Quattro gorsze od ACE?
Re: Quattro gorsze od ACE?
No kontrowersja, że niby nie widzi tego co widzi ace a przy x-70 to całkiem wymięka.
Re: Quattro gorsze od ACE?
Chodzi o to: http://www.odkrywca.pl/qattro-mp-prosze ... tml#641797
Nie znam użytkownika "dol", wiec opinia jednej nieznananej osoby nic dla mnie nie znaczy.
Skłonny jestem uznać, że nie potrafi obsługiwać wykrywacza, albo włącza tryb Coins. Nie wiadomo też jak robiono testy. Quattro musi widzieć grunt - bez gruntu będzie śpiewał.
ACE to dobry wykrywacz, ale gdzież mu tam do Quattro.
Natomiast przy X70 juz nie byłbym pewny, który ma lepsze osiągi. Zbyt wiele czynników by porównać.
proscan
Nie znam użytkownika "dol", wiec opinia jednej nieznananej osoby nic dla mnie nie znaczy.
Skłonny jestem uznać, że nie potrafi obsługiwać wykrywacza, albo włącza tryb Coins. Nie wiadomo też jak robiono testy. Quattro musi widzieć grunt - bez gruntu będzie śpiewał.
ACE to dobry wykrywacz, ale gdzież mu tam do Quattro.
Natomiast przy X70 juz nie byłbym pewny, który ma lepsze osiągi. Zbyt wiele czynników by porównać.
proscan
Re: Quattro gorsze od ACE?
Witam
Quattro kamieni magnetycznych nie widzi w ogóle.Ale po mocnej ulewie czasami zapiszczy nad kamieniami.Zdarzyło mi się może z 8 razy.
Często chodzę po polach(95%) poszukiwań.Czasami spotyka się innych detektorystów i z ciekawości testujemy wykrywacze na sygnałach w naturze.
Jeśli ktoś porównuje ACE do Quattro zasięgami i jeszcze twierdzi że ACE ma lepszy zasięg to ciężka jest jego DOLa.
W tym sezonie sprawdzaliśmy Quattro i X- terra 70.
Gdy w Quattro sygnał był do kopania to w X-terra 70 też był sygnał ale trochę przerywany(nie powtarzał się za każdym razem).
Uważam że różnica w zasięgu między tymi wykrywaczami jest minimalna na korzyść Quattro..lub uzależniona od gruntu.
Kolega kupił Rutus Proxima i też sprawdzaliśmy.Zasięgami różnica myślę że max ok 10-15% na korzyść Quattro ale gdy u kolegi było na wyświetlaczu + 63 to w Quattro stal.Quattro ma znacznie lepszą dyskryminacje.Proxima jest to bardzo dobry wykrywacz,super wyważony,ma trochę za mały wyświetlacz.
Quattro zasięgami był jednakowy z Explorer 2 i SE oraz XLT
Sprzęt trzeba poznać.
Choć niektórzy poznali już tysiące sztuk
Pozdrawiam
Quattro kamieni magnetycznych nie widzi w ogóle.Ale po mocnej ulewie czasami zapiszczy nad kamieniami.Zdarzyło mi się może z 8 razy.
Często chodzę po polach(95%) poszukiwań.Czasami spotyka się innych detektorystów i z ciekawości testujemy wykrywacze na sygnałach w naturze.
Jeśli ktoś porównuje ACE do Quattro zasięgami i jeszcze twierdzi że ACE ma lepszy zasięg to ciężka jest jego DOLa.
W tym sezonie sprawdzaliśmy Quattro i X- terra 70.
Gdy w Quattro sygnał był do kopania to w X-terra 70 też był sygnał ale trochę przerywany(nie powtarzał się za każdym razem).
Uważam że różnica w zasięgu między tymi wykrywaczami jest minimalna na korzyść Quattro..lub uzależniona od gruntu.
Kolega kupił Rutus Proxima i też sprawdzaliśmy.Zasięgami różnica myślę że max ok 10-15% na korzyść Quattro ale gdy u kolegi było na wyświetlaczu + 63 to w Quattro stal.Quattro ma znacznie lepszą dyskryminacje.Proxima jest to bardzo dobry wykrywacz,super wyważony,ma trochę za mały wyświetlacz.
Quattro zasięgami był jednakowy z Explorer 2 i SE oraz XLT
Sprzęt trzeba poznać.
Choć niektórzy poznali już tysiące sztuk
Pozdrawiam
Re: Quattro gorsze od ACE?
Mój kuzyn biegał z ACE 250 parę miesięcy.Jedyna przewaga tego wykrywacza to waga.A twierdzenie że 250 ma lepsze zasięgi jest zabawne.
Re: Quattro gorsze od ACE?
Hej
Ja spacerowałem z Quattrem około 2 lat..
Sprzęt moim zdaniem jest naprawdę dobry na monety i inną drobnicę, lecz w przypadku bardzo zaśmieconego gruntu gdzie na metr kwadratowy leży dużo stalowy i kolorowych śmieci to się "dławi"
Jeżeli chodzi o bardzo małe monetki typu np "jagielonki" to nie powala głębokością, następną sprawa trzeba z nim chodzić po "dziadkowemu" wolniutko (czego wielu poszukiwaczom brakuje - Cierpliwość) a na monetowych polach efekty murowane.....
Pozdrawiam
Ja spacerowałem z Quattrem około 2 lat..
Sprzęt moim zdaniem jest naprawdę dobry na monety i inną drobnicę, lecz w przypadku bardzo zaśmieconego gruntu gdzie na metr kwadratowy leży dużo stalowy i kolorowych śmieci to się "dławi"
Jeżeli chodzi o bardzo małe monetki typu np "jagielonki" to nie powala głębokością, następną sprawa trzeba z nim chodzić po "dziadkowemu" wolniutko (czego wielu poszukiwaczom brakuje - Cierpliwość) a na monetowych polach efekty murowane.....
Pozdrawiam