Większa cewka do M. Sovereigna

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.
ODPOWIEDZ
DarekD
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:01 am
Lokalizacja: Kutno

Większa cewka do M. Sovereigna

Post autor: DarekD »

Szukam większej cewki do Sovereigna - wydaje mi się że potrzebuję :)
Jako że używanej nie moge trafić zaczynam patrzeć na nowe.
W sklepie V są dwa rodzaje 16,5" i 18".
O 18" trochę już poczytałem (ale chętnie dowiem sie więcej) natomiast o 16,5" nie mam informacji. Biegał Ktoś z tym?
I jeszcze jedno, w zachodnich sklepach pokazały się cewki w kształcie butterfly także i do Sovereigna.
Są jakieś szczególne zalety takich cewek poza modą?
( z opisu zrozumiałem że to połączenie koncentrycznej z DD )
Darek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Większa cewka do M. Sovereigna

Post autor: ProScan »

Sonda 16,5 ma o 1,5 cala mniejszą średnicę od 18.

:)

I tyle mądrego można powiedzieć o tych sondach bez powtarzania się o wadze, zasięgu (na duże lepszy, na małe gorszy itp) namierzaniu etc.

Czekam (a ze mną setki poszukiwaczy) na sondę 17 cali.

Te motylki to sondy SEF (nie mylić z SYF, bo są całkiem dobrze zrobione). Po bułgarsku (języku konstruktorów tej sondy) SEF znaczy Symmetrical Electromagnetic Field. Co to znaczy nie mam pojęcia, bo nie znam bułgarskiego ;)

To zwykła sonda typu DD a w zasadzie jajo-jajo.

I znów - czekam na sondy trójkąt-trójkąt, albo ośmiościan-ośmiościan.

:pa

proscan

PS
A tak poważnie, to różnice nie są wielkie pomiędzy tymi wszystkimi sondami. Zapraszam do lektury Odkrywcy 11.2009 - jest tam sporo testów i porównań różnych sond, w tym SEF.
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 8:05 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
DarekD
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:01 am
Lokalizacja: Kutno

.

Post autor: DarekD »

;) z tą 17-tką mnie prawie nabrałeś.

To może spytam inaczej, coś głębszego na monety niż standardowa cewka (10,5") pokazało się na rynku do Sovereigna?
Coś może jak ta cewka PRO 11" do serii Explorer?

No to najpierw poczytam :)

Darek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Większa cewka do M. Sovereigna

Post autor: ProScan »

z tą 17-tką mnie prawie nabrałeś.


:lol:

Do Sovereigna standard to 10". Wiem że są ludzie którzy mają do tego wykrywacza 18-tki i nawet coś (nie monety) tym znajdują , ale nie sądzę by to był dobry pomysł.

Jesteś skazany na bułgarów (Detech) albo Australijczyków (coiltek). Ale nie szukałbym wyżej niż 12 cali.

Nie kupuj tylko tych starych detechów odlewanych z żywicy.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ