Minelab E TRAC

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Minelab E TRAC

Post autor: ProScan »

Patent na wykrywacz z USB Minelab posiada od jakiegoś czasu i teraz zdaje się przyszła pora, by go zaimplementować w komercyjnym produkcie:

Obrazek

Wygląda na Explorera z nowym softem, nowym panelem i z nowymi możliwościami.

Premiera 28-go.

:pa

proscan

PS
(ikonka USB jest także ukryta na wyświetlaczach Xterrra)
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Minelab E TRAC

Post autor: SiD »

No to mnie zaskoczyli, myślałem, że po premierze SE długo nic się nie będzie działo, tak jak po premierze II, a tu najpierw nowa sonda a teraz to. No no, zapowiada się ciekawie.

Jedno trzeba Minelabowi przyznać, mocno skupia się na wprowadzaniu nowych rzeczy do świata detektorów i posiada wiele unikalnych rozwiązań. Zanosi się na to, że pojawi się kolejne z nich.

Choć konkurencja też sobie nieźle radzi, to większość "reszty" wykrywaczy działa i wygląda podobnie, natomiast Minelab zawsze się czymś wyróżnia.

Widzę, że dobrze, że się nie pospieszyłem z zakupem Se ;)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E TRAC

Post autor: ProScan »

Akurat USB użyli po raz pierwszy Francuzi (wykrywacz Adonis). Nie wykluczam, że Minelab się z nimi teraz procesuje.

W wykrywaczach przemysłowych możliwość zgrywania nastaw do i z komputera jest standardem. To kolejny dowodów na to, że opatentować można wszystko.

Prawdą jest natomiast, że Minelab to jedna z najbardziej innowacyjnych firm - ona swoim BBS-em rozruszała rynek. Ale częstość wypuszczania nowych modeli jest na moje wyczucie przesadna.

Mam nadzieję, że to coś naprawdę nowego i więcej niż wariacja na temat Explorera. No i czekamy na odpowiedzi przytłoczonej konkurencji.

:pa

proscan
radhar
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 06, 2008 7:57 am
Lokalizacja: Włocławek

Re: Minelab E TRAC

Post autor: radhar »

Koledzy parę suchych informacji na temat nowego modelu (j. ang.) poniżej:

http://www.crawfordsmd.co.uk/detector_d ... efault.asp

Pozdr.
Radhar
gwene
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 04, 2005 10:20 am

Re: Minelab E TRAC

Post autor: gwene »

Juz ten link nie dziala
Pod tym jest jeszcze pdf do zassania

http://www.crawfordsmd.co.uk/uploads/pr ... ochure.pdf


pozdrawiam
gwene
radhar
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 06, 2008 7:57 am
Lokalizacja: Włocławek

Re: Minelab E TRAC

Post autor: radhar »

Rzeczywiście, a jeszcze rano działał :?

Dodam do uzupełnienia jeszcze ten link:
http://www.crawfordsmd.co.uk/uploads/pr ... Review.pdf

Pozdr.
Radhar
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Minelab E TRAC

Post autor: Witcher »

Fajnie...Będzie wysyp SE na Allegro :D.
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Minelab E TRAC

Post autor: terenowiec69 »

Ciekawe ile bedzie kosztować i kiedy będzie dostępny w Polsce.Swoja droga czy i ile potanieje Ex SE.
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Minelab E TRAC

Post autor: SiD »

Myślę, że będzie kosztować tyle ile SE w momencie wejścia na rynek. Cena SE pewnie nie zmieni się znacząco albo wcale, chyba, że używanych.

To ciekawostki na temat nowego dziecka Minelaba które moim zdaniem zdecydowanie warto odnotować (oczywiście opieram się na tych niepewnych specyfikacjach obecnie dostępnych w necie):

- bardziej rozbudowany pin-point (co było bolączką przed SE), posiadający 2 tryby pracy: normalny i do oceny wielkości przedmiotu, zapowiada się ciekawie i praktycznie, dobrego pin-pointa nigdy za dużo

- regulacja dźwięku wiodącego w skali 1-50

- rozszerzenie ID przewodności też do skali 1-50 co daje rozdzielczość 1750 rozróżnialnych celów, oczywiście nie w praktyce.

- to co dla mnie najważniejsze, wybór ilości tonów jak w X70, to jest to na co czekałem najbardziej

- pierwszy raz w wieloczęstotliwościowych wykrywaczach Minelaba pojawia się zróżnicowanie ustawień ze względu na grunt na którym wykrywacz pracuje na zwykły i trudny. Ciekawe jaki to będzie miało wpływ na czułość na drobiazgi na gruncie zwykłym.

- 4-ro kierunkowe strzałki na panelu i wyprowadzeniu kilku ważnych funkcji na dodatkowe guziki (akceptuj/odrzuć jak w X70)

- bardzo fajne jest również równoczesne wyświetlanie "sugerowanej czułości" i aktualnej czułości na wyświetlaczu (odpowiednik semi-auto) być może po raz pierwszy ta funkcja stanie się naprawdę przydatna.

-w ogóle ekran jest fajny :)

Podsumowując, nawet jeżeli wykrywacz zachowa możliwości zbliżone do SE (czyli nie jakieś dramatycznie zwiększone) moim zdaniem zawiera całą masę naprawdę fajnych i przydatnych udogodnień. Przesiadka z SE pewnie będzie jak zwykle dyskusyjna, ale kto przymierzał się do SE będzie mógł się z czystym sumieniem przyjrzeć nowemu dziecko Minelaba.

PS.
Następny fajny krok był by, gdyby wykrywacz w pamięci zapisywał całą analizę sygnału podczas pracy którą można by następnie analizować na PC w formie jakiegoś wykresu i danych liczbowych. W połączeniu z analizą czasu i danych znalezisk można by wysuwać ciekawe wnioski. Szkoda tylko, ze było by to pewnie mocno pamięciożerne i nie aż tak praktyczne ;)
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Minelab E TRAC

Post autor: terenowiec69 »

No i jest w sprzedaży cena 1498,97 dolarów. Na złotówki 3432zł
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E TRAC

Post autor: ProScan »

Hehe - bardzo trudno się domyśleć, gdzie to zaczęli sprzedawać :-)

Ta ich cena jest pełna akcesoriów po "okazyjnych" cenach, za które płaci się jak za zboże. :lol:

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E TRAC

Post autor: ProScan »

O to proszę pytać polskiego dealera. Sądzę, że będzie niebawem. Skoro jest już w UK ( http://www.crawfordsmd.co.uk/detector_p ... egoryID=29 cena jedyne 1200 funciaków :smt103) to jest to kwestia dni, by był w Polsce.

:pa

proscan
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Minelab E TRAC

Post autor: Witcher »

Chce żeby mi ktoś odpowiedział "w prost"... :)
Czy uzasadniona jest przesiadka z "wyżej półkowych" wykrywaczy Minelaba na te całkiem nowe (SE,E-trac)?
To fajnie że mają więcej bajerów-Ale czy zasadnicze właściwości detekcyjne (Dyskryminacja, zasięg ect.) ulegają jakimś większym zmianom?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E TRAC

Post autor: ProScan »

Witam,

O przesiadkach na SE to pisano już tyle razy, że odechciewa się nawet myśleć o tym.

Natomiast E-Trac to wydaje się inna bajka, ale też nie ma o czym mówić skoro jest na rynku od dwóch dni. Przesiadka z SE na E_traka sądzę będzie miała większy sens niż z Ex II na SE.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E TRAC

Post autor: ProScan »

ODPOWIEDZ