Tesoro Cortes

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
jacek1
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Tesoro Cortes

Post autor: jacek1 »

Witam

Czy ktoś miał praktyczne porównanie Minelab Quattro/Explorer, Xlt kontra Tesoro Cortes? .

Chodzi mi o :

Zasięg
Namierzanie
Czułość
Ergonomie

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Post autor: ProScan »

Witam,

Wyniki testów w powietrzu przedstawiam poniżej razem z wynikami dla Deleona. Dla AM prawdopodobnie są błędne (lub egzemplarz uszkodzony) - te dla Deleona bardziej wiarygodne.

Obrazek

Ogólnie Cortes do XLT raczej "nie ma startu". Jego niewątpliwą zaletą i przewagą pozostaje jedynie relatywna prostota, szybkość i czytelność nastaw oraz niska waga.

Co do porównania z Exporerem, to chętnie usłyszałabym zdanie kolegi SZZ, który miał Cortesa i zdaje się przesiadł się na któregoś z Minelabów (częściowo jego zdanie tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=940).

:pa

proscan
jacek1
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Tesoro Cortes

Post autor: jacek1 »

Kolego SZZ proszę o podzielenie się swoją opinią o Tesoro Cortes i porównanie go z posiadanym Minelabem(chyba że jest już u kolegi na stanie inny sprzęt niż Minelab).

Pytam się ponieważ ostatnio widziałem w necie test tesoro i wykrywał monetę na 82 cm!.

Dziękuje.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Post autor: ProScan »

Tak, nasz krajowy dealer, też wciska ten detektor jako o największym zasiegu :lol:

Można prosić o link to tego testu?

:pa

proscan
jacek1
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Tesoro Cortes

Post autor: jacek1 »

Test widziałem na youtube ale nie zawsze go można "wywołać".

Proszę wpisać "Tesoro Tejon test in aria" i tu jest test Tejona co widzi monety prawie na metr. :shock:

Ja na temat Polskiego dystrybutora Tesoro mam wyrobione zdanie po rozmowie telefonicznej :evil:

Chyba kolega SZZ ma dobra miejscówkę i niema czasu odpisać :)

Pozdrawiam
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Tesoro Cortes

Post autor: KrisssK »

Chodzi prawdopodobnie o ten link:
http://www.youtube.com/watch?v=tWaz_qgG0Ns
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Post autor: ProScan »

Tutaj jest ten test.

http://www.youtube.com/watch?v=tWaz_qgG ... re=channel

Ale to Tejon, a nie Cortez! Tejon to najlepszy wykrywacz Tesoro.

Poza tym, nie będzie chyba problemu z weryfikacją tych wyników - uważam je za mało prawdopodobne (może facet nie zdjął zegarka :smt043)

Koledze SZZ wysłałem linka. On nie ma obowiązku ani tu zaglądać, ani się wypowiadać - proszę to uszanować.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Post autor: ProScan »

Dzięki Kriss :)
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Tesoro Cortes

Post autor: KrisssK »

Nie ma sprawy, niezła synchronizacja, ale byłem ułamek sekundy szybszy :)
SZZ
Posty: 49
Rejestracja: śr gru 07, 2005 4:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tesoro Cortes

Post autor: SZZ »

Witam,
rzadko zaglądam na forum Proscana i nie czytałem tego wątku, więc zabieram głos dopiero teraz, po otrzymaniu linku od Proscana (dziękuję).
Cortes to dla mnie już odległa przeszłość. Po nim był Sovereign GT, Whites XLT, a jest F75. Generalnie oceniam Cortesa jako wykrywacz słaby, wrażliwy na wilgoć, niskie temperatury i linie wysokiego napięcia oraz wyjątkowo prądożerny. Raz mnie mocno jednak zaskoczył - wskazanie ok. 60 - takie jak na łuskę od pepeszki lub boratynkę okazało się na dawnym chłopskim podwórku złotą 5 rublówką, zalegającą ponad 40 cm pod powierzchnią ziemi. Chodziłem z nim przez jakieś dwa sezony.
Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Post autor: ProScan »

Dzięki Panie Sławku za wypowiedź. Zapraszam do częstszego zaglądania :)

Moje odczucie jest podobne co do Corteza, ale uwagi od wpływie temeratury, wilgoci itp. są bezcenne jeśli pochodzą od użytkownika, a nie serwisanta, który oceniał wykrywacz w pomieszczeniu.

Prosiłbym jeszcze jakiegoś użytkownika Tejona o weryfikację "włoskich" zasiegów.

:pa

proscan
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Tesoro Cortes

Post autor: SiD »

Moim zdaniem dwie największe zalety wykrywaczy Tesoro to przede wszystkim naprawdę niska waga oraz przyjazna i przyjemna obsługa. Czasami, jak to w życiu, można znaleźć jakimś wykrywaczem więcej, tylko dlatego, że można nim dłużnej szukać, bo jest lżejszy i nie męczy, również dlatego, że szukanie jest przyjemne.

Moim skromnym zdaniem w Cortesie zaprzepaszczono tą przyjemną prostotę, próbując zrobić z niego wykrywacz zaawansowany, wyposażony w wiele bajerów. Chyba niepotrzebnie. Wykrywacz niewiele zyskał, a trochę też stracił. Na dodatek nowsza seria wykrywaczy Tesoro (Tejon, Vaquero, Cibola), jest zwyczajnie lepsza.

Moim zdaniem Tesoro traci, kiedy chce się za wszelką cenę zrobić z niego super-hiper najnowocześniejszy, najgłębszy, najlepszy, naj, naj, naj...
Dla mnie wystarczy, że wykrywacz jest przyzwoity i przyjemny w użytkowaniu. Czasami trzeba tylko tyle, żeby można było szukać i niczym więcej się nie martwić. Tak ja na to patrzę, jako właściciel Vaquero, którego nie sprzedałem pomimo wielu innych sprzętów, jakie przewinęły się przez moje ręce.

Są wykrywacze zaawansowane technologicznie (FBS, BBS), są nowoczesne (X70), są skomplikowane (XLT, DFX, Vision), a siła Tesoro jest w tym, że są tradycyjne, proste i przez to też skuteczne, chociaż na trochę innym polu. Wcale przez to nie chcę zdyskredytować tych wykrywaczy, bo je darze sympatią. ALe raczej w kierunku Vaquero i Tejon niż Cortes czy DeLeon.

Ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenia, bo Cortesa nigdy nie miałem, chodziłem tylko obok jednego w polu.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Post autor: ProScan »

Tak, całkowicie zgadzam się.

Myślę sobie, że Cortesa i Deleona wprowadzili, bo zwyczajnie wypadało mieć w ofercie wykrywacz z identyfikacją. Niestety nie wyszło - podobnie jak w starszych modelach Toltec.

:pa

proscan
jacek1
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Tesoro Cortes

Post autor: jacek1 »

Witam

Koledze SZZ bardzo dziękuje za swoją opinię.Wiem że nie musi tutaj zaglądać lub odpisać i jeszcze raz dziękuje.

Nie zawsze test Tesoro Cortes na youtube jest widoczny monety widział od 45cm do 87 cm.

Siada mi bark (nie od Quattro) i rozglądam się za czymś lżejszym i dobrze wyważonym.

Wypada poczekać na nowy model Tesoro może coś dobrego wprowadzą na rynek :) .

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Post autor: ProScan »

Proszę - tutaj dystrybutor (który zwykł zawyżać zasiegi) podaje zasięg Cortesa "do 35cm na monetę", więc te 47-80cm z youtuba to bzdura.

http://www.odkrywca-online.com/pokaz_wa ... 746#813222

:pa

proscan
ODPOWIEDZ