Quattro czy F75

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
krzychu1410
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm

Quattro czy F75

Post autor: krzychu1410 »

Witam
Zamierzam kupic nowy wykrywacz. I tu właśnie mam mały dylemacik.
Chciałbym wybrać jeden z nich : Minelab MP Quattro lub Fisher F75.
Który z nich jest lepszy?
Pozdrawiam!
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: ProScan »

Jakie zastosowanie ?

Bardziej uniwersalny, w tym na głęboką militarkę, jest F75.

Na monety, zwłaszcza dla mniej doświadczonych, polecam jednak Quattro. Na militarkę też daje radę, ale tryb statyczny w F75 będzie do głębokich zakopków lepszy.

:pa

proscan
krzychu1410
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: krzychu1410 »

Głównie to na monety i inną tam drobnicę, ale militarką też nie gardzę.
Prawdę mówiąc wizualnie bardziej podoba mi się F75,tylko,że na różnych forach czytałem,że F75 ''bardzo lubi monopole'' a najbardziej to kapsle po piwie,a ja już się tego trochę nakopałem ...
Co do QUATTRO to słyszałem,że ma słabą energonomie i,że jest słaby konstrukcyjnie. No ale coś trzeba wybrać .
Może jeszcze jakieś porady?
Pozdrawiam!
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: ProScan »

Witam

''bardzo lubi monopole'' a najbardziej to kapsle po piwie.


Alkoholik jaki czy co ?

Przez monopole rozumiem "polmosy" czyli nakrętki od półlitrówek. Kapse są stalowe. Oba te przedmioty są zupełnie różne. Prawda jest natomiast, że w zasadzie każdy wykrywacz dynamiczny ma problem z zardzewiałymi kapslami.

Co do "monopoli" to tutaj sprawa jest przegrana dla w zasadzie wszystkich wykrywaczy - jeśli ktoś twierdzi, że nie ma z tym problemu (bo je np. wycina), to znaczy, że ma problem z samym sobą (i powinien zmienić hobby).

Widziałem w akcji GTI 2000 gdzie kolega z dosyć dużym prawdopodobieństwem był w stanie odróżnić polmosa od monety (poprzez Target Imaging). Ale na nietypowych kolorkach nie było już najmniejszych szans.

:pa

proscan
krzychu1410
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: krzychu1410 »

A czy F75 jest również skuteczny na monety jak QUATTRO?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: ProScan »

A czy F75 jest również skuteczny na monety jak QUATTRO?


Zdaje się że swoją opinię w tym temacie wyraziłem powyżej.

:pa

proscan
egon3110
Posty: 18
Rejestracja: sob sie 26, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: TOMASZOW

Re: Quattro czy F75

Post autor: egon3110 »

Quattro posiadam prawie trzy lata,teraz na brytyjskim ebay zakupilem f75.Sam jestem bardzo ciekawy jak fisher bedzie sie sprawowal w terenie.Szczerze mowiac do minelaba nie mam wiekszych zastrzezen,procz ergonomi. Poszukuje glownie militarki i uwazam ze swietnie sie do tego nadaje(mam porownanie np. z fisherem 1270),o monetkach nie wspomne.Z racji tego ze oba wykrywacze sa klasyfikowane jako uniwesalne mam nadzieje ze nowy produkt fishera bedzie rownie dobry jak minelab quattro.Pozdrawiam egon.
krzychu1410
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: krzychu1410 »

Wreszcie jakaś konkretna wypowiedź,a nie tylko cytaty
Dzięki!
reglass
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 21, 2007 9:04 am

Re: Quattro czy F75

Post autor: reglass »

Witam!

W moim przekonaniu będzie lepszy F75 jest zaprojektowany przez słynnego projektanta wykrywaczy David E. Johnson on stworzył taką bestie jak Whites MXT 8) jest specjalistą od złota i częstotliwości.
F75 jest uniwersalny prosty w obsłudze ma podświetlany ekran za to duży plus:) (będzie czuły na złoto :D
i ten wykrywacz bym ci Polecał

pozdrawiam reglass

p.s. nie myślałeś o MXT??
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: Witcher »

Co wy z tym zlotem?...Polska to nie Australia :P.
No chyba ze mowa o plazy, albo (czego sie bardziej obawiam) jednym takim polu.
Juz bardziej bralbym pod uwage "podatnosc" na srebro.

Ale ja sie nie znam... Nie slysze roznicy w sluchawkach o rozniej impedancji ;)

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: ProScan »

Racja.

Na TYM polu najwięcej i to najdrobniejszych kawałków znaleziono akurat Explorerami, więc mitów co do złota nie ma tutaj co powielać.

:pa

proscan
krzychu1410
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: krzychu1410 »

Czy w F75 są wymienne sondy?
Obecnie mam ACE 250 i wydaje mi się , że zasięgi na monety nie ma rewelacyjnych , a wyczytałem , że QUATTRO to mistrz od znajdywania monet. Ciekawy jestem czy to prawda.
reglass
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 21, 2007 9:04 am

Re: Quattro czy F75

Post autor: reglass »

Witam!

Explorer to głęboki sprzęt ale jak dla mnie ma za dużo sygnałów nie wiadomo czy kopać czy tańczyć :lol: i ma jeszcze dużo minusów.

A co do tego pola to jak by tam szukali np. XLT/DFX to te złote monetki by też znaleźli.. te poszukiwania sponsorowała firma Minelab więc przez to te EX SE tam się wzięły:) jeśli chodzi o te pole z celtyckimi monetami:)


pozdrawiam reglass
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: Witcher »

reglass pisze:Witam!

Explorer to głęboki sprzęt ale jak dla mnie ma za dużo sygnałów nie wiadomo czy kopać czy tańczyć :lol: i ma jeszcze dużo minusów.



Wybacz,ale stwierdzenia z cyklu "dla tych co lubia techno" sa po prostu glupie.
Bo idac tym sladem moge stwierdzic ze Garrett brzmi jak "ruskie gierki", Tesoro jak "Polskie GeoScany" a Whitesy jak "nie wiadomo co, ale nie za taka kase".

Wszystko kwestia gustu i przyzwyczajenia.Jak dla mnie zadne z wykrywaczy nie maja tak milych i zroznicowanych dzwiekow jak Minelaby.

pozdrawiam
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Quattro czy F75

Post autor: Witcher »

Dodam jeszcze ze to bardzo dobrze ze Minelab dofinansowal w jakims stopniu te badania. Pokazal klase (jako jedyna zagraniczna firma w Polsce) i to kolejny raz.

A White's jakis tam byl :P
ODPOWIEDZ