zmiana ustawienia fabrycznego

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
emeryt
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 29, 2009 12:00 am

zmiana ustawienia fabrycznego

Post autor: emeryt »

czy można zoptymalizować fabryczne ustawienie strojenia do gruntu w Tesoro uMax i Ciboli .Czytałem gdzieś,że ma trochę "zapasu" na wewnętrznym potencjometrze.Chodzi mi o Tesoraki sprzedawane w Denar Gdynia.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zmiana ustawienia fabrycznego

Post autor: ProScan »

Tak można. Ale jeśli ktoś ma świadomość jak ważna jest regulacja wpływu gruntu nie powinien kupować wykrywacza bez niej, tylko od razu wejść w wyższe modele. Każde otwarcie wykrywacza celem dokonania regulacji to ryzyko albo pomyłki (pokręcenie złym potencjometrem) albo zerwania jakiegoś kabelka, których w Tesoro jest gęsto.

Kupując Cibolę w Denarze otrzyma Pan instrukcję nielegalnie przerobioną z mojego starszego tłumaczenia (każdy sam sobie możne zobaczyć, które strony mają inna czcionkę), więc na serwis u mnie nie ma co liczyć.

:pa

proscan
emeryt
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 29, 2009 12:00 am

do Proscana

Post autor: emeryt »

Jeżeli dobrze zrozumiałem,to Pan również sprzedaje wykrywacze Tesoro?
Jeżeli tak,to po nabyciu pewnego doświadczenia po swój następny model
zwrócę się do Pana,tym bardziej,że jestem mieszkańcem Opolszczyzny.
Szkoda,że zamknąłem sobie drogę do korzystania z Pana umiejętności,ale
mimo wszystko dziękuję za odpowiedź.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zmiana ustawienia fabrycznego

Post autor: ProScan »

Jeżeli dobrze zrozumiałem,to Pan również sprzedaje wykrywacze Tesoro?


Nie. Nie zajmuje się sprzedażą żadnych wykrywaczy.

:pa

proscan
beaviso
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: zmiana ustawienia fabrycznego

Post autor: beaviso »

Korekta fabrycznej nastawy gruntu w Ciboli wydaje się być prosta (trzeba przede wszystkim zapamiętać pierwotne ustawienie, aby wiedzieć do czego powrócić, gdy okaże się że się przekombinowało). W innym wątku przedstawiam linki do tego, jak tego dokonać.

M.
emeryt
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 29, 2009 12:00 am

Do ProScana

Post autor: emeryt »

Mistrzu-jestem również początkującym użytkownikiem komputera i nijak
nie mogę znaleźć linku do demonstracji podkręcania wewn.potencjometru
ustawienia gruntu w Ciboli-będę wdzięczny za podanie go na tym poście.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zmiana ustawienia fabrycznego

Post autor: ProScan »

Zapewne chodzi o ten wątek: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... hp?p=10285

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: zmiana ustawienia fabrycznego

Post autor: lechowiec »

ProScan pisze:Każde otwarcie wykrywacza celem dokonania regulacji to ryzyko albo pomyłki (pokręcenie złym potencjometrem) albo zerwania jakiegoś kabelka, których w Tesoro jest gęsto.

proscan


Gąszcz kabli w Tejonie:



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Kabelki są dość sztywne, strach to rozciągać, a po zerwaniu czegokolwiek łatwo wpaść w panikę :lol: . Wymontowanie przełącznika spustu kosztowało mnie sporo nerwów #-o .
ODPOWIEDZ