Quattro czy F75
-
krzychu1410
- Posty: 6
- Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm
Quattro czy F75
Witam
Zamierzam kupic nowy wykrywacz. I tu właśnie mam mały dylemacik.
Chciałbym wybrać jeden z nich : Minelab MP Quattro lub Fisher F75.
Który z nich jest lepszy?
Pozdrawiam!
Zamierzam kupic nowy wykrywacz. I tu właśnie mam mały dylemacik.
Chciałbym wybrać jeden z nich : Minelab MP Quattro lub Fisher F75.
Który z nich jest lepszy?
Pozdrawiam!
Re: Quattro czy F75
Jakie zastosowanie ?
Bardziej uniwersalny, w tym na głęboką militarkę, jest F75.
Na monety, zwłaszcza dla mniej doświadczonych, polecam jednak Quattro. Na militarkę też daje radę, ale tryb statyczny w F75 będzie do głębokich zakopków lepszy.
proscan
Bardziej uniwersalny, w tym na głęboką militarkę, jest F75.
Na monety, zwłaszcza dla mniej doświadczonych, polecam jednak Quattro. Na militarkę też daje radę, ale tryb statyczny w F75 będzie do głębokich zakopków lepszy.
proscan
-
krzychu1410
- Posty: 6
- Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm
Re: Quattro czy F75
Głównie to na monety i inną tam drobnicę, ale militarką też nie gardzę.
Prawdę mówiąc wizualnie bardziej podoba mi się F75,tylko,że na różnych forach czytałem,że F75 ''bardzo lubi monopole'' a najbardziej to kapsle po piwie,a ja już się tego trochę nakopałem ...
Co do QUATTRO to słyszałem,że ma słabą energonomie i,że jest słaby konstrukcyjnie. No ale coś trzeba wybrać .
Może jeszcze jakieś porady?
Pozdrawiam!
Prawdę mówiąc wizualnie bardziej podoba mi się F75,tylko,że na różnych forach czytałem,że F75 ''bardzo lubi monopole'' a najbardziej to kapsle po piwie,a ja już się tego trochę nakopałem ...
Co do QUATTRO to słyszałem,że ma słabą energonomie i,że jest słaby konstrukcyjnie. No ale coś trzeba wybrać .
Może jeszcze jakieś porady?
Pozdrawiam!
Re: Quattro czy F75
Witam
Alkoholik jaki czy co ?
Przez monopole rozumiem "polmosy" czyli nakrętki od półlitrówek. Kapse są stalowe. Oba te przedmioty są zupełnie różne. Prawda jest natomiast, że w zasadzie każdy wykrywacz dynamiczny ma problem z zardzewiałymi kapslami.
Co do "monopoli" to tutaj sprawa jest przegrana dla w zasadzie wszystkich wykrywaczy - jeśli ktoś twierdzi, że nie ma z tym problemu (bo je np. wycina), to znaczy, że ma problem z samym sobą (i powinien zmienić hobby).
Widziałem w akcji GTI 2000 gdzie kolega z dosyć dużym prawdopodobieństwem był w stanie odróżnić polmosa od monety (poprzez Target Imaging). Ale na nietypowych kolorkach nie było już najmniejszych szans.
proscan
''bardzo lubi monopole'' a najbardziej to kapsle po piwie.
Alkoholik jaki czy co ?
Przez monopole rozumiem "polmosy" czyli nakrętki od półlitrówek. Kapse są stalowe. Oba te przedmioty są zupełnie różne. Prawda jest natomiast, że w zasadzie każdy wykrywacz dynamiczny ma problem z zardzewiałymi kapslami.
Co do "monopoli" to tutaj sprawa jest przegrana dla w zasadzie wszystkich wykrywaczy - jeśli ktoś twierdzi, że nie ma z tym problemu (bo je np. wycina), to znaczy, że ma problem z samym sobą (i powinien zmienić hobby).
Widziałem w akcji GTI 2000 gdzie kolega z dosyć dużym prawdopodobieństwem był w stanie odróżnić polmosa od monety (poprzez Target Imaging). Ale na nietypowych kolorkach nie było już najmniejszych szans.
proscan
-
krzychu1410
- Posty: 6
- Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm
Re: Quattro czy F75
A czy F75 jest również skuteczny na monety jak QUATTRO?
Re: Quattro czy F75
A czy F75 jest również skuteczny na monety jak QUATTRO?
Zdaje się że swoją opinię w tym temacie wyraziłem powyżej.
proscan
Re: Quattro czy F75
Quattro posiadam prawie trzy lata,teraz na brytyjskim ebay zakupilem f75.Sam jestem bardzo ciekawy jak fisher bedzie sie sprawowal w terenie.Szczerze mowiac do minelaba nie mam wiekszych zastrzezen,procz ergonomi. Poszukuje glownie militarki i uwazam ze swietnie sie do tego nadaje(mam porownanie np. z fisherem 1270),o monetkach nie wspomne.Z racji tego ze oba wykrywacze sa klasyfikowane jako uniwesalne mam nadzieje ze nowy produkt fishera bedzie rownie dobry jak minelab quattro.Pozdrawiam egon.
-
krzychu1410
- Posty: 6
- Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm
Re: Quattro czy F75
Wreszcie jakaś konkretna wypowiedź,a nie tylko cytaty
Dzięki!
Dzięki!
Re: Quattro czy F75
Witam!
W moim przekonaniu będzie lepszy F75 jest zaprojektowany przez słynnego projektanta wykrywaczy David E. Johnson on stworzył taką bestie jak Whites MXT
jest specjalistą od złota i częstotliwości.
F75 jest uniwersalny prosty w obsłudze ma podświetlany ekran za to duży plus:) (będzie czuły na złoto
i ten wykrywacz bym ci Polecał
pozdrawiam reglass
p.s. nie myślałeś o MXT??
W moim przekonaniu będzie lepszy F75 jest zaprojektowany przez słynnego projektanta wykrywaczy David E. Johnson on stworzył taką bestie jak Whites MXT
F75 jest uniwersalny prosty w obsłudze ma podświetlany ekran za to duży plus:) (będzie czuły na złoto
i ten wykrywacz bym ci Polecał
pozdrawiam reglass
p.s. nie myślałeś o MXT??
Re: Quattro czy F75
Co wy z tym zlotem?...Polska to nie Australia
.
No chyba ze mowa o plazy, albo (czego sie bardziej obawiam) jednym takim polu.
Juz bardziej bralbym pod uwage "podatnosc" na srebro.
Ale ja sie nie znam... Nie slysze roznicy w sluchawkach o rozniej impedancji
Pozdrawiam
No chyba ze mowa o plazy, albo (czego sie bardziej obawiam) jednym takim polu.
Juz bardziej bralbym pod uwage "podatnosc" na srebro.
Ale ja sie nie znam... Nie slysze roznicy w sluchawkach o rozniej impedancji
Pozdrawiam
Re: Quattro czy F75
Racja.
Na TYM polu najwięcej i to najdrobniejszych kawałków znaleziono akurat Explorerami, więc mitów co do złota nie ma tutaj co powielać.
proscan
Na TYM polu najwięcej i to najdrobniejszych kawałków znaleziono akurat Explorerami, więc mitów co do złota nie ma tutaj co powielać.
proscan
-
krzychu1410
- Posty: 6
- Rejestracja: pn gru 31, 2007 2:23 pm
Re: Quattro czy F75
Czy w F75 są wymienne sondy?
Obecnie mam ACE 250 i wydaje mi się , że zasięgi na monety nie ma rewelacyjnych , a wyczytałem , że QUATTRO to mistrz od znajdywania monet. Ciekawy jestem czy to prawda.
Obecnie mam ACE 250 i wydaje mi się , że zasięgi na monety nie ma rewelacyjnych , a wyczytałem , że QUATTRO to mistrz od znajdywania monet. Ciekawy jestem czy to prawda.
Re: Quattro czy F75
Witam!
Explorer to głęboki sprzęt ale jak dla mnie ma za dużo sygnałów nie wiadomo czy kopać czy tańczyć
i ma jeszcze dużo minusów.
A co do tego pola to jak by tam szukali np. XLT/DFX to te złote monetki by też znaleźli.. te poszukiwania sponsorowała firma Minelab więc przez to te EX SE tam się wzięły:) jeśli chodzi o te pole z celtyckimi monetami:)
pozdrawiam reglass
Explorer to głęboki sprzęt ale jak dla mnie ma za dużo sygnałów nie wiadomo czy kopać czy tańczyć
A co do tego pola to jak by tam szukali np. XLT/DFX to te złote monetki by też znaleźli.. te poszukiwania sponsorowała firma Minelab więc przez to te EX SE tam się wzięły:) jeśli chodzi o te pole z celtyckimi monetami:)
pozdrawiam reglass
Re: Quattro czy F75
reglass pisze:Witam!
Explorer to głęboki sprzęt ale jak dla mnie ma za dużo sygnałów nie wiadomo czy kopać czy tańczyći ma jeszcze dużo minusów.
Wybacz,ale stwierdzenia z cyklu "dla tych co lubia techno" sa po prostu glupie.
Bo idac tym sladem moge stwierdzic ze Garrett brzmi jak "ruskie gierki", Tesoro jak "Polskie GeoScany" a Whitesy jak "nie wiadomo co, ale nie za taka kase".
Wszystko kwestia gustu i przyzwyczajenia.Jak dla mnie zadne z wykrywaczy nie maja tak milych i zroznicowanych dzwiekow jak Minelaby.
pozdrawiam
Re: Quattro czy F75
Dodam jeszcze ze to bardzo dobrze ze Minelab dofinansowal w jakims stopniu te badania. Pokazal klase (jako jedyna zagraniczna firma w Polsce) i to kolejny raz.
A White's jakis tam byl
A White's jakis tam byl