Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
norshall
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 01, 2011 11:59 pm

Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Post autor: norshall »

Witam,

po długiej lekturze stałem się wreszcie posiadaczem Whitesa 5900, dodam że to moja pierwsza wykrywka - teraz długa droga ćwiczeń itd. Ale mam pytanie jak w temacie, czy są jakieś "metody", które umożliwią identyfikację niewypałów, chciałbym uniknąć kopania niebezpiecznych rzeczy - czy po prostu rzeczą normalną jest natrafienie na materiał wysokoenergetyczny? :shock:
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Post autor: ProScan »

Nie ma takiej szansy. W terenie gdzie jest ryzyko występowania takich rzeczy po postu należy zachować ostrożność.

Nie słyszałem by komukolwiek w dzisiejszych czasach coś się stało przy natknięciu na niewypał. Zwykle tragedia następuje gdy ktoś zaczyna rozrywkę rozbrajać.

:pa

proscan
norshall
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 01, 2011 11:59 pm

Re: Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Post autor: norshall »

czyli teorie że przy kopaniu itd. zaraz urywa ręce można traktować z przymrużeniem oka:) rzecz jasna, że wszelkie próby dobierania się do takich rzeczy są niewskazane, nawet o tym nie myślę:)ale jest jakiś strach że podczas kopania można wzbudzić niechcący, zanim zorientuje się z czym mam do czynienia.
beaviso
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Post autor: beaviso »

Duże sygnały kopać nieco obok, a nie walić centralnie. Jedyna rada.
ODPOWIEDZ