Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Ramius
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:52 pm

Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: Ramius »

Witam.
Mam pytanie natury technicznej, jestem szczęśliwym posiadaczem DFXa i zastanawiam się nad kwestią, dokupienia dodatkowej cewki (obecnie posiadam BM 950) zastanawiam się nad cewkami typu DD a konkretnie to nad modelami, które wymieniam poniżej:

Cewka DD Eclipse Eliptical 6x10” (15x25,5cm)
Cewka Eclipse Deepscan Dd 1400 8x14” (20x35,5cm)


I tu pojawiają się dwa nurtujące mnie pytania #-o mianowicie:

1) Jakie są różnice pomiędzy tymi cewkami oprócz rozmiaru.
- cenowo jest spora różnica, ale jakie to ma odzwierciedlenie w
terenie i wpływ na wykrywalność.
- która z nich będzie lepsza na drobnice w postaci monet.
- interesuje mnie, do czego jest dedykowany ten lub ten model :?:


2) Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy wyżej wymienionymi
cewkami a tą, którą ja posiadam tj. BM 950 zastanawiam się czy
opłaca się inwestować pieniążki, jeżeli nie będzie to mieć znaczącego
wpływu na wykrywalność lub będzie ona zbliżona ze względu na
zbliżone rozmiary :?:

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam Ramius :D
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: ProScan »

Sonda DD 1400 ma ok. 4cm większy zasięg na monety niż 6x10. Dla przedmiotu typu klamra różnica zasięgu jest większa - ok. 10cm.

1400 ma lepszą separację gwoździ. W niejednorodnej glebie daje stabilniejsze odczyty ID niż koncentryczna 12".

Do standardowej nie porównywałem.

Testy robione na MXT Trackerze. Całość testów i porównań ukaże się w Odkrywcy - nie wiem kiedy, bo brakuje jeszcze testów M6 i sondy standardowej 950.

Osobiście nie pakowałbym się w 6x10.

:pa

proscan
wiking10
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:58 pm
Lokalizacja: dolnosląskie

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: wiking10 »

witam.
1. 14" jest stabilniejsza niż 12" - na wyśrubowanym programie 12" muszę "zmulić", bo dostaje kociokwiku ("W niejednorodnej glebie daje stabilniejsze odczyty ID niż koncentryczna 12"")
2. 14" na równym terenie - pokrycie terenu mistrzowskie, a tym samym szybkość czesania, a teraz czas podorywek ściernisk :D
3. wykrywka z 14" lepiej mi leży w dłoni, czuję lepsze wyważenie
4. 14" polecam baaardzo
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: gawron »

a u mnie jest akurat odwrotnie DD1400 niezbyt podeszła mi do gustu, zasięg taki sobie w porównaniu do standardowej do tego fatalna moim zdaniem ergonomia w porównaniu z pozostałumi cewkami DD do whitesa. z 6x10 jestem akurat zadowolony bo czasami przydaje się mała ceweczka
wiking10
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:58 pm
Lokalizacja: dolnosląskie

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: wiking10 »

porównywałem do 12" a nie do 6"x10" czy też standardowej
Ramius
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:52 pm

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: Ramius »

Witam.
Bardzo dziękuje za wypowiedzi nie ukrywam, że nadal mam wątpliwości, co do zakupu. #-o
Hmmmm bardziej skłaniam się do zakupu DD 14”
Ale powiedzcie mi czy istnieje jakaś różnica w budowie tej cewki (np. w uzwojeniu cewki), która może mieć decydujące znaczenie czy jest to tylko inny kształt i zabieg kosmetyczny dokonany przez producenta (w porównaniu do BM950), mam tu na myśli to, co jest dość częstym zjawiskiem spotykanym w śród sprzętu rtv obudowa inna a „bebechy” i funkcje te same, ale cena nowa :!:
Interesuje mnie czy dokonalibyście tego samego wyboru po raz drugi tzn. kupując dodatkową cewkę.
Pozdrawiam Ramius :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: ProScan »

DD1400 to sonda typu DD. Sonda standardowa jest koncentryczna. Tak więc własności detekcyjne i konstrukcja wewnętrzna są inne.

O DD 1400 słyszę bardzo wiele pochlebnych opinii - wadą może być waga (ale do prasowania po trawie czy ściernisku będzie dobra).

Osobiście rozważyłbym jeszcze sondę SEF - również DD, ale o znacznie mniejszej wadze.

:pa

prosca
wiking10
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:58 pm
Lokalizacja: dolnosląskie

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: wiking10 »

Ramius pisze:Interesuje mnie czy dokonalibyście tego samego wyboru po raz drugi tzn. kupując dodatkową cewkę.
Pozdrawiam Ramius :)


14"- tak, zdecydowanie
12" - też, ale by mieć :lol: i czasami poczesać po innych sondach, bo zawsze coś się wydłubie
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: gawron »

DD1400 raczej nie, mi akurat zbytnio nie podeszła według mnie kiepska ergonomia zasięgi takie sobie w porównaniu z klasyczną
12" tak ale tylko do lasu na militarkę ewentualnie na mocno przeszukane pola
i nie wspomniany w temacie a mój zdecydowany faworyt SEF 10"x12" detecha. cewka niesamowicie stabilna( AC sensivity w granicach 80 przy maksymalnym preampie) i i bardzo czuła i na dodatek w miarę lekka i dobrze wywarzona. tyle że prawie niedostępna na naszym rynku
Ramius
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:52 pm

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: Ramius »

Witam.
I po raz kolejny dziękuję za Wasze wypowiedzi.
Teraz już mam jakiś pogląd w tym temacie.
Odnośnie cewki o której wspomniał ProScan oraz Gawron tzn. cewka typu SEF czy wiecie gdzie można ją zdobyć :?: przeglądam internet i znane mi sklepy z tym sprzętem ale wynika z tego że w kraju jeszcze nie są dostępne :?:
Pozdrawiam
Ramius :D
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: gawron »

u nas są niedostępne :( . możesz spróbować ściągnąć z usa bądź uk
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sondy DFX MXT -proszę o wypowiedź Proscana oraz użytkowników

Post autor: ProScan »

W Listopadowym Odkrywcy test MXT Tracker z dużą ilością sond (pasujących do DFX).

:pa

proscan
ODPOWIEDZ