XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
Witam
Odpaliłem dziś po raz pierwszy swojego XLT, wybrałem pierwszy lepszy program, zestroiłem z gruntem wg. instrukcji, ale wykrywacz nie wydaje żadnego dźwięku (zarówno na głośniku jak i ze słuchawkami).
Gdzie może leżeć przyczyna takiego zachowania? Czy jest możliwe żeby było coś namieszane w ustawieniach? Jeżeli tak to proszę o odpowiedź co muszę zrobić, jakie ustawienia pozmieniać żeby zagrał. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpaliłem dziś po raz pierwszy swojego XLT, wybrałem pierwszy lepszy program, zestroiłem z gruntem wg. instrukcji, ale wykrywacz nie wydaje żadnego dźwięku (zarówno na głośniku jak i ze słuchawkami).
Gdzie może leżeć przyczyna takiego zachowania? Czy jest możliwe żeby było coś namieszane w ustawieniach? Jeżeli tak to proszę o odpowiedź co muszę zrobić, jakie ustawienia pozmieniać żeby zagrał. Z góry dziękuję za pomoc.
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
A na powitanie jest melodyjka?
Wygląda na uszkodzenie gniazda słuchawkowego.
proscan
Wygląda na uszkodzenie gniazda słuchawkowego.
proscan
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
Nie ma melodyjki. Wydaje mi się, że jak gniazdo było by uszkodzone to na głośniku powinno chodzić, a tu nic.
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
Wydaje mi się,
Racja - tylko się Panu wydaje. Ja nie wiem co jest zepsute, ale uszkodzenie gniazda może skutkować całkowitym brakiem dźwięku.
proscan
XLT zaniemówił.
Witam serdecznie chcialem zapytac ile bedzie kosztowac orientacyjnie naprawa Whitesa XLT wersja tzw rainbow plus przegląd i ew zestrojenie. Co do naprawy, uszkodzeniu ulegl tor fonii Xlt wciaz pokazuje wszystkie wskazania działa ok za wyjatkiem tego ze jest totalnie niemy. Były objawy wczesniej zapowiadajace ze dzieje sie cos niedobrego dzwieki odjeżdżały od swojej normalnej częstotliwości po czym parę dni temu zamilkł kompletnie. Z gory dziekuje za info
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
Witam,
Temat braku głosu w XLT już był, więc połączyłem tematy
Czy dźwięku nie ma ani na głośniku, ani na słuchawkach?
proscan
Temat braku głosu w XLT już był, więc połączyłem tematy
Czy dźwięku nie ma ani na głośniku, ani na słuchawkach?
proscan
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
Nie myslalem ze tak szybko dostane jakies odpowiedzi juz uzupelniam inforamcje
To nie gniazdo sluchawek(te wymienilem sam jakis czas temu w sumie dwa razy jedno sie po prostu rozsypalo) poza tym oczywiscie na glosniku cisza ani dzwieku powitalnego ani nic cisza.... Po podlaczeniu sluchawek czasami slychac jakis cichutki szum taki moze dwusekundowy w roznych momenatch nie np. tylko podczas wlaczania..
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
No to już chyba wiem, co się stało.te wymienilem sam jakis czas temu w sumie dwa razy
Założył Pan takie samo gniazdo, czy inne?
Zgaduję: inne. Zgaduję: z metalowym gwintem.
Zgadłem?
proscan
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
no tak - z plastikowym peklo...
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
Czyli To Pan zepsuł wykrywacz - samo pękło gniazdo.
Być może wymiana gniazda wystarczy - a może nie, bo spaleniu uległo coś w elektronice.

proscan
Być może wymiana gniazda wystarczy - a może nie, bo spaleniu uległo coś w elektronice.
proscan
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
Jaki koszt zakladajac ze to AD1688 poszedl bo mam nadzieje ze tylko to i nic wiecej? plus strojenie i ogolny przeglad sprawnosci 
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
Chyba AD 1866.
To w przetworniku CA też Pan grzebał?
Po co? Jakie licho podkusiło?
Rozumiem, że z elektroniką nie miał Pan wiele do czynienia wcześniej.
Kosztów naprawy nie oceniam na odległość, bo nie wiem co zostało jeszcze spieprzone nieumiejętną próbą naprawy.

proscan
To w przetworniku CA też Pan grzebał?
Po co? Jakie licho podkusiło?
Rozumiem, że z elektroniką nie miał Pan wiele do czynienia wcześniej.
Kosztów naprawy nie oceniam na odległość, bo nie wiem co zostało jeszcze spieprzone nieumiejętną próbą naprawy.
proscan
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
Gdybym sie znal na tyle zeby grzebac to bym sie nie pytal... Nie znam sie nie grzebie istnieje cos takiego jak google
Prosze nie podchodzic do tematu seryjnie:) W wykrywaczu jedyne co bylo robione przeze mnie to gniazdo nie mowie ze nie popelnilem przy tym bledu... Byc moze tak i rozumiem ze ciezko jest cokolwiek mowic na odleglosc ale chyba da sie okreslic np ile kosztuje sprawdzenie lub jesli bedzie koniecznosc strojenie cewki i/lub wykrywacza. Chcialbym wiedziec na jakie koszta mam sie szykowac. Wykrywka musial by podruzowac z uk wiec ani to nie bedzie szybka droga ani najtansza. Dziekuje za ew wyczerpujaca odpowiedz....
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
To jest moja zmora ostatnich miesięcy - papranie się w wykrywaczach, które ktoś bez wiedzy próbował naprawiać. To jest jakiś koszmar i plaga!
Ja mogę napisać (ale nie na forum) ile kosztowałaby wymiana gniazda (tutaj na pewno będzie drożej, bo zacząłem pobierać dodatkowe opłaty za poprawianie po kimś). Przeglądów nie robię, bo nie mam na to czasu - ale przy okazji naprawy sprawdzam, co jest wątpliwe i wówczas informuję co jest jeszcze ewentualnie do zrobienia.
W starym XLT na pewno kabel w sondzie będzie do wymiany.

proscan
Ja mogę napisać (ale nie na forum) ile kosztowałaby wymiana gniazda (tutaj na pewno będzie drożej, bo zacząłem pobierać dodatkowe opłaty za poprawianie po kimś). Przeglądów nie robię, bo nie mam na to czasu - ale przy okazji naprawy sprawdzam, co jest wątpliwe i wówczas informuję co jest jeszcze ewentualnie do zrobienia.
W starym XLT na pewno kabel w sondzie będzie do wymiany.
proscan
Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza
No to juz sa jakies informacje
Dziekuje. Ja ze swej strony na usprawiedliwienie
chce dodac ze w moim wypadku jak powiedzialem wczesniej nie mieszkam w pl a nie dam nikomu tutaj grzebac w XLT. ProScan ma tak dobra opinie ze bez zastanowienia powierze wam swoj sprzet(zepsuty byc moze przezemnie). Na razie odkladam temat odezwe sie jak zbiore srodki (wydalem troszke kasy na nowego rutusa) bo nie wyobrazam sobie nie zreperowac XLT-ka to jest swietny sprzet a przynajmniej byl.....
Pozdrawiam serdecznie