DISCOVERY 3000

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
miron
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 15, 2011 4:30 pm

DISCOVERY 3000

Post autor: miron »

witam posiadam wykrywacz DISCOVERY 3000 ogólnie działa dobrze jak trzymam go nad ziemia ale każde najmniejsze zetknięcie z ziemią lub jakimś patykiem to wykrywacz się wzbudza ,czy da się jakoś temu zaradzić jakaś regulacja itp,
Damian
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 09, 2007 10:28 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: Damian »

Można zmniejszyć czułość, no chyba że to problem z sondą,
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: ProScan »

Wymiana lub naprawa cewki...

:pa

proscan
miron
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 15, 2011 4:30 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: miron »

ProScan masz namyśli sonde a jak ją sprawdzić w domowych warunkach
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: ProScan »

Moim zdaniem nie ma za bardzo czego sprawdzać - objawy wyraźnie wskazują na wadę sondy. By się jednak upewnić należałoby podłączyć inną sondę (pasują z Bounty Huntera oraz Fishera F2/F4).

:pa

proscan
miron
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 15, 2011 4:30 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: miron »

miron pisze:witam posiadam wykrywacz DISCOVERY 3000 ogólnie działa dobrze jak trzymam go nad ziemia ale każde najmniejsze zetknięcie z ziemią lub jakimś patykiem to wykrywacz się wzbudza ,czy da się jakoś temu zaradzić jakaś regulacja itp,

zbyt pobieżnie to opisał czasami wykrywacz działa dobrze nawet po zetknięciu z ziemią ale to tylko przez krótki czas a gdy już się wzbudzi t trzeba go wyłączyć i ponownie włączyć aby zadziałał czy to coś zmienia
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: ProScan »

Tak - zmienia.

To może być wina baterii kiepskiej jakości.

Czy pracuje Pan na głośniku?

:pa

proscan
miron
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 15, 2011 4:30 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: miron »

tak pracuje na głośniku w tym wykrywaczy jest wskaźnik naładowania dioda baterii ale nie świeci się
miron
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 15, 2011 4:30 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: miron »

http://allegro.pl/bounty-hunter-land-st ... 74222.html
mój wykrywacz jest identyczny jak ten z allegro
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: ProScan »

Ten na allegro Land Star i nie jest identyczny. Discovery 3000 nie ma strojenia do gruntu i wskaźnika głębokości.

Proszę sprawdzić czy ten efekt występuje także na słuchawkach. Wskaźnik stanu baterii ma nie wiele wspólnego z tego typu problemem.

:pa

proscan
miron
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 15, 2011 4:30 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: miron »

nie mam takiej możliwości sprawdzenia go na słuchawkach bo ich nie posiadam , właśnie przed chwilą uruchomiłem wykrywacz i zauważyłem ze wykrywacz wzbudza już się jak jest 1cm nad ziemią czy to coś zmienia i wciskanie przycisku GROUND TRAC nic nie pomaga
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: ProScan »

Wzbudza się z pierwszym sygnałem. To uprawdopodabnia problem z bateriami. Aczkolwiek znając życie kabel od sondy także jest do niczego.

Słuchawki pożyczyć lub kupić.

:pa

proscan
miron
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 15, 2011 4:30 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: miron »

ProScan czy istnieje możliwość skontaktowania sie z tobą telefonicznie
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: DISCOVERY 3000

Post autor: ProScan »

ODPOWIEDZ