Prosty,tani sposób ochrony wykrywacza przed deszczem, błotem

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
edicool
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 25, 2011 9:40 am

Prosty,tani sposób ochrony wykrywacza przed deszczem, błotem

Post autor: edicool »

Witam! :D

Parę dni temu pojechałem połazić z nowiutkim wykrywaczem na swoje pola, po przyjeździe zastała mnie mżawka i błoto , więc zacząłem się zastanawiać jak osłonić wykrywacz i wpadłem na pomysł użycia przeźroczystej folii stretch, którą miałem w bagażniku, owinąłem nią wykrywacz zaczynając od cewki (2 warstwy) aż do podłokietnika (kierunek owijania - zawsze od cewki w górę), poszło ze 2-3m, po paru godzinach łażenia przed odjazdem odwinąłem mokrą i ubłoconą folię i suchutki, czyściutki wykrywacz schowałem do pokrowca a folię wywaliłem do śmietnika.
Myślę, że suszenie i czyszczenie wykrywacza zajęło by znacznie więcej czasu.
Ja miałem folię szer.50cm i uważam że jest za szeroka wg. mnie najlepsza by była 20-30cm szer. bardziej poręczna.
Folie takie można kupić na Alledrogo po kilka zł za 150mb., są czarne i przeźroczyste, przeźroczystą można owinąć wyświetlacz (będzie widoczny).
Folie te mimo że są bardzo cienkie są mocne na rozerwanie, bez problemu wytrzymała chodzenie po ściernisku.

Pozdrawiam :pa
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prosty,tani sposób ochrony wykrywacza przed deszczem, błotem

Post autor: ProScan »

Na tym i na innych forach polecałem wielokrotnie folie spożywczą jako dobry i tani sposób na zabezpieczenie wykrywacza.

Strech jest nieco grubszy od "zwykłej" spożywczej (także "rozciągliwej"), przez co jest mocniejszy (używa się go zwykle do owijania kartonów, paczek itp). Nie widziałem folii strech w "zwykłych" sklepach. Można go kupić w sklepach z artykułami pakunkowymi, hurtowniach opakowań etc (no i allegro).

Także polecam.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prosty,tani sposób ochrony wykrywacza przed deszczem, bł

Post autor: ProScan »

Ostatnio dostałem Bullseya do naprawy, który był bardzo zapiaszczony wewnątrz. Zasugerowałem klientowi, by jakoś zwrócił na to uwagę i go zabezpieczył.

Użył zabezpieczenia, jakie miał pod ręką:

Zabezpieczać się można na różne sposoby.
Zabezpieczać się można na różne sposoby.
bullseyecond01.gif (31.96 KiB) Przejrzano 3980 razy


Zastrzegł, że to wersja bez lubrykantów..

:fiu

proscan
ODPOWIEDZ