Whites XLT czy DFX
Whites XLT czy DFX
Proscan czytalem na odkrywcy wiele postow Twoich i VanVondera
i tak sie zastanawiam czy warto dokładac 700 zł aby kupić DFX.
Moze pytanie wydaje się lakoniczne...... ale nie ma głupich pytań.
Wiem ze wykrywacz "szuka" na innych zasadach niz XLT, jest wykrywaczem "nowej generacji" itd ...
Nie znalazłem zadnego argumentu który traktował by o wyzszości DFX nad XLT oczywiscie poza wydana kasą na DFX.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Odkrywca ?!
i tak sie zastanawiam czy warto dokładac 700 zł aby kupić DFX.
Moze pytanie wydaje się lakoniczne...... ale nie ma głupich pytań.
Wiem ze wykrywacz "szuka" na innych zasadach niz XLT, jest wykrywaczem "nowej generacji" itd ...
Nie znalazłem zadnego argumentu który traktował by o wyzszości DFX nad XLT oczywiscie poza wydana kasą na DFX.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Odkrywca ?!
Re: Whites XLT czy DFX
Witam,
Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tego, że lepszy jest DFX, bo nie mam pewności czy tak jest w istocie. Pobieżne testy (na szczegółowe nie mam wciąż czasu - ale zrobię, bo oba wykrywacze mam obecnie u siebie) wykazują, że XLT ma jednak większe osiągi na typowe monety.
Wolę się jednak uchylić od konkretnej odpowiedzi w tej chwili.
Jedna rzecz która podoba mi się baaardzo w stosunku do XLT, to znacznie szybszy wyświetlacz. Ja jestem wzrokowcem i lubię także widzieć co sygnalizuje wykrywacz - przy XLT informacja pojawia się z dużym opóźnieniem.
Proszę tutaj zaglądać. Przygotuję różne materiały o DFX-ie i będę tu zamieszczał. Do wiosny jest czas (?) na decyzję.
proscan
PS
Miałem kiedyś XLT. Obecnie używam Explorera XS. Chętnie posiadałbym takiego XLT na stałym wyposażeniu, ale z szybszym wyświetlaczem. Póki co używam także jego dziadka - Whitesa Eagle II SL.
Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tego, że lepszy jest DFX, bo nie mam pewności czy tak jest w istocie. Pobieżne testy (na szczegółowe nie mam wciąż czasu - ale zrobię, bo oba wykrywacze mam obecnie u siebie) wykazują, że XLT ma jednak większe osiągi na typowe monety.
Wolę się jednak uchylić od konkretnej odpowiedzi w tej chwili.
Jedna rzecz która podoba mi się baaardzo w stosunku do XLT, to znacznie szybszy wyświetlacz. Ja jestem wzrokowcem i lubię także widzieć co sygnalizuje wykrywacz - przy XLT informacja pojawia się z dużym opóźnieniem.
Proszę tutaj zaglądać. Przygotuję różne materiały o DFX-ie i będę tu zamieszczał. Do wiosny jest czas (?) na decyzję.
proscan
PS
Miałem kiedyś XLT. Obecnie używam Explorera XS. Chętnie posiadałbym takiego XLT na stałym wyposażeniu, ale z szybszym wyświetlaczem. Póki co używam także jego dziadka - Whitesa Eagle II SL.
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Whites XLT czy DFX
Witam.
Mam pytanie zastanawiam się nad przesiadka z dotychczasowego sprzętu na coś z wyższej półki, ale intrygują mnie dwa modele ( Withe's DFX i XLT) opisywane na forach (częściej XLT). Bardzo bym prosił, jeżeli to możliwe o wypunktowanie znaczących różnic między tymi modelami czy jest sens dokładać kilka set złotych więcej czy jest to tylko drobny zabieg kosmetyczny dokonany na DFX.
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz i cierpliwość.
Pozdrawiam
Mam pytanie zastanawiam się nad przesiadka z dotychczasowego sprzętu na coś z wyższej półki, ale intrygują mnie dwa modele ( Withe's DFX i XLT) opisywane na forach (częściej XLT). Bardzo bym prosił, jeżeli to możliwe o wypunktowanie znaczących różnic między tymi modelami czy jest sens dokładać kilka set złotych więcej czy jest to tylko drobny zabieg kosmetyczny dokonany na DFX.
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz i cierpliwość.
Pozdrawiam
Re: Whites XLT czy DFX
Witam
DFX to znacząco inny wykrywacz. Nie są to różnice kosmetyczne.
Proszę zerknąć tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=30
i pobrać sobie fragment instrukcji do DFX-a, z wyróżnionymi opcjami których nie ma w XLT.
To na początek.
proscan
DFX to znacząco inny wykrywacz. Nie są to różnice kosmetyczne.
Proszę zerknąć tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=30
i pobrać sobie fragment instrukcji do DFX-a, z wyróżnionymi opcjami których nie ma w XLT.
To na początek.
proscan
Re: Whites XLT czy DFX
odkrywca pisze:Nie znalazłem zadnego argumentu który traktował by o wyzszości DFX nad XLT oczywiscie poza wydana kasą na DFX.
witam
DFX to wieloczęstotliwościowiec a to już nowe możliwości:
, np. stabilnie pracuje pod linjami wysokiego napięcia, na mocno zmineralizowanym gruncie...
ma lepsza dyskryminacja niż xlt
dostępna większa ilość akcesoriów
tak po krótce
pzdr
-
terenowiec69
- Posty: 134
- Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
- Lokalizacja: woj.lubelskie
Re: Whites XLT czy DFX
DFX z tego co sie doczytałem to ma tylko dwie czestotliwości pracy :5 i 15kHz,mozna uzywać jednej lub drugiej oraz dwie jednoczesnie.
Re: Whites XLT czy DFX
Witam!
Ma 3kHz i 15Khz ! ma filtry gleby od 2 do 6 a XLT ma ustawione fabrycznie 4 i nie można zmieniać. DFX preamp gain jest od 1do4 a w XLT od 1do15
sumując to dwa rożne wykrywacze wspólnego mają wygląd ergonomie
pozdrawiam reglass
Ma 3kHz i 15Khz ! ma filtry gleby od 2 do 6 a XLT ma ustawione fabrycznie 4 i nie można zmieniać. DFX preamp gain jest od 1do4 a w XLT od 1do15
sumując to dwa rożne wykrywacze wspólnego mają wygląd ergonomie
pozdrawiam reglass
Re: Whites XLT czy DFX
witam.
również zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. dotychczas chodziłem z solarisem i muszę przyznać że sprzęt jest świetny - super zasięg, milatarka sama wychodzi
jednak moja opinia może być marna bo inne wykrywacze w akcji to widziałem tylko z boku. jedyne co słabe w solaricie to dyskryminacja, dlatego rozglądam się za jakimś lepiej obrazującym fant wykrywaczem. współpraca z solarisem rozbija się np. o rozróżnienie łuski od pepeszy od większości monet - czy omawiane white'sy są w stanie zaoferować coś więcej ?
proszę również żeby ktoś co miał do czynienia z wyżej wymienionymi sprzętami polał trochę wody na te tematy. dokładnie "polał" bo słabo przemawiają do kogoś kto sprzętu nie miał w ręce, zdawkowe posty jak niektóre poniżej (nie ujmując ich autorom). zaznaczam że przeczytałem już chyba wszystko w tym temacie - nie tylko na tym forum
proszę również aby ktoś kto miał do czynienia z solarisem i tymi white'sami o przybliżone podanie zasięgów, po wielu, wielu dobrych opiniach na temat tych white'sów typu "miotła po której już nic wartościowego nie zostaje " (aż miło
) natknąłem się na post że solaris ma większy zasięg niż xlt !!! - no i będzieśz zdrowy? 
również zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. dotychczas chodziłem z solarisem i muszę przyznać że sprzęt jest świetny - super zasięg, milatarka sama wychodzi
proszę również żeby ktoś co miał do czynienia z wyżej wymienionymi sprzętami polał trochę wody na te tematy. dokładnie "polał" bo słabo przemawiają do kogoś kto sprzętu nie miał w ręce, zdawkowe posty jak niektóre poniżej (nie ujmując ich autorom). zaznaczam że przeczytałem już chyba wszystko w tym temacie - nie tylko na tym forum
proszę również aby ktoś kto miał do czynienia z solarisem i tymi white'sami o przybliżone podanie zasięgów, po wielu, wielu dobrych opiniach na temat tych white'sów typu "miotła po której już nic wartościowego nie zostaje " (aż miło
Re: Whites XLT czy DFX
Witam. Pozwolę sobie obudzić wątek.
Byłem w Vikingu pooglądać i poprzymierzać się do zabawek.
Tak na szybko posprawdzałem zasięgi (również Explorera se – bo też chodzi mi po głowie), zasięg DFX na standardowych ustawieniach – lipa – wiem wiem, że to kwestia nastaw ale czy jest on w stanie dorównać EXPLOREROWI ? - proszę aby wypowiedział się ktoś kto miał w praktyce do czynienia z oboma maszynami, Proscan w jakimś wątku tyczącym się ex.sx napisał że życzy takich zasięgów innym wykrywaczom.
Sorry za lekki offtop z tym explorerem ale myślę że większość zainteresowanych tą półką cenową bierze i jego pod uwagę.
Kolejne pytania jakie mam dotyczą już sprawy DFX/XLT:
1. czy w ststyku działa dyskryminacja ? czy jest ona tylko dzięki dynamikowi ? – czy w MIX dyskryminacja jest tylko z dynamika ?
2. co ma większy zasięg dynamik czy statyk? Podejrzewam że statyk – więc jak wygląda praca w MIX? Jeśli jest coś głęboko to dyskryminacja nie działa ? (wstępnie zakładam że jest tylko w dynamiku)
3. zakładając że : dyskryminacja tylko w dynamiku i statyk ma większy zasięg i fant jest głęboko że widzi go tylko statyk to czy działa identyfikacja na wyświetlaczu ?
4. jak jest ewentualna różnica w zasięgu statyk/dynamik ?
5. jak jest ewentualna różnica w zasięgu na jakąś standardową monetę między DFX/XLT i jak głęboko one sięgają ?
chciałbym się przekonać do któregoś white’s-a ale nie za wszelką cenę – pociąga mnie ta mnogość regulacji i „programowanie” z drugiej jednak strony zasięg i skuteczność (teoretycznie) explorera nie daje spokoju.
Byłem w Vikingu pooglądać i poprzymierzać się do zabawek.
Tak na szybko posprawdzałem zasięgi (również Explorera se – bo też chodzi mi po głowie), zasięg DFX na standardowych ustawieniach – lipa – wiem wiem, że to kwestia nastaw ale czy jest on w stanie dorównać EXPLOREROWI ? - proszę aby wypowiedział się ktoś kto miał w praktyce do czynienia z oboma maszynami, Proscan w jakimś wątku tyczącym się ex.sx napisał że życzy takich zasięgów innym wykrywaczom.
Sorry za lekki offtop z tym explorerem ale myślę że większość zainteresowanych tą półką cenową bierze i jego pod uwagę.
Kolejne pytania jakie mam dotyczą już sprawy DFX/XLT:
1. czy w ststyku działa dyskryminacja ? czy jest ona tylko dzięki dynamikowi ? – czy w MIX dyskryminacja jest tylko z dynamika ?
2. co ma większy zasięg dynamik czy statyk? Podejrzewam że statyk – więc jak wygląda praca w MIX? Jeśli jest coś głęboko to dyskryminacja nie działa ? (wstępnie zakładam że jest tylko w dynamiku)
3. zakładając że : dyskryminacja tylko w dynamiku i statyk ma większy zasięg i fant jest głęboko że widzi go tylko statyk to czy działa identyfikacja na wyświetlaczu ?
4. jak jest ewentualna różnica w zasięgu statyk/dynamik ?
5. jak jest ewentualna różnica w zasięgu na jakąś standardową monetę między DFX/XLT i jak głęboko one sięgają ?
chciałbym się przekonać do któregoś white’s-a ale nie za wszelką cenę – pociąga mnie ta mnogość regulacji i „programowanie” z drugiej jednak strony zasięg i skuteczność (teoretycznie) explorera nie daje spokoju.
Re: Whites XLT czy DFX
wiem wiem, że to kwestia nastaw ale czy jest on w stanie dorównać EXPLOREROWI ?
Nie wiem - ale wykrywacz sam nie szuka. Potrzebny jest jeszcze operator. Myślę, że dobry operator w wielu przypadkach dorówna na ACE 250 początkującemu na Explorerze czy DFX. I to są fakty.
1. czy w ststyku działa dyskryminacja ? czy jest ona tylko dzięki dynamikowi ? – czy w MIX dyskryminacja jest tylko z dynamika ?
Nie - aczkolwiek można próbować regulować ręcznym dostrojeniem do gruntu (przy pracy jednoczęstotliwościowej) by w statyce eliminować drobne żelazo. Dyskryminacja zasadniczo tylko w trybie dynamicznym.
2. co ma większy zasięg dynamik czy statyk? Podejrzewam że statyk – więc jak wygląda praca w MIX? Jeśli jest coś głęboko to dyskryminacja nie działa ? (wstępnie zakładam że jest tylko w dynamiku)
Umówmy się, że pytań retorycznych nie zadajemy
3. zakładając że : dyskryminacja tylko w dynamiku i statyk ma większy zasięg i fant jest głęboko że widzi go tylko statyk to czy działa identyfikacja na wyświetlaczu ?
Identyfikator działa mniej więcej tak, jak dynamik.
4. jak jest ewentualna różnica w zasięgu statyk/dynamik ?
Jest różnica na plus dla statyka. Dużo zależy wówczas od słuchu operatora. Jak źle nastawi wykrywacz, to będzie gorzej.
5. jak jest ewentualna różnica w zasięgu na jakąś standardową monetę między DFX/XLT i jak głęboko one sięgają ?
Tego typu pytań proszę mi nie zadawać, bo zapytam, w jakim programie? Przy jakich nastawach? Na jakim obiekcie (standardowa moneta?). W jakich warunkach. Kto sprawdza? Itd.
Proszę zapytać sprzedawcy, albo samemu poszukać - jest sporo tego typu danych na forach. U mnie też są testy DFX-a (ale bez cm).
i skuteczność (teoretycznie) explorera nie daje spokoju.
Co oznacza słowo "teoretycznie" w tym zdaniu?
proscan
Re: Whites XLT czy DFX
Zacznę może od końca:
Teoretycznie - znaczy - z tego co wyczytałem na forach i pomacałem w Vikingu – nie miałem okazji w terenie podziałać ani DFX ani EXPLOREREM.
Oj Ciężko dobrze sformułować pytani a
Pisał Pan w innym wątku że zna i ceni explorera i jest mocno zainteresowany dfx-em dla tego zakładam że ma Pan porównanie i jako fachowiec może ocenić plusy i minusy obu i odnieść je do siebie zamiennie. Bardzo ważne jest aby zasięg był jak największy pomimo wielu uwag że nie „TO” jest najważniejsze. Jeśli mógłby Pan ( jak i inni) przybliżyć maxymalny zasięg jaki udało się osiągnąć DFX na jakiś przykładowy kolor, dający wyraźny odczyt w odniesieniu do takiego samego na explorerze .
Przepraszam że męczę takimi pytaniami ale zamierzam kupić nówkę sprzęt za kupę kasy i raczej wolałbym być zadowolony – dlatego muszę zdać się na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników takich sprzętów – bo sklep nie bardzo chce pożyczać na próby w terenie
Teoretycznie - znaczy - z tego co wyczytałem na forach i pomacałem w Vikingu – nie miałem okazji w terenie podziałać ani DFX ani EXPLOREREM.
Oj Ciężko dobrze sformułować pytani a
Pisał Pan w innym wątku że zna i ceni explorera i jest mocno zainteresowany dfx-em dla tego zakładam że ma Pan porównanie i jako fachowiec może ocenić plusy i minusy obu i odnieść je do siebie zamiennie. Bardzo ważne jest aby zasięg był jak największy pomimo wielu uwag że nie „TO” jest najważniejsze. Jeśli mógłby Pan ( jak i inni) przybliżyć maxymalny zasięg jaki udało się osiągnąć DFX na jakiś przykładowy kolor, dający wyraźny odczyt w odniesieniu do takiego samego na explorerze .
Przepraszam że męczę takimi pytaniami ale zamierzam kupić nówkę sprzęt za kupę kasy i raczej wolałbym być zadowolony – dlatego muszę zdać się na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników takich sprzętów – bo sklep nie bardzo chce pożyczać na próby w terenie
Re: Whites XLT czy DFX
Pisał Pan w innym wątku że zna i ceni explorera i jest mocno zainteresowany dfx-em dla tego zakładam że ma Pan porównanie i jako fachowiec może ocenić plusy i minusy obu i odnieść je do siebie zamiennie.
Moje zainteresowanie DFX-em właśnie wynika z tego, że go nie znam, a ma takie opcje, których nie ma w innych wykrywaczach - stad pokusa by go kiedyś dorwać i dłużej pomęczyć w terenie.
W związku z powyższym nie jestem wstanie porównać zasięgów.
proscan
Re: Whites XLT czy DFX
XLT posiadałem kilka lat temu - nie jestem w stanie porównać zasięgów z wykrywaczem, który mam obecnie.
Jedyny sensowy test porównawczy można wykonać w tym samym czasie, w tym samym miejscu, nad tym samym obiektem (słychać, czy nie słychać). Nawet testy w powietrzu, które sam wykonuję, czasami się różnią.
Możemy mówić o odczuciach. W moim odczuciu, wykrywacze są porównywalne. Gdybym miał szukać militarki, to wziąłbym XLT, a nie Ex.
Explorer ma problemy z rozpoznaniem wielkości obiektu - XLT można to zrobić o wiele łatwiej i precyzyjniej.
Podejrzewam, że drobiazgi byłbym w stanie równie skutecznie wyciągać oboma wykrywaczami. Ale to nie ma być wykrywacz dla mnie, prawda? Nie mogę więc obiecać, że wykrywacz coś znajdzie - bo wykrywacz sam nie znajduje.
Kierowanie się zasięgami jest bardzo nierozsądne. Mam powtórzyć, co napisałem o ACE?
proscan
PS
polecam przemyśleć ten wątek: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1142
Jedyny sensowy test porównawczy można wykonać w tym samym czasie, w tym samym miejscu, nad tym samym obiektem (słychać, czy nie słychać). Nawet testy w powietrzu, które sam wykonuję, czasami się różnią.
Możemy mówić o odczuciach. W moim odczuciu, wykrywacze są porównywalne. Gdybym miał szukać militarki, to wziąłbym XLT, a nie Ex.
Explorer ma problemy z rozpoznaniem wielkości obiektu - XLT można to zrobić o wiele łatwiej i precyzyjniej.
Podejrzewam, że drobiazgi byłbym w stanie równie skutecznie wyciągać oboma wykrywaczami. Ale to nie ma być wykrywacz dla mnie, prawda? Nie mogę więc obiecać, że wykrywacz coś znajdzie - bo wykrywacz sam nie znajduje.
Kierowanie się zasięgami jest bardzo nierozsądne. Mam powtórzyć, co napisałem o ACE?
proscan
PS
polecam przemyśleć ten wątek: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1142
Re: Whites XLT czy DFX
Proszę jeszcze o jedno uściślenie:
Czy jeśli mówi się o „porównywalności” zasięgów tych wykrywaczy to znaczy że na podobną głębokość dają wyraźny odczyt z identyfikacją oba na DYNAMIKU ?;
czy w przypadku explorera jest to identyfikacja a w przypadku xlt/dfx tylko wyczuwalny wzrost siły dźwięku od STATYKA w przypadku np. MIX , a brak identyfikacji z kanału DYNAMIKA?
Pozdrawiam
p.s.
podobne pytania jak w podanym wątku przemyślałem już nie raz, teraz potrzebuję rzetelnej informacji na temat funkcji jakie bym widział w swoim sprzęcie
Czy jeśli mówi się o „porównywalności” zasięgów tych wykrywaczy to znaczy że na podobną głębokość dają wyraźny odczyt z identyfikacją oba na DYNAMIKU ?;
czy w przypadku explorera jest to identyfikacja a w przypadku xlt/dfx tylko wyczuwalny wzrost siły dźwięku od STATYKA w przypadku np. MIX , a brak identyfikacji z kanału DYNAMIKA?
Pozdrawiam
p.s.
podobne pytania jak w podanym wątku przemyślałem już nie raz, teraz potrzebuję rzetelnej informacji na temat funkcji jakie bym widział w swoim sprzęcie