Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
szukałem w istniejących wątkach , ale nie znalazłem .
Prizm 6 T , ze standardową , koncentryczną cewką , nie imponuje zasięgiem ,Chciałbym prosić osoby , posługujące się tym wykrywaczem z dużymi sondami DETECH , o informację w kwestii - na ile zastosowanie niestandardowych cewek DETECH typu DD o wymiarach 10 X 12 cali , lub 12 X 15 cali , zwiększa zasięg detektora ? Czy warto weń inwestować , kupując takie cewki ?
Co by Pan radził jaka cewke dokupic ktora by była lepsza od standartowej ?czy sprzedac tego Prizma i kupic jakas uzywke ale cos lepszego.Czasem zauwazylem ze zasiegi miedzy Prizmem 5G niewiele sie roznia od innych sprzetow .Zdarza sie ze moj nie widzi tego co inne wykrywacze widza i na odwrot ,moze to kwestia ustawien ?ale i tak duzo wiecej juz wiem co on do mnie mowi Zaznaczam ze chodze dla czystej przyjemnosci .Pozdrawiam
Na pierwsze pytanie nie odpowiadałem, bo nie ja bylem adresatem.
Na drugie też nie bardzo czuje się właściwą osobą do odpowiedzi. Doradzać powinien sprzedawca, a ja ewentualnie mogę naprowadzić na jakieś rozwiązanie, albo skomentować wybór.
Generalne uważam, ze w 70% zakup kolejnej sondy jest przedwczesny i wynika z myślenia życzeniowego (ja będę miał to i to, to będę miał lepsze efekty), podczas gdy operatorzy nawet w 10% nie poznali swoich wykrywaczy z sondą, która mają. Najczęściej zakup większej sondy kończy się rozczarowaniem (cieszy się tylko sprzedawca, że kolejny jeleń się trafił). Na pewno nie na monety.
To jest oczywiście uogólnienie - jak jest Waszym przypadku, to sami lepiej wiecie.
Witam
Dzieki Proscan za przeniesienie watku na forum ,i w zwiazku z tym mam pytanie ,moze ktos chodzi z Prizmem 5G i chciałby sie pochwalic lub podzielic informacjami na temat ustawień ,zasiegow i innych .Czy warto kupic sonde Nela lub Detech i co to daje .A moze sprzet ten jest juz niereformowalny i nieopłacalne jest dokładanie czegos innego np sondy .Z moich doswiadczen moge powiedziec tyle ze z cewka fabryczną od poczatku były kłopoty to zn rozszczelniła sie i dzieki Proscanowi udało sie ja uratowac ,co do zasiegow nie sa powalajace ale mieszcza sie w rozsadnych granicach w porownaniu z innymi wykrywaczami z tej połki cenowej typu Garet AC 250, F2 ,itp.Na maxymalnej czułosci potrafi sie wzbudzac i popiskuje przy lekkim uderzeniu np o badyle z rzepaku.Jest dosc ciezki ale ergonomie i wywazenie według mnie ma dobre,solidny stelaz ,długo chodzi na bateriach.Czasem trzeba wykopac duzy dołek zeby trafic do celu [kiepskie namierzanie pinpointerem ,moze to ja cos zle robie,ale na VCO jest nieżle]no i moim zdaniem jest za wolny ,bo po zidentyfikowaniu np monetki sygnał pojawia sie chwilke za celem .Moze pisze cos nie tak albo niefachowo ale to sa moje spostrzezenia i uwagi jako uzytkownika Prizma 5G.Zachęcam uzytkownikow tego wykrywacza do dyskusji i wymiany doswiadczen na forum [mysle ze nie tylko ja go uzywam]
Nic nie piszesz o strojeniu do gruntu.Czy go stroisz. 5G ma strojenie.Mam jako zapasowy Prizm V /grunt ustawiony na stałe/i nie ma żadnych problemów z namierzaniem.Sprzęt bardzo stabilny na max czułości.Używam fabrycznej 9,5 cala krzyżak.Polecam Detecha 13 Ultimate.Jest lekka.Waży tyle co 9,5.
Witam
Przepraszam ze długo nic nie odpowiadałem ,tak jak napisał Proscan mam Prizma 5G z recznym strojeniem gruntu .Mysle ze to dobra rzecz to strojenie bo nie kazda gleba jest jednakowa i mozna zrobic korekcje recznie ,tylko trzeba uwazac zeby pod cewka nic nie było w czasie strojenia .Jezeli chodzi o namierzanie pinpointerem to fajnie sie to robi na Vco .Mam pytanie ile Wam sie poprawiły zasiegi na cewce DETECH ,ja myslałem kiedys o cewce Nel Tornado ale czy to warto inwestowac w ten sprzet?,jakie macie orientacyjne zasiegi ?U mnie na maksymalnej czułosci potrafi sie wzbudzic przy np uderzeniu w badyl lub krzak ,lubie chodzic na jednej kresce mniej niz max,a tak po zatym to mechanicznie jest zrobiony solidnie oprocz fabrycznej cewki ktora Proscan zrobił mi na samym poczatku to znaczy skleił obudowe i do dzis jest ok nawet w deszczu.
Czy firma DETECH i NEL robią tylko jedną sondę do PRIZMa?
Jeśli nie, to proszę podać konkretny model/rozmiar sondy.
(to tak na marginesie moje wczorajszej rozmowy:" jakie sondy DETECH pasują do wykrywacza V3i" i moja jedynie słuszna odpowiedź: "te które są przeznaczone do V3i").
Detech seria SEF 12x10
15x12
18x15
Ultimate 13
WSS 10x5
Nel - wszystkie jakie są dostępne do innych detektorów.
Krajowy dystrybutor ockną się po latach,i ma w tej chwili w sprzedaży snajperkę DD oryginalną Whites plus wszystkie typy osłon na cewki tej firmy których nigdy nie było.Oczywiście wszystko to do serii Prizm,Coinmaster.
Kolego Mcgaywer,jeśli interesują cie tylko monety to daj sobie spokój z dużymi cewkami.Chyba że plątasz się po lasach za większymi klamotami. Duże cewki + monety to tylko w testach dobrze wypadają.W realu już nie jest takie miodzio,chociaż znam takich co lubią się męczyć.
Nie chciał bym być posądzony o reklamę, ale najlepiej jest to narysowane,na stronie Warszawskiego dystrybutora Garrett,Whites.
Wchodzisz na Garretty,pózniej EuroAce i tam jest rysunek cewek typu DD i Koncentryk który to tłumaczy.
Jak cewka działa to ja wiem ,tylko mi chodzi o to co to zmieni w moim wykrywaczu ,bedzie głebszy ,szybszy ,czy bardziej precyzyjny .Mam w starym Classiku I cewke 800 blue max tzw snajperke i ona jest super na zasmiecone pole .
Główna korzyść z zakupu kolejnej sondy leży po stronie sprzedawcy, jeśli chodzi o typowe zastosowania. Czasami ten procent jest 60, a czasami 99. Reszta to korzyść i zadowolenia nabywcy.