nowy garret ACE 350 (Euro ACE)

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).
warwick
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

nowy garret ACE 350 (Euro ACE)

Post autor: warwick »

http://www.garrett.com/ace350/

co o tym myślicie ??? odgrzewanie kotleta i bicie piany czy faktycznie nowa konstrukcja...?

pozdr.warwick
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: ProScan »

Dzięki za linka. Wygląda na zwykłego ACE 250 z nową sondę. Na panelu widzę jakiś nowy rodzaj etykiet, ale to zostało włożone jakimś programem graficznym.

Dużo o nowej sondzie DD (moda dotarła do Garretta, albo to reakcja na sondy Detecha do ACE?)

Kolega Armand będzie się cieszył, że jego pomysł ze ścięciem krawędzi sondy zastosował Garrett chwaląc się, że tylko oni to mają (fakt faktem, że ścięli obie krawędzie).

Co do reszty - pożyjemy, zobaczymy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: ProScan »

W Kellyco już zbierają zapisy...

Obrazek

Wynika z ich informacji, że "retail price" jest o 100 USD większa, niż ACE 250. Szacuję więc, że u nas ACE 350 będzie kosztować 1150-1250.

http://www.kellycodetectors.com/garrett ... ace350.php

Z konkretów, to:

- częstotliwość 8,25kHz (w ACE 250 7,2kHz)
- polepszona rozdzielczość ID w zakresie żelaza (wydaje mi się, że dodali jeden dodatkowy segmencik, czyli byłyby dwa, ale z drugie strony nie sądzę by w sumie ich było więcej niż poprzednio...).

:pa

proscan
Armand
Producent
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów
Kontakt:

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: Armand »

Cieszę się niezmiernie, ściągnęli ode mnie pomysł dolnego ścięcia sondy eliptycznej. Przyznaję jednak, że pomysł stylistycznie udoskonalili - wykonanie górnego ścięcia. Ale trwało to u nich aż 4 lata! Dominatora wypuściłem na rynek w 2006 r.
PIRO
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 16, 2006 6:33 pm
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: PIRO »

Niestety o regulacji głośności jak zwykle zapomniano :?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: ProScan »

... bo to by wymagało zmiany elektroniki, a obecnz upgrade wygląda na czysto softwarowy.

proscan
PIRO
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 16, 2006 6:33 pm
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: PIRO »

Wynika z ich informacji, że "retail price" jest o 100 USD większa, niż ACE 250. Szacuję więc, że u nas ACE 350 będzie kosztować 1150-1250.


Czyli trochę sporo skoro nie za wiele zmieniają
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: Cube47pl »

Mym zdaniem ta cewka ma naśladować SEFy a nie Armanda. Armandzie wybacz że znów pozbawiam cię marzeń o wielkości.
Pozdrawiam.
Armand
Producent
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów
Kontakt:

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: Armand »

Nie jestem celebrytą, żeby mnie naśladować :), cieszę się, że byłem pierwszy, 4 lata przed... "najlepszym".
Mój pomysł skonstruowania sondy mało podatnej na wywrócenie się wykrywacza w pozycji leżącej i zastosowany w Dominatorze jest powielony przez firmę Garret. Także niczego mnie nie pozbawiłeś :)
Moja idea techniczna jest w pełni skonsumowana przez potentata amerykańskiego.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: ProScan »

Armand jak zwykle wie jak nas rozbawić.

:pa

proscan
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: Cube47pl »

No to tym razem z będziesz miał mój drogi Armandzie kolejny powód do dumy DeTech też zwiną ci pomysł:

http://www.joanallen.co.uk/a_detech_met ... rs_uk.html

Bo racz zwrócić uwagę, że cewka Ace 350 bardziej przypomina te cewki, ale twym tokiem rozumowanie pewnie to oni podwineli ci pomysł.

Pozdrawiam

PS.
Proscan, ile lat na rynku są te cewki DeTecha?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: ProScan »

Te "motylki"? Rok, dwa?

To jest koncepcja stara jak wykrywacze - jakieś 100 lat. Kiedyś tylko nie potrafili zrobić owalnych konstrukcji i stosowali okręgi. A teraz taki motylek jest wewnątrz każdej sondy DD. Bułgarzy z Detecha zrobili tylko korpus w kształcie i tak istniejących uzwojeń. A ciemny lud się cieszy z nowości.

Przy obecnych maszynach CNC będziemy świadkami coraz bardziej artystycznych wizji różnych cewek. A każdy poszukiwacz będzie miał po 5 sztuk różnych sond w arsenale i tyko wykrywacza nie będzie potrafił obsługiwać....

Ot, taki drobny off top...

:pa

proscan
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: Cube47pl »

Chłopaki na joanallen piszą że to połączenie koncetryka i DD czyżby kit ciśli?
Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: ProScan »

połączenie koncetryka i DD


Teoretycznie jest to możliwe (są takie sondy z cewką nadawczą i dwiema odbiorczymi skonfigurowanymi jako DD - robi je firma Foerster), ale w tym przypadku mało prawdopodobne - Garrett by to wyeksponował.

Poza tym w dobie walki cenowej nie sądzę by się to im opłaciło, w dodatku w tanim detektorze.

:pa

proscan
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Re: nowy garret ACE 350

Post autor: Cube47pl »

Jednak nic nie szkodzi im poudawać konstrukcji DeTecha, która to ma świetną renomę wśród poszukiwaczy. Marketing myśli.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ