, to Garret by się pochwalił.

Będę musiał sam wypróbować - wtedy powiem. Póki co obstaję przy swoim.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości