Whites Coinmaster
wzbudzanie się coinmastera pro
cześć
jestem posiadaczem whitesa coinmastera pro. i od jakiegos czasu zaczał mi sam popiskiwac . tylko że zazwyczaj na full sensv . Ale wczoraj i dzisiaj gdy poszedłem na mokry teren wogółe zgłupiał. musiałem sens zdjac az do 3 kresek.
pierwsze co sprawdzilem to przełozylem cewke od prizma III. i byla cisza - więc doszedłem do wniosku ze wina lezy po stronie cewki a nie elektroniki.
Więc kolejny krok jaki podjąłem to oględziny cewki. okazało sie ze spoiwo sie w kilku miejscach odkleiło i złuszczyło.
z racji ze trzeba to jakos wysuszyc zdjąłem dolną osłonę cewki .
teraz pytania z mojej strony . czy widoczna na zdjeciach cewka wyglada dobrze. i czy te spekania mogły byc przyczyna wzbudzania, jakie znaczenie ma ten kabelek zlutowany z obudową i cewką
aha no i najwazniiejsze czym skleic teraz tą cewke.
https://picasaweb.google.com/1163967463 ... NP9zb7CmgE fotki cewki
jestem posiadaczem whitesa coinmastera pro. i od jakiegos czasu zaczał mi sam popiskiwac . tylko że zazwyczaj na full sensv . Ale wczoraj i dzisiaj gdy poszedłem na mokry teren wogółe zgłupiał. musiałem sens zdjac az do 3 kresek.
pierwsze co sprawdzilem to przełozylem cewke od prizma III. i byla cisza - więc doszedłem do wniosku ze wina lezy po stronie cewki a nie elektroniki.
Więc kolejny krok jaki podjąłem to oględziny cewki. okazało sie ze spoiwo sie w kilku miejscach odkleiło i złuszczyło.
z racji ze trzeba to jakos wysuszyc zdjąłem dolną osłonę cewki .
teraz pytania z mojej strony . czy widoczna na zdjeciach cewka wyglada dobrze. i czy te spekania mogły byc przyczyna wzbudzania, jakie znaczenie ma ten kabelek zlutowany z obudową i cewką
aha no i najwazniiejsze czym skleic teraz tą cewke.
https://picasaweb.google.com/1163967463 ... NP9zb7CmgE fotki cewki
Re: wzbudzanie się coinmastera pro
no i stało się. Urwalem ten kabelek łączący te 2 polowki. Ale podłączyłen i piszczala działa
Re: wzbudzanie się coinmastera pro
No niestety jest to częsty przypadek w sondach PRIZM/COINMASTER.
Przyczyną wzbudzania zapewne była wilgoć która dostała się do środka, albo rozstrojenie.
ten kabelek zapewnia połączenie masy z ekranem elektrostatycznym.
Do sklejania takich rzeczy klej robię sobie sam z rozpuszczonego plastiku.
proscan
Przyczyną wzbudzania zapewne była wilgoć która dostała się do środka, albo rozstrojenie.
ten kabelek zapewnia połączenie masy z ekranem elektrostatycznym.
Do sklejania takich rzeczy klej robię sobie sam z rozpuszczonego plastiku.
proscan
Re: wzbudzanie się coinmastera pro
wysuszylem suszarka cewke i oczyściłem ze starego spoiwa. Mówisz o tym plastiku w laskach co jest do pistoletu?
Aha czy może zostać ten kabelek odłączony - czy muszę go przylutowac nazad?
Aha czy może zostać ten kabelek odłączony - czy muszę go przylutowac nazad?
Re: wzbudzanie się coinmastera pro
laskach co jest do pistoletu
Nie. Pistoletem plastik się topi, a nie rozpuszcza.
Aha czy może zostać ten kabelek odłączony - czy muszę go przylutowac nazad?
Umówmy się, że to pytanie nie padło. OK?
proscan
Re: wzbudzanie się coinmastera pro
już wszystko wiem:) dziękuję Ci ślicznie za pomoc.
Re: wzbudzanie się coinmastera pro
czyli teraz podsumowując. Muszę naprawić kabelek masy w takim razie. A faktycznie jeśli chodźi o klej to muszę się pobawić acetonem.
Oby mi się tylko udało...
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie
Oby mi się tylko udało...
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie
Re: wzbudzanie się coinmastera pro
No i nic, Cewke pokleilem klejem a'la Sikaflex 221
ale nadal sie wzbudza, nie zawsze ale jednak.
I mam wrażenie że zasięg spadł.
Jak bym go podesłal do Was na diagnoze ile by mnie to wyniosło?
Plus ewentualnie koszt naprawy cewki?
nie będe się sam tym bawił skoro nie mam pojęcia.
pozdrawiam M
ale nadal sie wzbudza, nie zawsze ale jednak.
I mam wrażenie że zasięg spadł.
Jak bym go podesłal do Was na diagnoze ile by mnie to wyniosło?
Plus ewentualnie koszt naprawy cewki?
nie będe się sam tym bawił skoro nie mam pojęcia.
pozdrawiam M
Re: wzbudzanie się coinmastera pro
Nie wiem ile, bo nie wiem co zobaczę. Na pewno koszt będzie większy niż normalnie, ze względu na próby samodzielnej naprawy + konieczność usuwania zastosowanego kleju.
proscan
proscan
Re: wzbudzanie się coinmastera pro
klej schodzi bez problemu:) no trudno, tak czy siak trzeba to zrobić. W tygodniu wyśle go do Was
Pozdrawiam Michał
Pozdrawiam Michał
Whites Coinmaster
Witam, kupiłem używany wykrywacz z 2-ej reki według sprzedającego jest problem z przewodem cewki wykrywacz wzbudza się na załączonym metalu i nie działa
pinpoint.Można pracować tylko z załączoną dyskryminacja,jeśli tak można powiedzieć gdyż bardzo słabo wykrywa kolor wręcz błędnie, daje błędne wskazania.Czy według Pana można go jeszcze naprawić ?
pinpoint.Można pracować tylko z załączoną dyskryminacja,jeśli tak można powiedzieć gdyż bardzo słabo wykrywa kolor wręcz błędnie, daje błędne wskazania.Czy według Pana można go jeszcze naprawić ?
Re: Whites Coinmaster
Co to znaczy?wykrywacz wzbudza się na załączonym metalu
Też nie rozumiem. Da się włączyć, a mimo to nie działa, czy nie da się włączyć?nie działa pinpoint.
Moja magiczna kula mówi mi, że jest duża szansa na to.Czy według Pana można go jeszcze naprawić ?
proscan
Re: Whites Coinmaster
już tłumacz ,gdy wyłącze dyskryminacje wykrywacz przy kazdym ruchu wzbudza sie nic nie wykrywając .
Re: Whites Coinmaster
gdy uzywam sprzetu w trybie all metal to wykrywacz wzbudza sie ale gdy wlaczymy dyskryminacje 1-4 stopien to wykrywacz chodzi ale niekiedy sie wzbudza. Z pinpointerem tez jest cos nie tak bo gdy go wlacze to pika caly czas a na wyswietlaczy pokazuje przeskoki po metalach . Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym ze jest uszkodzony kabel od cewki.
Zrobiłem eksperyment ,wkręciłem przewód od cewki w sztywny zacisk w pobliżu cewki i ruszałem tym przewodem była cisza nie wzbudzał sie,natomiast kiedy odwróciłem strone wkrecenia przewodu w zacisk cały czas pika tak jakby miał lużne styki w mocowaniu cewki albo uszkodzony kabel przy cewce.
Zrobiłem eksperyment ,wkręciłem przewód od cewki w sztywny zacisk w pobliżu cewki i ruszałem tym przewodem była cisza nie wzbudzał sie,natomiast kiedy odwróciłem strone wkrecenia przewodu w zacisk cały czas pika tak jakby miał lużne styki w mocowaniu cewki albo uszkodzony kabel przy cewce.