przebieg napięcia na cewce Explorer II

Informacje dla bardziej dociekliwych, ale bez przesady ...
ODPOWIEDZ
april
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 22, 2005 10:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

przebieg napięcia na cewce Explorer II

Post autor: april »

Witam,
Czy mógłbyś poinformować mnie jak wygląda przebieg napięcia na cewce wykrywacza Explorer II? W materiałach reklamowych jest napisane, że wykrywacz generuje częstotliwości od 1,5 kHz do 100 kHz (rozumiem, że jednocześnie...), co pobudziło moją ciekawość jak właściwie wygląda ten przebieg.
Pozdrawiam, April
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: przebieg napięcia na cewce Explorer II

Post autor: ProScan »

Wygląda tak:

Obrazek

:pa

proscan
april
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 22, 2005 10:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: przebieg napięcia na cewce Explorer II

Post autor: april »

Proscan, jesteś niemal szybszy od światła... Dzięki. Tak przez ciekawość, w wolnej chwili spróbuję policzyć, np. w Matlabie, widmo tego sygnału.
Pozdrawiam, i jeszcze raz wszystkiego najlepszego w Nowym roku. April.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: przebieg napięcia na cewce Explorer II

Post autor: ProScan »

No to już się pisze na spektogram. Na plik *.mcd takoż. :)

proscan
april
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 22, 2005 10:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: przebieg napięcia na cewce Explorer II

Post autor: april »

Ile jest V/dz na powyższym oscylogramie?
Pozdrawiam, April.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: przebieg napięcia na cewce Explorer II

Post autor: ProScan »

Tego nie wiem, ale Vpp=10.
ODPOWIEDZ