szukanie monet w xlt i Explorer II

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
tomasz#
Posty: 12
Rejestracja: sob mar 04, 2006 10:06 am

szukanie monet w xlt i Explorer II

Post autor: tomasz# »

mam pytanie jak xlt odczytuje 1zł i czy można odróżnic go od zamyczka z puszki lub kapsla?
jak to ma sie w Explorer II?
jakie wskazania mają 2zł,5zł,czy sa jakies przekłamania lub sygnał jest podbijany przez inne monety typu 5gr,2gr,1gr,kapsle polmos?
ostatnie pytanie gdzie można znalezc inf o wykrywaczach fisher.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: szukanie monet w xlt i Explorer II

Post autor: ProScan »

Nie próbowałem (nawet nie wiem o jakie 1 zł chodzi) - i raczej nie będę próbował. To nie ma sensu.

Ignorowanie zawleczek (pulltabów) to pożegnanie się z większością złotych przedmiotów, drobiazgów i monet z mosiądzu itd.

Zresztą identyfikacja działa tylko na 50-70% pełnego zasięgu wykrywacza. Zależy też bardzo od własności gleby, pobliskich śmieci itd.

Sens stosowania identyfikacji jest tylko taki: wiedząc że na danym terenie znalazłem już 10 identycznych śmieci, to 11 o takim samym wskazaniu już nie kopię (chyba ze mam jakieś przeczucie czy podejrzenie).

:pa

proscan

PS
Co do Fisherów, to "Zmagania tytanów" czytałeś ? O jakie Fishery chodzi? Otwórz inny wątek.
ODPOWIEDZ