Jakie akumulatorki do quattro?
Jakie akumulatorki do quattro?
Witam
Chodzi mi o konkretnego producenta jakie mam kupic akumulatorki i ladowarke do nich. Mam na nie do przeznaczenia 150zl.
Chodzi mi o konkretnego producenta jakie mam kupic akumulatorki i ladowarke do nich. Mam na nie do przeznaczenia 150zl.
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Witam,
Dobrego producenta, z pewnego źródła (uwaga na podróbki!). Ostatnio aku Energizer 2800 przypadły mi do gustu. Ładowarka mikroprocesorowa deltaV.
proscan
Dobrego producenta, z pewnego źródła (uwaga na podróbki!). Ostatnio aku Energizer 2800 przypadły mi do gustu. Ładowarka mikroprocesorowa deltaV.
proscan
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Jeśli "za sztukę" oznacza pakiet 4 sztuk, to jest to naprawdę dobra cena. Aż za dobra - ale przyznam, że nie jestem na bieżąco z cenami. Ja w każdym razie w hurtowni płaciłem wyraźnie powyżej 10zł za sztukę.
Z ładowarek polecam BC-700 BC-900
Ale są dosyć drogie.
Z tych tanich wypróbowaną mam taką:
proscan
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Kupiłem u fotografa 2500 Energizery
-
terenowiec69
- Posty: 134
- Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
- Lokalizacja: woj.lubelskie
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Czy akumulatory markowe tj.energizery,duracell,sanyo,bp,mają faktycznie takie pojemności jak piszą?
Jak mozna to sprawdzić,czy tylko ładowarka z taka funkcją załatwia sprawę.Im wieksza pojemność tym lepiej-wiadomo,pod uwage nie biore produktów made in china.
Jak mozna to sprawdzić,czy tylko ładowarka z taka funkcją załatwia sprawę.Im wieksza pojemność tym lepiej-wiadomo,pod uwage nie biore produktów made in china.
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Nie mogę wziąść odpowiedzialności za wszystkich, ale te aku, które mam po 2-3 krotnym ładowaniu, na BC900 wykazją prawdziwą pojemność.
proscan
PS
Polecam lekturę:
http://szukaj.elektroda.pl/tag,bc700.html
proscan
PS
Polecam lekturę:
http://szukaj.elektroda.pl/tag,bc700.html
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Mam mały problem. Założyłem do minelaba Xs 4xaku Energizer2450 i 4x Philips 1800 Energizery są nowe nigdzie nie uzywane a Philipsy mają może z rok ale są w 100% sprawne. Wszystko naładowane włączam wykrywacz i po 5 min szukania baterie rozładowane. Czego może byc to wina ? Akumulatorków? Czy w wykrywaczu coś sie skiepściło. Założyłem inny komplet akumulatorków i była ta sama sytuacja. Jutro kupie baterie i zobacze jak długo wytrzymają. Ale czy może być to spowodowane awarią wykrywacza???
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Awaria wykrywacza najmniej prawdopodobna.
Pewnie ładowarka albo akumulatorki (wystarczy jedna czarna owca).
proscan
Pewnie ładowarka albo akumulatorki (wystarczy jedna czarna owca).
proscan
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Ok wyjaśnio się załozyłem 8x aku energizer nówki i 3 godziny chodzenia i nic nie ubyło na wyświetlaczu
A już się bałem że coś zepsułem
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
ProScan pisze:Z tych tanich wypróbowaną mam taką:
proscan
tak odchodzac od tematu powiem to samo - uzywam takiej juz 4 lata bodajze firmowanej jako batimex i daje rade - a uzywam jej bardzo intensywnie - mam dwie inne nowsze i mozna je o kant... rozwalic.
-
terenowiec69
- Posty: 134
- Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
- Lokalizacja: woj.lubelskie
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Z ładowarek polecam BC-700 BC-900
Ale są dosyć drogie.
Na ile czasu mogą starczyć takie Enerizery jak piszesz ładowane BC-900 w Minelabie Se,powiedzmy że przy sredniej ilości sygnałów.Teoretycznie.
Ale są dosyć drogie.
Na ile czasu mogą starczyć takie Enerizery jak piszesz ładowane BC-900 w Minelabie Se,powiedzmy że przy sredniej ilości sygnałów.Teoretycznie.
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Ja również posiadam ładowarkę zalecaną przez Proscana i post wyżej, przez terenowiec69. Moim zdaniem to jedyne słuszne rozwiązanie na wszystkie bolączki dotyczące zasilania.
Znikną pytania, czemu wykrywacz tak krótko działa (pomiar pojemności podczas ładowania), zniknie problem uszkodzonych akumulatorków.
Bardzo wygodna jest również możliwość ładowania nieparzystej liczby akumulatorków, jak również akumulatorków różnej pojemności.
Z jakość się płaci, moim zdaniem za jakość prezentowaną przez tą ładowarkę zdecydowanie warto zapłacić. Szkoda tylko, że nie ładuje jeszcze akumulatorków 9V.
Znikną pytania, czemu wykrywacz tak krótko działa (pomiar pojemności podczas ładowania), zniknie problem uszkodzonych akumulatorków.
Bardzo wygodna jest również możliwość ładowania nieparzystej liczby akumulatorków, jak również akumulatorków różnej pojemności.
Z jakość się płaci, moim zdaniem za jakość prezentowaną przez tą ładowarkę zdecydowanie warto zapłacić. Szkoda tylko, że nie ładuje jeszcze akumulatorków 9V.
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Pobór prądu w Explorerze to ok. 100mA. Zakładajac że aku mają pojemnośc 1000mA powinno wystaczyć na 10 godzin neprzrwanej pracy.
Jesli aku mają większą pojemność, to każdy potrafi sobie przeliczyć.
Mówimy oczywiście o czasach pi razy drzwi.
proscan
Jesli aku mają większą pojemność, to każdy potrafi sobie przeliczyć.
Mówimy oczywiście o czasach pi razy drzwi.
proscan
Re: Jakie akumulatorki do quattro?
Znalazłem kilka ciekawych linków, gdzie wszystko jest w jasny sposób wyjasnione. Czemu ważne jest aby ładowarka była procesorowa i jakie kozyści to daje, oraz opis akumulatorków i ich własności.
O ładowarkach i ładowaniu:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_chafaq&c=lado
Jak działają baterie:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_howwrk&c=lado
Baterie - charakterystyki typów:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_overv&c=lado
Opis akumulatorków Ni-MH, Ni-Cd, li-poly, li-ion:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_acc&c=lado
Słowniczek pojęć:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_gloss&c=lado
Nawiasem mówiąc zaciekawił mnie temat nowoczesnych akumulatorków:
Czy mógłbym prosić, zwłaszcza Proscana, o naświetlenie kwestii wykorzystania tego typu akumulatorków w wykrywaczach?
Nie rozładowują się same, to duży plus, zwłaszcza gdy ja niebyt często chodzę z wykrywaczem. Ponoć wytrzymują 2x więcej cykli ładowania niż tradycyjne Ni-Mh co też jest duzym plusem.
Jedynym minusem jest mniejsza pojemność, około 2000 mAh, podczas gdy zwykłe Ni-Mh posiadają 2700 mAh, ale to chyba nie jest problem, skoro te 2000 mAh starczy Explorerowi na ok 20h. działania?
To jak to z nimi jest? Pic na wodę, czy dobre rozwiązanie? Jak to wygląda w teorii i czy ktoś już może testował w praktyce?
Czy w wykrywaczach lepiej stosować tradycyjne Ni-Mh o większej pojemności, czy nowsze o mniejszej?
O ładowarkach i ładowaniu:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_chafaq&c=lado
Jak działają baterie:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_howwrk&c=lado
Baterie - charakterystyki typów:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_overv&c=lado
Opis akumulatorków Ni-MH, Ni-Cd, li-poly, li-ion:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_acc&c=lado
Słowniczek pojęć:
http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_gloss&c=lado
Nawiasem mówiąc zaciekawił mnie temat nowoczesnych akumulatorków:
Akumulatorki Ni-MH Nowej Generacji
Standardowe (tradycyjne) akumulatorki Ni-MH pomimo wielu niewątpliwych zalet mają jedną bolączkę jaką jest proces samorozładowania. Ogranicza to możliwości ich wykorzystania w urządzeniach o małym poborze prądu lub w urzadzeniach wykorzystywanych sporadycznie. Jeżeli z aparatu fotograficznego korzystamy raz na kilka miesięcy - to jest wielce prawdopodobnym, że tradycyjne akumulatorki NiMH ulegną w tym czasie samorozładowaniu. Czołowi producenci znaleźli sposób na wyeleminowanie tych uniedogodnień. Powstały nowoczesne ogniwa łączące w sobie zalety baterii alkalicznych i pojemnych akumulatorków, w których praktycznie nie zachodzi proces samorozładowania. Ogniwa nowej generacji mogą więc być używane jako zamienniki baterii alkalicznych (od razu gotowe do użycia) i tradycyjnych akumulatorków NiMH - w większości urządzeń (np. piloty, budziki, radia przenośne, odtwarzacze mp3/mp4, latarki itp.). Przykładami najnowszej generacji ogniw są akumulatorki Sanyo Eneloop, GP ReCyko, Varta Ready2Use oraz Panasonic Infinium.
Technologia
Nowoczesne akumulatory Ni-MH składają się z dwóch elektrod (anoda i katody), oddzielonych od siebie porowatym separatorem z tworzywa sztucznego. Wszystkie elementy ogniwa roluje się i umieszcza w metalowym pojemniku, a następnie wypełnia elektrolitem. Metalowy pojemnik zamyka się szczelnie wieczkiem. Samorozładowywanie akumulatorów Ni-MH nastepuje z 3 powodów: Chemiczne rozpuszczanie katody, Naturalny rozpad anody, Zanieczyszczenie anody.
Jak zmniejszono samowyładowywanie w ogniwach eneloop?
Chemiczne rozpuszczanie katody zmniejszono poprzez zastosowanie specjalnego stopu charakteryzującego się strukturą sieci krystalicznej (Superlattice Alloy). Zastosowanie tego stopu pozwoliło również zwiększyc pojemność akumulatora oraz zmniejszyć opór wewnętrzny, co z kolei umożliwia stosowanie wyższego pradu wyładowywania. Dodatkową zaletą zastosowania tego stopu, jest to, że do stabilizacji całego procesu można używac mniej kobaltu niż w ogniwach produkowanych starą metodą. Anodę zabezpieczono specjalnym metalem, który spowalnia jej naturalny rozpad. Ulepszono dodatkowo elektrolit oraz separator.
Czy mógłbym prosić, zwłaszcza Proscana, o naświetlenie kwestii wykorzystania tego typu akumulatorków w wykrywaczach?
Nie rozładowują się same, to duży plus, zwłaszcza gdy ja niebyt często chodzę z wykrywaczem. Ponoć wytrzymują 2x więcej cykli ładowania niż tradycyjne Ni-Mh co też jest duzym plusem.
Jedynym minusem jest mniejsza pojemność, około 2000 mAh, podczas gdy zwykłe Ni-Mh posiadają 2700 mAh, ale to chyba nie jest problem, skoro te 2000 mAh starczy Explorerowi na ok 20h. działania?
To jak to z nimi jest? Pic na wodę, czy dobre rozwiązanie? Jak to wygląda w teorii i czy ktoś już może testował w praktyce?
Czy w wykrywaczach lepiej stosować tradycyjne Ni-Mh o większej pojemności, czy nowsze o mniejszej?