
Metalowa obudowa
Metalowa obudowa
We wszystkich wykrywaczach stosuje się obudowę ekektroniki z tworzywa sztucznego. Zapewne na łatwosć produkci .obróbkę i koszta. Zastanawiam się czy można do wykrywacza zastosować metalową obudowę np z aluminium ,miedzi ,blachy stalowej. Czy to w jakimś stopniu nie zakłóci dzialania urządzenia. 

Re: Metalowa obudowa
nie we wszystkich- niektóre sprzęty mają metalowe obudowy elektroniki,np. wykrywacze White's.
oprócz większej odporności mechanicznej,wydaje mi się że można w ten sposób dodatkowo ekranować elektronikę.
oprócz większej odporności mechanicznej,wydaje mi się że można w ten sposób dodatkowo ekranować elektronikę.
Re: Metalowa obudowa
Zadałem to pytanie bo mam możliwosc kupić PI ale plastykowa obudowa jest fatalna i jeśli już mam go "modernizować" to chciałbym przenieść wnętrznosci do porządnej aluminiowej obudowy. Co do ekranu to racja ale jak zachowa się taka puszka w odległosci około 1.20 m od cewki?
Re: Metalowa obudowa
To zależy jaki zasięg ma ten PI i jak będzie zamocowana ta puszka względem sondy.
Proszę pamiętać przy okazji, że PI wymagają zasilania (tak!), co oznacza, że w nawet plastikowej puszce coś sporego, metalowego jest.
Mnie śmieszą np. zdjęcia gdzie widać operatora w środku ramy - tak się nie da szukać, bo kołysząca się sonda wykrywa akumulator żelowy.
O na przykład takie:
proscan
Proszę pamiętać przy okazji, że PI wymagają zasilania (tak!), co oznacza, że w nawet plastikowej puszce coś sporego, metalowego jest.
Mnie śmieszą np. zdjęcia gdzie widać operatora w środku ramy - tak się nie da szukać, bo kołysząca się sonda wykrywa akumulator żelowy.
O na przykład takie:
proscan
Re: Metalowa obudowa
Bardzo dziękuję za konkretne wyjasnienie wątpliwości