Quattro MP w deszczu
Quattro MP w deszczu
WITAM
Chcialbym sie dowiedziec czy potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia elektroniki podczas deszczu.
pozdrawiam.
Chcialbym sie dowiedziec czy potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia elektroniki podczas deszczu.
pozdrawiam.
Re: Quattro MP w deszczu
Tak. Detektor nie jest wodoszczelny. Byle deszczyk nie jest groźny, ale przed wodą elektronikę i tak trzeba zawsze chronić.
W dużym deszczu lepiej w ogóle nie szukać, tylko przeczekać, bo co zrobić z wykrywaczem jak trzeba dołek wykopać?
Takie coś baaaaardzo zalecane:
proscan
W dużym deszczu lepiej w ogóle nie szukać, tylko przeczekać, bo co zrobić z wykrywaczem jak trzeba dołek wykopać?
Takie coś baaaaardzo zalecane:
proscan
Re: Quattro MP w deszczu
Witam
Polecam osłonkę na elektronikę. Kilka razy ratowała mnie przed szybką ucieczką z pola ( 2 km od najbliższych zabudowań i drzew
) przed deszczem. Nie jest ona jednak tak do końca nieprzemakalna jak by sie wydawało. Po pewnym czasie pomiędzy elektroniką a osłonką pojawia sie skroplona para wodna( woda przechodzi przez szwy). Osłonka jak najbardziej, ale nie na chodzenie w ulewnym deszczu bo nie zmienia ona wykrywacz w wykrywacz podwodny
Za to przyda sie na lekki deszczyk, jeśli nas złapie na wykopkach. Ma też inną zaletę. Obudowa elektroniki nie rysuje sie i wykrywacz wyglada jak nowy
.
Pozdrawiam Trbn
Polecam osłonkę na elektronikę. Kilka razy ratowała mnie przed szybką ucieczką z pola ( 2 km od najbliższych zabudowań i drzew
Pozdrawiam Trbn
Re: Quattro MP w deszczu
Dziekuje za rady, zaopatrze sie w vikingu w ten pokrowiec. Postaram sie wiecej nie szukac w duzym deszczu
.
Wiele razy zdarzylo mi sie szukac w slabym deszczu jednak ostatnio zlapala mnie ulewa pomimo tego kontynuowalem poszukiwania mialem watpliwosci czy wykrywacz jest bezpieczny. Teraz wiem ze mialem troche szczescia.
Pozdrawiam.
Wiele razy zdarzylo mi sie szukac w slabym deszczu jednak ostatnio zlapala mnie ulewa pomimo tego kontynuowalem poszukiwania mialem watpliwosci czy wykrywacz jest bezpieczny. Teraz wiem ze mialem troche szczescia.
Pozdrawiam.
Re: Quattro MP w deszczu
TRBN ma oczywiście rację, że ta osłona nie zapewnia wodoszczelności. Jest to takie "zgrubne" zabezpieczenie.
Czasami gdy bardzo chce się albo trzeba szukać w deszczu, to polecam owinięcie elektroniki folią spożywczą - dobrze przylega i jest wodoszczelna. Tyle że nietrwała.
Ważne! W ten sposób raczej nie da się zabezpieczyć miejsca gdzie do wnętrza wchodzi rurka - jeśli do niej dostanie się woda, to przechylenie wykrywacza może skończyć się kąpielą procesora. Jeśli ktoś chce dać mi zarobić, to może sobie robić takie wodne próby
proscan
Czasami gdy bardzo chce się albo trzeba szukać w deszczu, to polecam owinięcie elektroniki folią spożywczą - dobrze przylega i jest wodoszczelna. Tyle że nietrwała.
Ważne! W ten sposób raczej nie da się zabezpieczyć miejsca gdzie do wnętrza wchodzi rurka - jeśli do niej dostanie się woda, to przechylenie wykrywacza może skończyć się kąpielą procesora. Jeśli ktoś chce dać mi zarobić, to może sobie robić takie wodne próby
proscan
Re: Quattro MP w deszczu
Mam do Pana pytanie czy cewka w quattro mp jest wodoodporna? Czy moge z nia chodzi po deszczu albo czy mozna ja zanurzyć w strumieniu?
Mam jeszcze pare pytan a mianowicie:
1. Dzisiaj zobaczylem ze kabel przy cewce nie jest dokrecony do konca,
probowalem go lekko dokrecic do konca ale nie idzie, zas w druga strone
odkreca sie przy uzyciu malej sily czy cos jest nie tak? czy moze sie
tam dostac woda?
2. Gdy podniose cewke do gory to wykrywacz deje sygnal czy to normalne?
3. gdy wykrywacz poloze na ziemi to czasem wydaje takie krotkie urywane dzwieki czy to normalne?
4. Gdy wlaczam nieraz pin point to caly czas wyje albo jest taki
niestabilny ze wydaje sygnal nawet gdy cewka jest uniesiona w powietrzu
ale gdy go wlacze jeszcze raz to jest juz wszystko ok. czy co jest z nim
nie tak?
5. Co grozi wykrywaczowi przy takiej temperaturze gdy przyjde z wykopkow do domu? czy cos sie z nim moze stac?
6. Maksymalny czulosc jaka moge ustawic to 18 ale przy uderzeniach daje falszywe segnaly, a na auto jest ok, czy wszystko jest ok?
Przepraszam ze zadaje tyle pytan ale niedaje mi to spokoju do tego
stopnia ze rozwazalem sprzedaz tego wykrywacza ale mam go krotko takze moze jeszcze sie do niego przekonam.
Mam jeszcze pare pytan a mianowicie:
1. Dzisiaj zobaczylem ze kabel przy cewce nie jest dokrecony do konca,
probowalem go lekko dokrecic do konca ale nie idzie, zas w druga strone
odkreca sie przy uzyciu malej sily czy cos jest nie tak? czy moze sie
tam dostac woda?
2. Gdy podniose cewke do gory to wykrywacz deje sygnal czy to normalne?
3. gdy wykrywacz poloze na ziemi to czasem wydaje takie krotkie urywane dzwieki czy to normalne?
4. Gdy wlaczam nieraz pin point to caly czas wyje albo jest taki
niestabilny ze wydaje sygnal nawet gdy cewka jest uniesiona w powietrzu
ale gdy go wlacze jeszcze raz to jest juz wszystko ok. czy co jest z nim
nie tak?
5. Co grozi wykrywaczowi przy takiej temperaturze gdy przyjde z wykopkow do domu? czy cos sie z nim moze stac?
6. Maksymalny czulosc jaka moge ustawic to 18 ale przy uderzeniach daje falszywe segnaly, a na auto jest ok, czy wszystko jest ok?
Przepraszam ze zadaje tyle pytan ale niedaje mi to spokoju do tego
stopnia ze rozwazalem sprzedaz tego wykrywacza ale mam go krotko takze moze jeszcze sie do niego przekonam.
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Quattro MP w deszczu
Mam do Pana pytanie czy cewka w quattro mp jest wodoodporna? Czy moge z nia chodzi po deszczu albo czy mozna ja zanurzyć w strumieniu?
Mam jeszcze pare pytan a mianowicie:
1. Dzisiaj zobaczylem ze kabel przy cewce nie jest dokrecony do konca, probowalem go lekko dokrecic do konca ale nie idzie, zas w druga strone odkreca sie przy uzyciu malej sily czy cos jest nie tak? czy moze sie tam dostac woda?
2. Gdy podniose cewke do gory to wykrywacz deje sygnal czy to normalne?
3. gdy wykrywacz poloze na ziemi to czasem wydaje takie krotkie urywane dzwieki czy to normalne?
4. Gdy wlaczam nieraz pin point to caly czas wyje albo jest taki niestabilny ze wydaje sygnal nawet gdy cewka jest uniesiona w powietrzu ale gdy go wlacze jeszcze raz to jest juz wszystko ok. czy co jest z nim nie tak?
5. Co grozi wykrywaczowi przy takiej temperaturze gdy przyjde z wykopkow do domu? czy cos sie z nim moze stac?
6. Maksymalny czulosc jaka moge ustawic to 18 ale przy uderzeniach daje falszywe segnaly, a na auto jest ok, czy wszystko jest ok?
Przepraszam ze zadaje tyle pytan ale niedaje mi to spokoju do tego stopnia ze rozwazalem sprzedaz tego wykrywacza ale mam go krotko takze moze jeszcze sie do niego przekonam.
Mam jeszcze pare pytan a mianowicie:
1. Dzisiaj zobaczylem ze kabel przy cewce nie jest dokrecony do konca, probowalem go lekko dokrecic do konca ale nie idzie, zas w druga strone odkreca sie przy uzyciu malej sily czy cos jest nie tak? czy moze sie tam dostac woda?
2. Gdy podniose cewke do gory to wykrywacz deje sygnal czy to normalne?
3. gdy wykrywacz poloze na ziemi to czasem wydaje takie krotkie urywane dzwieki czy to normalne?
4. Gdy wlaczam nieraz pin point to caly czas wyje albo jest taki niestabilny ze wydaje sygnal nawet gdy cewka jest uniesiona w powietrzu ale gdy go wlacze jeszcze raz to jest juz wszystko ok. czy co jest z nim nie tak?
5. Co grozi wykrywaczowi przy takiej temperaturze gdy przyjde z wykopkow do domu? czy cos sie z nim moze stac?
6. Maksymalny czulosc jaka moge ustawic to 18 ale przy uderzeniach daje falszywe segnaly, a na auto jest ok, czy wszystko jest ok?
Przepraszam ze zadaje tyle pytan ale niedaje mi to spokoju do tego stopnia ze rozwazalem sprzedaz tego wykrywacza ale mam go krotko takze moze jeszcze sie do niego przekonam.
Re: Quattro MP w deszczu
czy cewka w quattro mp jest wodoodporna? Czy moge z nia chodzi po deszczu albo czy mozna ja zanurzyć w strumieniu?
Tak - jest wodoodporna.
probowalem go lekko dokrecic do konca ale nie idzie,
I to poważny błąd, grożący uszkodzeniem kabla. Nie wolno tego kabla ściskać na siłę. W późniejszych modelach Minelab zastosował podkładkę dystansową. W najnowszych odgiętka jest zalewana i nie można jej ruszyć.
zas w druga strone odkreca sie przy uzyciu malej sily czy cos jest nie tak?
To było normalne. Po odkręceniu jej nie wiem jaki jest stan obecny.
czy moze sie tam dostac woda?
Teraz tak, ale niekoniecznie.
Gdy podniose cewke do gory to wykrywacz deje sygnal czy to normalne?
Wykrywacze Quattro/Explorer musi widzieć ziemię, więc nie dziwią mnie dziwne sygnały w powietrzu.
gdy wykrywacz poloze na ziemi to czasem wydaje takie krotkie urywane dzwieki czy to normalne?
Wykrywacz na ziemi, czyli sonda nie widzi gruntu - patrz wyżej.
Gdy wlaczam nieraz pin point to caly czas wyje albo jest taki niestabilny ze wydaje sygnal nawet gdy cewka jest uniesiona w powietrzu ale gdy go wlacze jeszcze raz to jest juz wszystko ok. czy co jest z nim nie tak?
Znowu cewka w powietrzu? Nie słyszę tego sygnału, ale oczami wyobraźni widzę, że wykrywacz jest źle obsługiwany.
Co grozi wykrywaczowi przy takiej temperaturze gdy przyjde z wykopkow do domu? czy cos sie z nim moze stac?
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1489
Maksymalny czulosc jaka moge ustawic to 18 ale przy uderzeniach daje falszywe segnaly, a na auto jest ok, czy wszystko jest ok?
Jeśli w domu, to dziwne że udaje się ustawić aż 18. Jeśli 10 kilometrów od źródła zakłóceń, na piasku, to powinno udać się ustawić 20.
Ja też mam pytania. Czy powyższe pytania były zadane sprzedającemu? Czy jestem pierwszą osobą, która odpowiada na te pytania?
proscan
Re: Quattro MP w deszczu
Witam
Osłona firmowa na Quattro MP wystarczy na malutki deszczyk ale też nie za długo.
W dużym deszczu owinąłem reklamówką i po pewnym czasie zauważyłem że w środku jest para wodna.Na dworzu było ok. 5 st. i padał deszcz a że elektronika znajduje się nad ręką to temperatura z ręki powodowała zaparowanie w środku reklamówki do tego stopnia że wilgoć już było widać na wewnętrznej stronie szybki(w rogu).
Kiedyś miałem Bounty Hanter"a i oparłem go o samochód obok kałuży.Po dłuższej pogawędce wsiadłem i odjechałem a wykrywacz przewrócił się do kałuży takiej że go pokryło.Gdy sobie przypomniałem że go nie wziąłem zawróciłem i pomyliły mi się kałuże.. efekt taki że go przejechałem po rurce.I to był dla mnie szok wyjąłem go wysuszyłem i działał a rurki nie wymieniałem bo zgięcia prawie nie było widać a samochód waży 2,2 tony.
Pozdrawiam
Osłona firmowa na Quattro MP wystarczy na malutki deszczyk ale też nie za długo.
W dużym deszczu owinąłem reklamówką i po pewnym czasie zauważyłem że w środku jest para wodna.Na dworzu było ok. 5 st. i padał deszcz a że elektronika znajduje się nad ręką to temperatura z ręki powodowała zaparowanie w środku reklamówki do tego stopnia że wilgoć już było widać na wewnętrznej stronie szybki(w rogu).
Kiedyś miałem Bounty Hanter"a i oparłem go o samochód obok kałuży.Po dłuższej pogawędce wsiadłem i odjechałem a wykrywacz przewrócił się do kałuży takiej że go pokryło.Gdy sobie przypomniałem że go nie wziąłem zawróciłem i pomyliły mi się kałuże.. efekt taki że go przejechałem po rurce.I to był dla mnie szok wyjąłem go wysuszyłem i działał a rurki nie wymieniałem bo zgięcia prawie nie było widać a samochód waży 2,2 tony.
Pozdrawiam