Problem: XLT, Explorer? Gdzie? Za ile?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
tomasz#
Posty: 12
Rejestracja: sob mar 04, 2006 10:06 am

Problem: XLT, Explorer? Gdzie? Za ile?

Post autor: tomasz# »

gdzie moge kupic xlt-e (nowy) i w jakiej cenie ?
czy xlt ma pomiar głębokości dla monet ?
czytałem wypowiedzi na stronie odkrywcy (hipotezy ) i jestem w kropce,czy mainlab explorer II jest tak dobry ?
A może kupic używany wykrywacz (na początek).
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem: XLT, Explorer? Gdzie? Za ile?

Post autor: ProScan »

Jedynym oficjalnym dealerem Whitesa w Polsce jest Viking w Warszawie:

www.viking.waw.pl

tam proszę sprawdzić sobie cenę.

Denar w Gdyni, jako że był dealerem Whitesa przez wiele lat, także ma możliwość sprowadzenia Whitesa. Ceny ma ustalone na poziomie kilkadziesiąt zł poniżej cen z Warszawy, ale to łatwe nie mając fizycznie tych wykrywaczy.

Serwis gwarancyjny zapewniam tylko dla sprzętu kupionego w Vikingu (od Lipca 2008 już nie)

Istnieje możliwość odebrania wykrywacza u mnie, w Gliwicach. Ale ja nie prowadzę sklepu. Towar pochodziłby z Vikinga.

Na allegro czasami ogłaszają się firmy (?) które utrzymują że handlują wykrywaczami Whitesa. Do tych ofert należy podchodzić z rezerwą, gdyż jest to zapewne import (prawdopodobnie z Niemiec). Mam prawo przypuszczać, że towar będzie bez faktury. Przypominam, że każdy towar sprzedawany w Polsce jest obłożony 22% VAT-em, który wędruje do fiskusa. To jest np. główny powód dla którego ceny w Polsce są wyraźnie większe od USA. Tam nie ma VAT-u, a tylko podatek stanowy, którego nie nalicza się, jeśli towar jest wysyłany do innego stanu (lub za granicę).

Tak czy owak, gwarancji na taki wykrywacz nie można wyegzekwować u mnie. Tylko u "allegowego" sprzedawcy. Nawet nie u producenta.

Jeśli chodzi o inne kwestie, to odpowiadam:

1.Tak, XLT ma pomiar głębokości monety.

2. Explorer jest dobry. Uważam (podobnie jak setki innych poszukiwaczy) że jest to jeden z najlepszych sprzętów na monety.

3. Oczywiście zakup używanego wykrywacza jest rozwiązaniem, które warto przemyśleć. Należy oczywiście liczyć się z możliwymi konsekwencjami.

Więcej o zakupach używanych wykrywaczy tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=4

:pa

proscan
ODPOWIEDZ