Ramy i wykrywacze pi

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
Jarek
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 14, 2007 10:38 pm

Ramy i wykrywacze pi

Post autor: Jarek »

Rozwazam zakup ramy i/lub wykrywacza pi z duuza cewka.
Zastanawiam sie, czy monstrualne cewki np 60 cm wspolpracuja stabilnie z wykrywaczem? Takie rozwiazania sa coraz rzadziej stosowane.
Przy okazji - nie moge namierzyc "aktywnych" producentow ram oraz producentow pi z tak duzymi cewkami.
Serdecznie pozdrawiam,
Jarek.
P.S. Detech sprzedaje wykrywacz pi z cewka 20 cali i rama, ale jest to bardzo drogi sprzet a na dodatek zapewniaja, ze posiada "Automatyczne śledzenie zmian mineralizacji gruntu". Mi sie wydaje, ze to tak jakby napisac o rowerze, ze nie zanieczyszcza srodowiska ze wzgledu na automatyczna kontrole spalin :lol:
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ramy i wykrywacze pi

Post autor: ProScan »

Witam na forum,

Indukowane napięcie jest proporcjonalne do powierzchni sondy.

Zatem w przypadku zakłóceń (które są wszechobecne i jednorodnie obejmują całą powierzchnię sondy) duża pętla jest bardzo podatna na wszelki śmietnik elektromagnetyczny.

Pewnie to jest jeden z powodów małej popularności takich sond.

Ale tych powodów jest znacznie więcej (choćby trudności z obsługą, kiepskie parametry co do identyfikacji, namierzania itd, itp).

Producentów ram jest całkiem sporo.

Zrobienie ramy czy cewki do PI jest stosunkowo proste, więc nie ma się czym martwić -jak przyjdzie co do czego, to "da się zrobić".

:pa

proscan

PS
Zgadzam się z PS
Jarek
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 14, 2007 10:38 pm

Re: Ramy i wykrywacze pi

Post autor: Jarek »

ProScan pisze:Witam na forum,

Witam ponownie.
ProScan pisze:Indukowane napięcie jest proporcjonalne do powierzchni sondy.

Zatem w przypadku zakłóceń (które są wszechobecne i jednorodnie obejmują całą powierzchnię sondy) duża pętla jest bardzo podatna na wszelki śmietnik elektromagnetyczny.

Czy to oznacza, ze ramy takze sa narazone na zaklocenia elektromagnetyczne? Czym to sie objawia? Falszywymi sygnalami? Problemami z kalibracja? Powolnoscia pracy?
Serdecznie pozdrawiam,
Jarek.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ramy i wykrywacze pi

Post autor: ProScan »

Ramy kochają zakłócenia. Absorbują je całymi garściami.

Objawia się to niestabilnością pracy. Sygnał ucieka w górę i w dół. Ogólnie nieciekawie.

W terenie zabudowanym w ogóle nie ma sensu włączać - taka sieczka.

Dobrze działa na zadu..iach.

:pa

proscan
marcin.p.
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 21, 2006 10:49 pm
Lokalizacja: debiensko

Re: Ramy i wykrywacze pi

Post autor: marcin.p. »

witam mam wykry.PI z sondom o objetosci 90cm sciaga duzy przedmiot do okolo 4 m.
SNIPERcom
Posty: 30
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 4:35 pm

Re: Ramy i wykrywacze pi

Post autor: SNIPERcom »

marcin.p. pisze:witam mam wykry.PI z sondom o objetosci 90cm sciaga duzy przedmiot do okolo 4 m.


nie mów ze kopiesz 4 m w głąb :shock:
=D>
marcin.p.
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 21, 2006 10:49 pm
Lokalizacja: debiensko

Re: Ramy i wykrywacze pi

Post autor: marcin.p. »

haha nie kopie ;) dal mi niom do zestawu to jest :D
Jarek
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 14, 2007 10:38 pm

Re: Ramy i wykrywacze pi

Post autor: Jarek »

marcin.p. pisze:haha nie kopie ;) dal mi niom do zestawu to jest :D

A kto takie cudo wyprodukowal? Taka cewka to juz w zasadzie rama :shock:
Pozdrawiam,
Jarek.
ODPOWIEDZ