Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
zostały jeszcze magiczne różdżki o zasięgu 100km

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
O tym już w Odkrywcy pisałem i dla mnie temat zamknięty.
Może OKM trash byłby interesujący dla niektórych, ale tu też mam wyrobione zdanie - a głupców z dużym portfelem i małym mózgiem nie chce mi się nawracać (i chyba nie dałbym rady, bo do ptasiego móżdżku trudno trafić jakimikolwiek argumetami).
proscan
Może OKM trash byłby interesujący dla niektórych, ale tu też mam wyrobione zdanie - a głupców z dużym portfelem i małym mózgiem nie chce mi się nawracać (i chyba nie dałbym rady, bo do ptasiego móżdżku trudno trafić jakimikolwiek argumetami).
proscan
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Witam
Po przeczytaniu tego testu uważam że jest zrobiony profesjonalnie.
Testy powietrzne robione w różnych domach,miejscach wnoszą duże przekłamania.
Jeśli wszystkie testy będą robione nad tą samą "rurką" do wkładania wzorników pomiarowych to będą wiarygodne.
Tak trzymać.
Pozdrawiam i popieram.
Po przeczytaniu tego testu uważam że jest zrobiony profesjonalnie.
Testy powietrzne robione w różnych domach,miejscach wnoszą duże przekłamania.
Jeśli wszystkie testy będą robione nad tą samą "rurką" do wkładania wzorników pomiarowych to będą wiarygodne.
Tak trzymać.
Pozdrawiam i popieram.
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Dzięki za miłe słowa.
Tak naprawdę, testów idealnych nie ma i nie będzie. Rurka także jest kompromisem, ale lepszego pomysłu na zbadanie reakcji wykrywacza na monetę w obecności ziemi, na różnych (praktycznie dowolnych) głębokościach nie mam.
Nie ma też całej prawdy o wykrywaczach, ale to już zostawiam krytykom - niech wytykają czego nie dowiadujemy się w tych testach. Nie będę ułatwiał im roboty.
proscan
Tak naprawdę, testów idealnych nie ma i nie będzie. Rurka także jest kompromisem, ale lepszego pomysłu na zbadanie reakcji wykrywacza na monetę w obecności ziemi, na różnych (praktycznie dowolnych) głębokościach nie mam.
Nie ma też całej prawdy o wykrywaczach, ale to już zostawiam krytykom - niech wytykają czego nie dowiadujemy się w tych testach. Nie będę ułatwiał im roboty.
proscan
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Gdzie i do kiedy (data) można kupić numer Odkrywcy z testem W5900? W Empiku? Na jakim dziale, hobby?
Pytam, bo mnie bardzo interesuje ten artykuł, a nigdy wcześniej nie miałem okazji kupić Odkrywcy.
Pytam, bo mnie bardzo interesuje ten artykuł, a nigdy wcześniej nie miałem okazji kupić Odkrywcy.
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
nigdy wcześniej nie miałem okazji kupić Odkrywcy.
Ja mam wszystkie numery (poza lukami z zeszłego roku, które uzupełniam przez Allegro).
W Empiku na Śląsku dawno się skończył. Nie wiem jak w innych regionach.
Najszybciej dostaniesz chyba w Vikingu.
Tutaj pełna lista:
http://www.odkrywca-online.pl/index1.ph ... etab=jedna
proscan
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Witam
Testem prawie idealnym jest chodzenie po polach z wykrywaczem i to nie przez miesiąc a dłużej żeby go poznać.
Ta rurka jest bardzo dobrym pomysłem.Testowanie wszystkich wykrywaczy nad tą samą rurką da uczciwe wyniki.
Krytycy są potrzebni ale obiektywni ponieważ ci co siedzą przed klawiaturą przeglądają strony dystrybutorów sprzętu i zabierają głos jako osoby znające sprzęt... .
Mój Quattro ma też wady i zalety a to nie znaczy że jest najlepszy pod słońcem.
Kolego SID np. w Warszawie w Empiku odkrywcy nie ma.Musisz szukać w dobrze zaopatrzonych kioskach lub tak jak ja zrobiłem,dogadałem się z gościem w sklepie i mi ściąga.Warto kupić ze względu na tak przeprowadzony test
Pozdrawiam
Testem prawie idealnym jest chodzenie po polach z wykrywaczem i to nie przez miesiąc a dłużej żeby go poznać.
Ta rurka jest bardzo dobrym pomysłem.Testowanie wszystkich wykrywaczy nad tą samą rurką da uczciwe wyniki.
Krytycy są potrzebni ale obiektywni ponieważ ci co siedzą przed klawiaturą przeglądają strony dystrybutorów sprzętu i zabierają głos jako osoby znające sprzęt... .
Mój Quattro ma też wady i zalety a to nie znaczy że jest najlepszy pod słońcem.
Kolego SID np. w Warszawie w Empiku odkrywcy nie ma.Musisz szukać w dobrze zaopatrzonych kioskach lub tak jak ja zrobiłem,dogadałem się z gościem w sklepie i mi ściąga.Warto kupić ze względu na tak przeprowadzony test
Pozdrawiam
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Będę miał to na uwadze. Przed następnym numerem najpierw zorientuje się co i gdzie, żeby nie latać na ostatnią chwilę. Dzięki za wskazówki.
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Do listy można by jeszcze dopisać C.Scopy:
1220 - jako typowego statyka
R1 lub 5MX jako dynamik
i 4zx jako uniwersalny wykrywacz
Fakt, że większość już nie produkowana ale jest troche użytkowników tej firmy a i W5900/6000 z taśmy parę lat temu zeszły.
1220 - jako typowego statyka
R1 lub 5MX jako dynamik
i 4zx jako uniwersalny wykrywacz
Fakt, że większość już nie produkowana ale jest troche użytkowników tej firmy a i W5900/6000 z taśmy parę lat temu zeszły.
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
No tak, Cscopa na liście brakowało.
Najbardziej interesujący dla mnie jest R1. Najbardziej znany jest chyba 1220 i 5MX.
4zx to taki meteor, który jakoś w Polsce nie zaznaczył mocno swojej obecności, ale też bardzo interesujący.
Zobaczymy co pokaże czas.
proscan
Najbardziej interesujący dla mnie jest R1. Najbardziej znany jest chyba 1220 i 5MX.
4zx to taki meteor, który jakoś w Polsce nie zaznaczył mocno swojej obecności, ale też bardzo interesujący.
Zobaczymy co pokaże czas.
proscan
-
Samotny Wilk
- Posty: 40
- Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Witam,
powiem krótko, z wywieszonym jęzorem gnałem do empiku po odkrywcę aby poczytać testy na temat sprzętu, który posiadam i stwierdzam że gdybym miał coś takiego w ręku równo rok temu to zaoszczędziłbym sobie wielu nerwów i stresów ponieważ kupiłbym od reki ten sprzęt zamiast sprzętu z wodotryskami, wyświetlaczami itp. Ten artykuł dodatkowo utwierdził mnie iż posiadam taki sprzęt jaki jest mi potrzebny.
Dzięki i wielkie
za rzetelny opis i profesjonalne testy.
Pozdrawiam
Samotny Wilk
powiem krótko, z wywieszonym jęzorem gnałem do empiku po odkrywcę aby poczytać testy na temat sprzętu, który posiadam i stwierdzam że gdybym miał coś takiego w ręku równo rok temu to zaoszczędziłbym sobie wielu nerwów i stresów ponieważ kupiłbym od reki ten sprzęt zamiast sprzętu z wodotryskami, wyświetlaczami itp. Ten artykuł dodatkowo utwierdził mnie iż posiadam taki sprzęt jaki jest mi potrzebny.
Dzięki i wielkie
za rzetelny opis i profesjonalne testy.
Pozdrawiam
Samotny Wilk
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Dziękuję, że posiadacz testowanego modelu potwierdza to co zostało napisane. Dla nas bardzo ważne jest, że to co piszemy można zweryfikować. Jeśli jakiś młotek napisze, że wykrywacz jest "skuteczny i sprawdza się tu oraz tam", to jest to zwykły bełkot, ale też nikt nie może powiedzieć, że nie prawda. Ot, sztuka manipulacji.
Tym bardziej cieszą mnie opinie jw. i puszczające nerwy co poniektórym, którzy wolą w mętnej wodzie (bezmyślne) ryby łowić.
Ale przydałyby się też opinie krytyczne - choćby takie, które przychodzą na email - serdeczne dzięki za nie.
proscan
Tym bardziej cieszą mnie opinie jw. i puszczające nerwy co poniektórym, którzy wolą w mętnej wodzie (bezmyślne) ryby łowić.
Ale przydałyby się też opinie krytyczne - choćby takie, które przychodzą na email - serdeczne dzięki za nie.
proscan
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Witam
Mi zabrakło jednego, chociaż to pewnie zbytnie rozdrabnianie i pewnie tez ograniczenia w ilości stron druku które można na ten artykuł poświęcić, a
mianowicie zabrakło mi opisu funkcji "panela sterowniczego". Jak rozumiem można to wszystko znaleźć w instrukcji, ale pomimo tego i tak zabrakło, także jeśli chodzi o tabelkę hmm przynajmniej ja troszkę się na początku
zakręciłem odnośnie jakie funkcje ma 5900, a jakie 6000, ale potem załapałem. Ogólnie świetny artykuł, brakowało takiego do tej pory.
Już gratulowałem osobiście zawodowemu operatorowi wykrywaczy - Saperowi
. Dla mnie osobiście i tak zostanie do końca życia dzieckiem szczęścia
. Gratuluję i życze zapału w tworzeniu kolejnych takich artykułów
Pozdrawiam
Mi zabrakło jednego, chociaż to pewnie zbytnie rozdrabnianie i pewnie tez ograniczenia w ilości stron druku które można na ten artykuł poświęcić, a
mianowicie zabrakło mi opisu funkcji "panela sterowniczego". Jak rozumiem można to wszystko znaleźć w instrukcji, ale pomimo tego i tak zabrakło, także jeśli chodzi o tabelkę hmm przynajmniej ja troszkę się na początku
zakręciłem odnośnie jakie funkcje ma 5900, a jakie 6000, ale potem załapałem. Ogólnie świetny artykuł, brakowało takiego do tej pory.
Już gratulowałem osobiście zawodowemu operatorowi wykrywaczy - Saperowi
Pozdrawiam
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Tak właśnie jest - ograniczenia w i tak długawych artykułach utrudniają napisanie wszystkiego o wykrywaczu.
Jeśli np. w tabelce napisane, że jest regulacja głośności i że "interfejs" to pokrętła i przełączniki, to w tekście nie ma sensu pisać jak reguluje się głośność. Podobnie z czułością - jeśli napisano, ze jest regulator, który reguluje czułość całego urządzenia w obu trybach, to szumem było by pisać, jak on się nazywa (Sig. Bal.)
Ale rozważę to.
W rozgryzieniu rozbudowanej - przyznaję - tabelki bardzo może być pomocny pierwszy artykuł cyklu.
Mi osobiście nie podoba się, że jest ona taka duża. Będe musiał pogadać z redakcją, że by ją może jakąś mniejszą czcionką...
proscan
Jeśli np. w tabelce napisane, że jest regulacja głośności i że "interfejs" to pokrętła i przełączniki, to w tekście nie ma sensu pisać jak reguluje się głośność. Podobnie z czułością - jeśli napisano, ze jest regulator, który reguluje czułość całego urządzenia w obu trybach, to szumem było by pisać, jak on się nazywa (Sig. Bal.)
Ale rozważę to.
W rozgryzieniu rozbudowanej - przyznaję - tabelki bardzo może być pomocny pierwszy artykuł cyklu.
Mi osobiście nie podoba się, że jest ona taka duża. Będe musiał pogadać z redakcją, że by ją może jakąś mniejszą czcionką...
proscan
-
terenowiec69
- Posty: 134
- Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
- Lokalizacja: woj.lubelskie
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
To może byś zagadał z redakcją żeby troche z ceny zjechali ,bo jak wpadłem do salonu specjalnie dla tego testu to mnie cena zbiła z nóg. 