Deus inside
Deus inside
Witam,
Pewien fan Deusa zadał sobie trochę trudu i rozebrał sondę detektora XP Deus:
http://xpdeusfan.free.fr/deusinside/
Na stronie głównej można znaleźć bardzo ciekawe informacje na temat tego detektora.
Pozdrawiam
Taktyk
Pewien fan Deusa zadał sobie trochę trudu i rozebrał sondę detektora XP Deus:
http://xpdeusfan.free.fr/deusinside/
Na stronie głównej można znaleźć bardzo ciekawe informacje na temat tego detektora.
Pozdrawiam
Taktyk
Re: Deus inside
Dzięki.
Oto lista tematów:
1. Protect the rubber of the handle
2. Protect the coil
3. Inside the coil
4. Protect the camlock
5. Protect the remote control
6. Put the detector down
7. Optimal settings
8. Use your own headset
9. Build your own indestructible arm support
10. Build your own stem's aluminium tube replacement
11. Enhance battery life time
12. Standard batteries for the coil and infinit autonomy
13. Remote keys plus/minus/pinpoint on the handle
14. The ultimate digging tool
15. Put your findings into a box
16. Camera
17. Videos
Większość z nich dotyczy przeróbek, usprawnień, zabezpieczeń. Zastanawiające.
proscan
A tutaj inna ciekawa niespodzianka: http://www.viking.waw.pl/hobby_.php?id= ... cent_id=10
Oto lista tematów:
1. Protect the rubber of the handle
2. Protect the coil
3. Inside the coil
4. Protect the camlock
5. Protect the remote control
6. Put the detector down
7. Optimal settings
8. Use your own headset
9. Build your own indestructible arm support
10. Build your own stem's aluminium tube replacement
11. Enhance battery life time
12. Standard batteries for the coil and infinit autonomy
13. Remote keys plus/minus/pinpoint on the handle
14. The ultimate digging tool
15. Put your findings into a box
16. Camera
17. Videos
Większość z nich dotyczy przeróbek, usprawnień, zabezpieczeń. Zastanawiające.
proscan
A tutaj inna ciekawa niespodzianka: http://www.viking.waw.pl/hobby_.php?id= ... cent_id=10
Re: Deus inside
Jestem w szoku
Tak kosztowny sprzęt ...... albo gość jest wyjątkowym "psujem" albo ""zdolnym" racjonalizatorem" albo ten wykrywacz jest poprostu do du...y
Kumulus
Kumulus
Re: Deus inside
Kumulus pisze:Jestem w szokuTak kosztowny sprzęt ...... albo gość jest wyjątkowym "psujem" albo ""zdolnym" racjonalizatorem" albo ten wykrywacz jest poprostu do du...y
![]()
Of course, do not try to open your coil... this experiment was made on a coil that was definitly damaged.
co w tłumaczeniu
''Oczywiście nie próbuj otwierać twojej cewki ... ten eksperyment był przeprowadzony na cewce która była kompletnie zniszczona''
Pozdrawiam cross
Re: Deus inside
cross2900 , dzięki ! Nie doczytałem
Widać zbyt nerwowy jestem
Pomijając celowe "bebeszenie" cewki , mimo wszystko zobaczcie pozostałe zdjęcia co można zrobić temu wykrywaczowi
http://xpdeusfan.free.fr/
Kumulus
Pomijając celowe "bebeszenie" cewki , mimo wszystko zobaczcie pozostałe zdjęcia co można zrobić temu wykrywaczowi
http://xpdeusfan.free.fr/
Kumulus
Re: Deus inside
Ewidentnie właściciel tego wykrywacza, to "złota rączka", z tym, że wcale nie taka złota. Albo ten wykrywacz to skrajna tandeta, że zmusza do takich środków zaradczych, albo gość ma specyficzne poczucie estetyki i potrzebę modyfikowania wszystkiego na "lepsze", albo jedno i drugie się złożyło na finalny efekt.
Zdjęcia powodują ciarki na plecach, owinięta szmatą cewka, dosztukowana drewniana "rurka" stelaża, pęknięty zatrzask, przerabiane słuchawki, zasilanie, mocowanie elektroniki. Wykrywacz wygląda jakby brał udział w akcji bojowej i to w ramach oręża.
Po prostu nie wygląda to ani odrobinę zachęcająco. Jakiś koszmar poszukiwacza, który wtopił na bardzo drogi i tandetny sprzęt
Zdjęcia powodują ciarki na plecach, owinięta szmatą cewka, dosztukowana drewniana "rurka" stelaża, pęknięty zatrzask, przerabiane słuchawki, zasilanie, mocowanie elektroniki. Wykrywacz wygląda jakby brał udział w akcji bojowej i to w ramach oręża.
Po prostu nie wygląda to ani odrobinę zachęcająco. Jakiś koszmar poszukiwacza, który wtopił na bardzo drogi i tandetny sprzęt

Re: Deus inside
Witam,
Prawdopodobnie użytkownik chciał wymienić akumulator na inny o większej pojemności - jak widać nie jest to takie proste i bez zniszczenia sondy być może nie jest możliwe.
W każdym bądź razie na zdjęciu widać całą tajemnice bezprzewodowych sond do XP Deus.
Pozdrawiam
Taktyk
Prawdopodobnie użytkownik chciał wymienić akumulator na inny o większej pojemności - jak widać nie jest to takie proste i bez zniszczenia sondy być może nie jest możliwe.
W każdym bądź razie na zdjęciu widać całą tajemnice bezprzewodowych sond do XP Deus.
Pozdrawiam
Taktyk
Re: Deus inside
lopate tez ma niezla: http://xpdeusfan.free.fr/diggingtool/ czyzby Adam Slodowy ?
Re: Deus inside
no faktycznie kształt łopaty zastanawiający 
Re: Deus inside
Nie żebym się znał, ale...
-z fot wyraźnie wynika że obudowa cewki zrobiona z ABS-u a nie włókna węglowego jak przekonują dystrybutorzy
-producent w ogóle nie bierze pod uwagę opcji wymiany baterii w cewce, więc najdalej za rok pierwsi deusowicze zaczną kołatać do drzwi Proscana.
-z fot wyraźnie wynika że obudowa cewki zrobiona z ABS-u a nie włókna węglowego jak przekonują dystrybutorzy
-producent w ogóle nie bierze pod uwagę opcji wymiany baterii w cewce, więc najdalej za rok pierwsi deusowicze zaczną kołatać do drzwi Proscana.
A jednak..!;)
Witam,
Hahaha...! Z pewnością – może wtedy pojawią się jakieś szanse na lepsze zdjęcia elektroniki w sondzie..
Myślę, że ten detektor kosztuje tyle, że jego cena w pełni zrekompensuję koszt wymiany sondy na nową.
Pozdrawiam
Taktyk
Hahaha...! Z pewnością – może wtedy pojawią się jakieś szanse na lepsze zdjęcia elektroniki w sondzie..
Myślę, że ten detektor kosztuje tyle, że jego cena w pełni zrekompensuję koszt wymiany sondy na nową.
Pozdrawiam
Taktyk
-
marcinch1979
- Posty: 92
- Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm
Re: Deus inside
Co Wy wszyscy macie z ta cena?
Ile kosztowal/kosztuje nowy Whites, Etrac, kto pamieta jeszcze ile kosztowal Troy Shadow X5? Problem z bateriami, poczekamy, zobaczymy.
Pekniety camlock - byl to problem wczesnych modeli, teraz juz poprawiono (czesc z nas pamietac powinna ten problem we wczesnych Explorerach), inna przypadloscia sa pekniecia na "elektronice", ale o tym jakos francuski MacGuyver nie wspomnial.
Ile kosztowal/kosztuje nowy Whites, Etrac, kto pamieta jeszcze ile kosztowal Troy Shadow X5? Problem z bateriami, poczekamy, zobaczymy.
Pekniety camlock - byl to problem wczesnych modeli, teraz juz poprawiono (czesc z nas pamietac powinna ten problem we wczesnych Explorerach), inna przypadloscia sa pekniecia na "elektronice", ale o tym jakos francuski MacGuyver nie wspomnial.
Re: Deus inside
wykrywacz wydaję się ok
taki trochę rekreacyjny przedewszystkim lekki
cena jak cena 5400 w vikingu czyli miedzy V3 a etrackiem
podejrzewam jak by tak nie zaszaleli i wystawili go powiedzmy
w cenie 2500zł miałby o wiele więcej zwolenników
a to że im zasilanie nie wyszło
znaczy się wyszło ale skoro w cewce nie można wymienić to po 3 latach zostaje zakup nowej cewki
taki trochę rekreacyjny przedewszystkim lekki
cena jak cena 5400 w vikingu czyli miedzy V3 a etrackiem
podejrzewam jak by tak nie zaszaleli i wystawili go powiedzmy
w cenie 2500zł miałby o wiele więcej zwolenników
a to że im zasilanie nie wyszło
znaczy się wyszło ale skoro w cewce nie można wymienić to po 3 latach zostaje zakup nowej cewki
Re: Deus inside
Film o wymianie akusa w cewce.
http://www.xpmetaldetectors.com/uk_vide ... 6c1068e21c
Nie taki diabeł straszny jak go malują
http://www.xpmetaldetectors.com/uk_vide ... 6c1068e21c
Nie taki diabeł straszny jak go malują