Xterra - problemy z namierzaniem
Re: Xterra - problemy z namierzaniem
witam!
W mojej xterce70 od czasu do czasu występuje podobne zjawisko (po przejściu w namierzanie czasami piszczy bez przerwy, ale bywają też takie sytuacje, że pomimo wywołania "kółeczka" namierzania nie wydaje z siebie najmniejszego dźwięku) . Powiem więcej ... w moim poprzednim wykrywaczu tzn. ace250 też się coś takiego pojawiało (o czym zresztą kiedyś pisałem na PS-ie). W tamtym wątku pojawiła się wypowiedź użytkownika GTP, który również coś takiego u siebie zauważył. Jaka była/jest tego przyczyna nie wiem niestety do dziś. Ogólnie zbyt kłopotliwe to nie jest, ale może wnosić pewien dyskomfort psychiczny.
pozdrawiam
bogdans
PS. Jeśli chodzi o zasilanie to korzystam naprzemiennie z akumulatorków Ni-MH Mignonakku 2300 mAh 1,2 V a po ich wyczerpaniu ładuję paluszki alkaliczne.
W mojej xterce70 od czasu do czasu występuje podobne zjawisko (po przejściu w namierzanie czasami piszczy bez przerwy, ale bywają też takie sytuacje, że pomimo wywołania "kółeczka" namierzania nie wydaje z siebie najmniejszego dźwięku) . Powiem więcej ... w moim poprzednim wykrywaczu tzn. ace250 też się coś takiego pojawiało (o czym zresztą kiedyś pisałem na PS-ie). W tamtym wątku pojawiła się wypowiedź użytkownika GTP, który również coś takiego u siebie zauważył. Jaka była/jest tego przyczyna nie wiem niestety do dziś. Ogólnie zbyt kłopotliwe to nie jest, ale może wnosić pewien dyskomfort psychiczny.
pozdrawiam
bogdans
PS. Jeśli chodzi o zasilanie to korzystam naprzemiennie z akumulatorków Ni-MH Mignonakku 2300 mAh 1,2 V a po ich wyczerpaniu ładuję paluszki alkaliczne.
Re: Xterra - problemy z namierzaniem
Odświeżam temat gdyż dziwny problem z PP o którym pisałem występuje cały czas - niezależnie co jest źródłem zasilania: aku czy baterie.
Jest dokładnie tak jak opisał to kol. bogdans: czasem PP pomimo widocznego "kółeczka" nie piszczy, innym razem znów piszczy cały czas. ratunkiem jest wył/zał. PP. Musze przyznać ze jest to wkurzające.
Jest dokładnie tak jak opisał to kol. bogdans: czasem PP pomimo widocznego "kółeczka" nie piszczy, innym razem znów piszczy cały czas. ratunkiem jest wył/zał. PP. Musze przyznać ze jest to wkurzające.
Re: Xterra - problemy z namierzaniem
A to nie jest tak, że naciskacie Panowie pinpoint nad metalem? Wówczas znieczulacie detektor.
proscan
proscan
Re: Xterra - problemy z namierzaniem
hmm, no w zasadzie nad metalem bo naciskam PP w momencie gdy zlokalizuję fanta i chcę go precyzyjnie namierzyć. Nie odsuwam wówczas cewki. Co to znaczy że detektor zostaje wtedy znieczulony?
Re: Xterra - problemy z namierzaniem
No to problem rozwiązany. Naciśnięcie nad metalem powoduje "zapamiętanie" aktualnej wielkości sygnału i sygnalizowanie tylko tego, co wystaje powyżej tego zapamiętanego poziomu.
proscan
proscan
Re: Xterra - problemy z namierzaniem
Czyli przed naciśnięciem PP powinno się sondę odsunąć , tak?
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera...
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera...
Re: Xterra - problemy z namierzaniem
Czyli przed naciśnięciem PP powinno się sondę odsunąć , tak?
Tak.
proscan
Re: Xterra - problemy z namierzaniem
Również łapię się na tym że włączam PP nad obiektem, co powoduje objawy jak powyżej (trochę wnerwiające)!
Ostatnimi czasy przypadło mi do gustu namierzanie w trybie prospecting... przyjemniejsze dla ucha!
Ostatnimi czasy przypadło mi do gustu namierzanie w trybie prospecting... przyjemniejsze dla ucha!