Minelab Sovereign GT - ładowarka i podstawka

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.
ODPOWIEDZ
kulawy
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 12:54 pm

Minelab Sovereign GT - ładowarka i podstawka

Post autor: kulawy »

Niedawno kupiłem ten wykrywacz i mam takie pytanie, jak należy ładować akumulatorek, aby go prawidłowo uformować?
W instrukcji jest napisane, że po całkowitym naładowaniu akumulatorków tj.12-14 godzin zielona dioda zgaśnie, ja ładowałem je ok.20 godzin a dioda ta dalej się świeciła, ładowarkę odłączyłem ale nie wiem czy się naładowały.
W zestawie jest też metalowa stopka, ale nie wiem gdzie mam ją przyczepić.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Sovereign GT - ładowarka i podstawka

Post autor: ProScan »

Rozumiem, że wykrywacz jest nowy. Sprzedawca nie zna odpowiedzi na te pytania?

Z tego co pamiętam ta dioda powinna przygasnąć, ale w praktyce nie bardzo to widać.

Co do tej stopki, to podejrzewam że odpowiedź jest tutaj:

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=422216

a rozmaiwamy o tym, co w ramce:

Obrazek

:pa

proscan
kulawy
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 12:54 pm

Re: Minelab Sovereign GT - ładowarka i podstawka

Post autor: kulawy »

Wykrywacz jest nowy, kupiony w Vikingu. Sprzedawcy nie pytałem, myślałem, że Pan jako serwisant będzie coś wiedział.

Dokładnie o tą stopkę mi chodziło, teraz już wszystko jasne.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Sovereign GT - ładowarka i podstawka

Post autor: ProScan »

Ja nie jestem serwisantem ani Vikinga, ani Minelaba.

:pa

proscan
bigi
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 20, 2007 9:14 pm

Re: Minelab Sovereign GT - ładowarka i podstawka

Post autor: bigi »

ProScan pisze:Z tego co pamiętam ta dioda powinna przygasnąć, ale w praktyce nie bardzo to widać.


u mnie gasnie calkowicie.
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Minelab Sovereign GT - ładowarka i podstawka

Post autor: terenowiec69 »

W czasie gdy miałem Gt ,podczas ładowania zasobnika z akku(fabr.) dioda świeciła na zielono dość mocno , w tym czasie słychac było charakterystycznie bzyczenie,po naładowaniu dioda przygasała jedynie.Wtedy odłączałem ładowarkę.

Metalową stopkę wkładasz w połówki podłokietnika,ale tylko w przypadku gdy elektronikę zakłądasz pośrodku, w praktyce wszyscy noszą na końcu,i jej nie używają.
Najlepszym wyjściem jest noszenie na pasku całej elektroniki.
maślana
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 6:46 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Minelab Sovereign GT - ładowarka i podstawka

Post autor: maślana »

bigi pisze:
ProScan pisze:Z tego co pamiętam ta dioda powinna przygasnąć, ale w praktyce nie bardzo to widać.


u mnie gasnie calkowicie.


u mnie lekko przygasała,ale świeciła się nadal.
Jagerek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: Minelab Sovereign GT - ładowarka i podstawka

Post autor: Jagerek »

W moim sprzęcie również cały czas świeci.
ODPOWIEDZ