To jak faktycznie jest z tą wersją LTD?? W żadnej ofercie jej nie widziałem, a wszędzie jest wersja "zwyczajna".
Teknetics T2 a F75
Re: Teknetics T2 a F75
Witam
To jak faktycznie jest z tą wersją LTD?? W żadnej ofercie jej nie widziałem, a wszędzie jest wersja "zwyczajna".

To jak faktycznie jest z tą wersją LTD?? W żadnej ofercie jej nie widziałem, a wszędzie jest wersja "zwyczajna".
Re: Teknetics T2 a F75
Te 3 ostatnie mają LTD nawet w tytule aukcji. Te dwa pierwsze nie zauważyłem (ale one to taniocha - zaledwie 2000 i 1500 papierów
)
proscan
)
proscan
Re: Teknetics T2 a F75
Witam
Nie daje mi spokoju ta sprawa. Dlaczego T2 osiąga większą cenę na aukcjach od F75, skoro jest jego "uboższym bratem"?? Jak rozumiem firma Teknetics to jakaś legenda w USA?? Albo faktycznie jest to lepszy sprzęt od F75?? mi zawsze się wydawało, że T2 to taki uboższy bliźniak, co nie znaczy, że gorszy. Próbowałem znaleźć cokolwiek na forach w USA w tym temacie i jedyne co wyczytałem (słaba znajomość języka naszych braci zza wody), że T2 jest stabilniejszy i ma mniej zakłóceń od F75, ale to oczywiście były subiektywne oceny użytkowników niemniej powtarzające się.
Mi podoba się sposób dyskryminacji w T2. Przy moim sposobie szukania dyskryminacja wybiórcza i tak była by tylko zbędnym bajerem, po prostu kopię każdy sygnał powyżej ustawionego progu dyskryminacji.

Nie daje mi spokoju ta sprawa. Dlaczego T2 osiąga większą cenę na aukcjach od F75, skoro jest jego "uboższym bratem"?? Jak rozumiem firma Teknetics to jakaś legenda w USA?? Albo faktycznie jest to lepszy sprzęt od F75?? mi zawsze się wydawało, że T2 to taki uboższy bliźniak, co nie znaczy, że gorszy. Próbowałem znaleźć cokolwiek na forach w USA w tym temacie i jedyne co wyczytałem (słaba znajomość języka naszych braci zza wody), że T2 jest stabilniejszy i ma mniej zakłóceń od F75, ale to oczywiście były subiektywne oceny użytkowników niemniej powtarzające się.
Mi podoba się sposób dyskryminacji w T2. Przy moim sposobie szukania dyskryminacja wybiórcza i tak była by tylko zbędnym bajerem, po prostu kopię każdy sygnał powyżej ustawionego progu dyskryminacji.
Re: Teknetics T2 a F75
Prawie na pewno krąży jakaś legenda czy pogłoska. Może ktoś kiedyś sprzedał T2 za chorą cenę i cała reszta zwietrzyła interes.
Osobiście nie przejmowałbym się tym za ile ktoś próbuje sprzedawać ten wykrywacz. Na pewno nie jest on warty więcej niż kilkaset dolarów. Góra tysiąc. Proponuję przeczekać to szaleństwo.
Na pewno nie ma obiektywnych przesłanek do śrubowania tej ceny.
Teknetics był dosyć znaną marką w latach 80-tych. Jako jedni z pierwszych robili wykrywacze z identyfikacją, ale to nie ma nic do tego, jak działają obecne Tekneticsy.
Tekneticsa T2 wersja 6.0 sprawdzałem kiedyś z Fisherem F75 i zasięg miał identyczny w trybie ruchowym. Nie zauważyłem także różnic w stabilności.
Ta ostatni bardziej zależy od jakości strojenia sondy, a z tym może być różnie (każdy egzemplarz nieco inny). Mam też poważne zastrzeżenia co do wodoodporności - wejście do sondy jest przykryte kapturkiem. Co prawda jest on przyklejony, ale moim zdaniem jest to rozwiązanie byle jakie. Dotyczy to wszystkich sond eliptyczny produkcji First Texas.
proscan
Osobiście nie przejmowałbym się tym za ile ktoś próbuje sprzedawać ten wykrywacz. Na pewno nie jest on warty więcej niż kilkaset dolarów. Góra tysiąc. Proponuję przeczekać to szaleństwo.
Na pewno nie ma obiektywnych przesłanek do śrubowania tej ceny.
Teknetics był dosyć znaną marką w latach 80-tych. Jako jedni z pierwszych robili wykrywacze z identyfikacją, ale to nie ma nic do tego, jak działają obecne Tekneticsy.
Tekneticsa T2 wersja 6.0 sprawdzałem kiedyś z Fisherem F75 i zasięg miał identyczny w trybie ruchowym. Nie zauważyłem także różnic w stabilności.
Ta ostatni bardziej zależy od jakości strojenia sondy, a z tym może być różnie (każdy egzemplarz nieco inny). Mam też poważne zastrzeżenia co do wodoodporności - wejście do sondy jest przykryte kapturkiem. Co prawda jest on przyklejony, ale moim zdaniem jest to rozwiązanie byle jakie. Dotyczy to wszystkich sond eliptyczny produkcji First Texas.
proscan
t2
Panowie,cena urosla tak bardzo bo rzucili sie na niego arabowie,gdzies w egipcie ktos odkryl miejsce gdzie mozna troche samorodkow znalezc i z tad ta goraczka T2.Mialem go przez ponad rok i przyznam ze to kombain na kolorek,bardzo czuly na malenkie przedmioty,i jako jeden z niewielu wykrywaczy wyczuwa te cieniutkie lancuszki (troche grubsze od wlosa) ktorych inne wykrywacze poprostu nie widza.Ja sprzedalem go tylko dla EXPLORERA SE PRO.
Polecam wszystkim na kolorek.
Polecam wszystkim na kolorek.
Re: Teknetics T2 a F75
Słyszałem o tej gorączce złota w Sudanie.
Tyle tylko że wykrywaczy do szukania złota jest znacznie więcej niż T2 (i lepszych), więc to nie jest racjonalny argument.
Nie wykluczam, że jakiś przymuluny arab kupił T2 za 10 000 USD i stąd ten owczy (a raczej barani) pęd.
Ostatnio w Iraku nakupowali różdżek za miliony funtów do szukania materiałów wybuchowy (widać ze forum proscana nie czytają
) więc nie wykluczam, że znowu ktoś kogoś robi w balona.
proscan
Tyle tylko że wykrywaczy do szukania złota jest znacznie więcej niż T2 (i lepszych), więc to nie jest racjonalny argument.
Nie wykluczam, że jakiś przymuluny arab kupił T2 za 10 000 USD i stąd ten owczy (a raczej barani) pęd.
Ostatnio w Iraku nakupowali różdżek za miliony funtów do szukania materiałów wybuchowy (widać ze forum proscana nie czytają
proscan
Re: Teknetics T2 a F75
Wyczytałem że arabusy zamówiły 2000 sztuk u producenta ten się nie wyrabia a spekulanci zwęszyli interes i windują ceny
Re: Teknetics T2 a F75
... głuptaki załapują się na ten - jak napisałem - barani pęd.
proscan
proscan
Re: Teknetics T2 a F75
Witam
Jako, że jestem dociekliwa bestia zadałem pytanie o dostępność T2 u jednego z polskich dilerów, odpowiedź jaką dostałem jest dosyć ciekawa:
- otóż w związku ze zmianą linii produkcyjnej od kwietnia nie ma produkcji tego modelu, więc wynika, że najnowsze wykrywacze są z tamtego roku z kwietnia, kiedy ma znów ruszyć produkcja nie wiem, ale się dowiem:)
- model Ltd był w sprzedaży cały czas, a nie tylko jako "super exlusiv" wersja w określonym czasie tylko
Może ktoś podrąży temat na zagranicznych forach i uzyska więcej informacji.
Pozdrawiam
Jako, że jestem dociekliwa bestia zadałem pytanie o dostępność T2 u jednego z polskich dilerów, odpowiedź jaką dostałem jest dosyć ciekawa:
- otóż w związku ze zmianą linii produkcyjnej od kwietnia nie ma produkcji tego modelu, więc wynika, że najnowsze wykrywacze są z tamtego roku z kwietnia, kiedy ma znów ruszyć produkcja nie wiem, ale się dowiem:)
- model Ltd był w sprzedaży cały czas, a nie tylko jako "super exlusiv" wersja w określonym czasie tylko
Może ktoś podrąży temat na zagranicznych forach i uzyska więcej informacji.
Pozdrawiam
Re: Teknetics T2 a F75
Dzięki!
To poczekajmy, aż się dealer dowie i nam powie.
Ja mam takie przypuszczenia:
1. Produkcja T2 została w ogóle wstrzymana. Mówiło się swego czasu o wykrywaczu T3 (co ciekawe "logo" T3 widać na płytce PCB "starego" T2)
2. Ktoś (wątpię że sam producent celowo ograniczył produkcję) nakręca spiralę emocji wykorzystując fakt jakichś perturbacji produkcyjnych.
proscan
To poczekajmy, aż się dealer dowie i nam powie.
Ja mam takie przypuszczenia:
1. Produkcja T2 została w ogóle wstrzymana. Mówiło się swego czasu o wykrywaczu T3 (co ciekawe "logo" T3 widać na płytce PCB "starego" T2)
2. Ktoś (wątpię że sam producent celowo ograniczył produkcję) nakręca spiralę emocji wykorzystując fakt jakichś perturbacji produkcyjnych.
proscan
Re: Teknetics T2 a F75
Witam
Świeżutka odpowiedź kiedy ruszy produkcja:
- wg braci Amerykanów ma ruszyć w połowie marca, chociaż to taki termin około, bo wcześniej miała ruszyć w styczniu
Pozdrawiam
Świeżutka odpowiedź kiedy ruszy produkcja:
- wg braci Amerykanów ma ruszyć w połowie marca, chociaż to taki termin około, bo wcześniej miała ruszyć w styczniu
Pozdrawiam
Re: Teknetics T2 a F75
Myślę że to pożegnanie z T2.
Cała para poszła w coś innego.
proscan
Cała para poszła w coś innego.
proscan
Re: Teknetics T2 a F75
Prawdopodobnie nie będą już produkowane modele t2 i f75
http://translate.google.pl/translate?hl ... pl%26lr%3D
http://translate.google.pl/translate?hl ... pl%26lr%3D
Re: Teknetics T2 a F75
O T2 jest napisane:
Czyli w 2010 (dokładnie nie wiadomo kiedy) wyjdą z czymś nowym, o porównywalnym potencjale, ale jeszcze nie może powiedzieć co to będzie.
proscan
Sometime in 2010 we’ll probably come out with something new with comparable “hots” but I can’t say what sort of product it will be.
Czyli w 2010 (dokładnie nie wiadomo kiedy) wyjdą z czymś nowym, o porównywalnym potencjale, ale jeszcze nie może powiedzieć co to będzie.
proscan
Re: Teknetics T2 a F75
przed marcem t2 nie ma sie co spodziewac, amerykanie zmieniaja tasme produkcyjna a zamowien od pazdziernika nazbieralo sie juz kilkatysiecy.
t3 na razie nie bedzie... ale moze cos innego... wiecej informacji powinno byc kolo kwietnia maja (jesli sie potwierdza to bedzie ciekawie) wiecej nie pisze bo po prostu nie wiem (ma to byc cos konkurencyjnego dla golmaxx XP zaprojektowane na europe) ceny nie znam i parametrow tez nie... tylko luzne informacje od producenta.
z pomiarow w powietrzu moge potwierdzic ze 1zl wspolczesny w t2LTD dla trybu bost i czulosci 60-70% to okolo 50cm, jak jest w ziemi niestety nie zdazylem sprawdzic, mialem tylko 2 sztuki.
t3 na razie nie bedzie... ale moze cos innego... wiecej informacji powinno byc kolo kwietnia maja (jesli sie potwierdza to bedzie ciekawie) wiecej nie pisze bo po prostu nie wiem (ma to byc cos konkurencyjnego dla golmaxx XP zaprojektowane na europe) ceny nie znam i parametrow tez nie... tylko luzne informacje od producenta.
z pomiarow w powietrzu moge potwierdzic ze 1zl wspolczesny w t2LTD dla trybu bost i czulosci 60-70% to okolo 50cm, jak jest w ziemi niestety nie zdazylem sprawdzic, mialem tylko 2 sztuki.