White's Xlt - strojenie do gruntu

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: White's Xlt

Post autor: gawron »

kup polską instrukcję, wykrywacz zacznie działać :smt017
michal9245
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:25 pm

Re: White's Xlt

Post autor: michal9245 »

http://www.youtube.com/watch?v=XDSUyIuKUC4
Tu mam filmik strojenia mojego Xlt.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Xlt

Post autor: ProScan »

Nie dostraja się - coś widzi.

Jaka nastawa PREAMP GAIN? Czy tak się dzieje wszędzie? Czy dźwięk będzie taki sam jeśli obie czynności wykonamy w powietrzu?

:pa

proscan
michal9245
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:25 pm

Re: White's Xlt

Post autor: michal9245 »

nastawa premp 4. nawet na premp2 jest to samo. niekiedy na gołej ziemi tzn.pozbawionej trawy wykrywacz się dostroi. Tak w powietrzu jest taki sam dźwięk.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Xlt

Post autor: ProScan »

No to niestety, ale wygląda na uszkodzenie.

:pa

proscan
michal9245
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:25 pm

Re: White's Xlt

Post autor: michal9245 »

A czy takie uszkodzenie da się naprawić ? czy trzeba nową cewke ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Xlt

Post autor: ProScan »

Zależy co się stało - muszę to zobaczyć, bo nie wystawiam diagnoz ostatecznych na odległość.

:pa

proscan
michal9245
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:25 pm

Re: White's Xlt

Post autor: michal9245 »

Dobrze. To po świętach wyśle do Pana wykrywacz. Przed wysyłką skontaktuje się jeszcze.

Dziękuje i pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Xlt

Post autor: ProScan »

Witam,

Wykrywacz dotarł, ale po wstępnych sprawdzeniach u mnie wszystko OK. Co prawda widziałem lepiej nastrojone sondy (widać się rozjechała), ale nie jest tak źle.

Z głowę się złapałem jak zobaczyłem wpisane programy.

Zrobię jeszcze parę testów i znów się odezwę...

:pa

proscan
michal9245
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:25 pm

Re: White's Xlt

Post autor: michal9245 »

Witam, ostatnim razem w terenie było wszystko ok ale po chwili wykrywacz znów nie mógł się dostroić do gruntu :( czekam na dalsze informacje.


Pozdrawiam.
michal9245
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:25 pm

Re: White's Xlt

Post autor: michal9245 »

Witam.



Czy wie Pan już coś więcej na temat mojego whitesa ?

Z góry dzięki i pozdrawiam :D
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Xlt

Post autor: ProScan »

Nie wiele - skorygowałem nieco strojenie sondy z "dobrego -" na "dobre+" i chyba tyle jestem w stanie zrobić.

W każdym razie w razie wątpliwości co do strojenia automatem (bo jak każdy automat może się mylić), należy dostroić ręcznie -jeśli "nie da się" ręczni, to będzie to powód do zmartwienia.

Nadmienię że u mnie nie było problemu z dostrojeniem do gruntu.

:pa

proscan
michal9245
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:25 pm

Re: White's Xlt

Post autor: michal9245 »

te kłopoty z dostrajaniem to wina sprzętu czy terenu ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Xlt

Post autor: ProScan »

Moim zdaniem terenu i czasami zbyt wysokich nastaw Preampa.

:pa

proscan
michal9245
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:25 pm

Re: White's Xlt

Post autor: michal9245 »

Aha rozumiem. Ale po dostrojeniu sondy przez Pana jest lepiej z dostrajaniem do gruntu ? czy różnicy nie widać ?
ODPOWIEDZ