PROBLEM Z CEWKĄ /SILVER max/.

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
hesler
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 17, 2005 8:12 pm

PROBLEM Z CEWKĄ /SILVER max/.

Post autor: hesler »

Witam
Od pewnego czasu mam problem z cewką.
Objawia się to tym że po ok.pół godziny,
pracy w środowisku wilgotnym,wykrywacz daje mnóstwo
przypadkowych sygnałów,co uniemożliwia pracę nim.
Wynika to z minimalnej nieszczelności cewki,która absorbuje ze środowiska
wilgoć,w efekcie czego staje się bezużyteczna.
Po wysuszeniu działa należycie,do chwili ponownego
zassania wilgoci.
Czy wykonujecie naprawy tego typu uszkodzeń.?
pozdrawiam #-o #-o
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: PROBLEM Z CEWKĄ /SILVER max/.

Post autor: ProScan »

Witam,

Tak. Uszczelnienie w tego typu wykrywaczu można zrobić dwojako:

1. metoda uproszczona - nadlać podejrzane miejsca płynnym plastykiem (kolor czarny)

2. metoda pracochłonna - rozcięcie obu połówek sondy, usunięcie starej spoiny i założenie nowej.

Obie metody dają ten sam efekt -sonda jest szczelna. W metodzie drugiej sonda wygląda po prostu ładniej po naprawie.

Koszt odpowiednio 15 i 40zł plus wysyłka.

Przykładową sondę "po metodzie drugiej" można zobaczyć TUTAJ (dopóki nie zostanie sprzedana). To ta biała.

proscan

PS
Nie jest wykluczone, że uszkodzony jest kabel, ale wymiany kabla nie podejmuję się ...
ODPOWIEDZ