Witam. Ostatnio zauwazyem niepokojącą rzecz w swoim GT , otóż przy lekkim ruszeniu kabla (przy wtyczce do elektroniki) pojawia się sygnał jakby cos było pod cewka. Przypuszczam że uszkodzeniu uległ kabel, na razie staram sie uważac i nadal szukam. W związku z tym mam pytanko czy to uszkodzenie może wpłynąc na zasiegi wykrywacza (chociaz nic takiego nie zaobserwowałem) i jaki byłby koszt może nie wymiany a tylko naprawy bo wystarczy skrócić o 5 cm. przewód i ile czasu by to Panu zajeło?
Pozdrawiam spider10.5
Problem z kablem w GT
-
spider10.5
- Posty: 18
- Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
- Lokalizacja: Głogów
Re: Problem z kablem w GT
Witam,
Powodem może być faktycznie jakieś naderwanie kabla. Być może problemem może być także korozja na stykach, albo jakieś uszkodzenie w samym gnieździe.
Skrócenie kabla to jakiś kwadrans pracy + 3 x tyle na pakowanie i wysyłkę.
koszt na email.
proscan
Powodem może być faktycznie jakieś naderwanie kabla. Być może problemem może być także korozja na stykach, albo jakieś uszkodzenie w samym gnieździe.
Skrócenie kabla to jakiś kwadrans pracy + 3 x tyle na pakowanie i wysyłkę.
koszt na email.
proscan
Re: Problem z kablem w GT
Witam, mam ten sam problem. Nie dotyczy on jednak przewodu łączącego moduł z cewką. Dotyczy gniazda w module. Dokładnie tam, gdzie styka się ono z plastikową obudową wykrywacza. Problem nie znika nawet wówczas gdy przewód odłączę. Delikatne ruszanie gniazdem powoduje chwilowe zanikanie sygnału "spięcia", takiego jak wyżej opisał to kolega.
Czy gwarancja obejmuje taką usterkę? Jak długo może potrwać naprawa? Sprzęt został zakupiony w Vikingu, w tym roku w kwietniu.
Pozdrawiam, Simon077.
Czy gwarancja obejmuje taką usterkę? Jak długo może potrwać naprawa? Sprzęt został zakupiony w Vikingu, w tym roku w kwietniu.
Pozdrawiam, Simon077.
Re: Problem z kablem w GT
Witam,
Musiałbym to słyszeć, bo testowanie zachowania wykrywacza bez podłączonej cewki przypomina testowanie samochodu bez silnika. Gniazdo nie powinno się ruszać.
To zależy co się stało. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych z winy użytkownika.
W tym przypadku powinno w tydzień obrócić, tam i z powrotem.
proscan
Delikatne ruszanie gniazdem powoduje chwilowe zanikanie sygnału "spięcia", takiego jak wyżej opisał to kolega.
Musiałbym to słyszeć, bo testowanie zachowania wykrywacza bez podłączonej cewki przypomina testowanie samochodu bez silnika. Gniazdo nie powinno się ruszać.
Czy gwarancja obejmuje taką usterkę?
To zależy co się stało. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych z winy użytkownika.
Jak długo może potrwać naprawa?
W tym przypadku powinno w tydzień obrócić, tam i z powrotem.
proscan
Re: Problem z kablem w GT
Dziękuję, pozdrawiam 