Bardzo pochlebną opinię ma Whites 6000. Wiem że to sprzet nie nowy. Zastanawiam się czy istnieje obecnie na rynku jakiś podobny z dobrym statykiem, o którym można by powiedzieć że jest jego godnym nstępcą.
Mam tu na myśli uniwersalność , nie tylko na kolorową drobnicę . Jak sprawują się obecne wersje tego producenta, czy jest jakiś podobny osiągami do modelu 6000. Pytanie szczególnie skierowane do Proscana bo w zasadzie on wie co w danym wykrywaczu siedzi w środku i co jest warte.
Będę wdzięczny za podpowiedz.
Następca Whites 6000
Re: Następca Whites 6000
Centymetry proszę sobie samemu porównać (bo były testy w Odkrywcy), ale co do uniwersalności to z nowości Whitesa pozostaje tylko Spectra, to tylko ona ma razowego statyka. Pseudostatyki są w MXT i w PRIZM 6T.
Jeśli statyk ma być podstawowym trybem, to bym wykrywacza nie zmieniał.

proscan
Jeśli statyk ma być podstawowym trybem, to bym wykrywacza nie zmieniał.
proscan
Re: Następca Whites 6000
Owszem , podstawowym trybem ma byc "statyczny" . Obecnie nie posiadam Whitesa 6000 , przegladałem o nim opinię. Zazwyczaj co jakiś czas firmy wypuszczaja nowe modele i chciałem dowiedzieć się o nowosciach co mają tryb statyczny, nie koniecznie Whites. Oczywiście noszę się z zamiarem kupna
Re: Następca Whites 6000
Specyfika poszukiwań zatem bardziej w kierunku depozytów i militarki niż kolorowych drobnych przedmiotów? Praca z statykiem do łatwych nie należy. Jak ma być to pierwszy statyk w celach poznawczych, ustalania swoich preferencji to można brać w ciemno starego White'sa. Nie są drogie, funkcjonalnie to porządny sprzęt.
Używam od pewnego czasu przerobionego 5900 t.j z wbudowanym tone ID Mranda i od niedawna zamontowany nadajnik wewnętrzny dla słuchawek bezprzewodowych. Jestem bardzo zadowolony chociaż zaczynam myśleć o dokupieniu V3i.
W przypadku tego starego White'sa pewnym jest, że jaki Ci nie podejdzie to sprzedasz go potem z łatwością i odzyskasz pieniądze. W przypadku Spectry strata przy odsprzedaży pewna jak w banku.
Nie sugeruj się bardzo wagą starszych modeli wykonanych metodą przewlekaną. Są bardzo dobrze wyważone. Trzeba być naprawdę zdechlakiem żeby nie poradzić sobie z masą tych wykrywaczy w typowych warunkach terenowych t.j przy w miarę równym terenie.
Używam od pewnego czasu przerobionego 5900 t.j z wbudowanym tone ID Mranda i od niedawna zamontowany nadajnik wewnętrzny dla słuchawek bezprzewodowych. Jestem bardzo zadowolony chociaż zaczynam myśleć o dokupieniu V3i.
W przypadku tego starego White'sa pewnym jest, że jaki Ci nie podejdzie to sprzedasz go potem z łatwością i odzyskasz pieniądze. W przypadku Spectry strata przy odsprzedaży pewna jak w banku.
Nie sugeruj się bardzo wagą starszych modeli wykonanych metodą przewlekaną. Są bardzo dobrze wyważone. Trzeba być naprawdę zdechlakiem żeby nie poradzić sobie z masą tych wykrywaczy w typowych warunkach terenowych t.j przy w miarę równym terenie.
Re: Następca Whites 6000
Ja tylko wtrącę swoją dygresję - zastanawia mnie, czemu do tej pory, skoro Whites zaprzestał ich produkcji, nikt nie pomyślał o wykupieniu licencji (lub innej formie nabycia praw do produkcji) na modele 5900 i 6000? Przecież po małych modyfikacjach i liftingu zewnętrznym taka inwestycja byłaby przysłowiową kurą znoszącą złote jaja.
Re: Następca Whites 6000
Przecież Whites chce zdobywać rynki a nie je dobrowolnie oddawać/sprzedwawać 