Tesoro Bandido uMax

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Bisu
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 1:40 pm

Tesoro Bandido uMax

Post autor: Bisu »

Jak Tesoro... to Tesoro ;) Licytuję na Ebayu za +-500 zł obliczając wszystkie możliwe koszty. Czy jest to dobry sprzęt na drobne kolorki ? Chodzę głównie po polach i nieużytkach rolnych. Silver Sabre sprawował mi się w tym celu znakomicie. Ale nie wiem, czy Bandido to wyższy, czy też niższy od niego model. Upierdliwy jestem z tymi swoimi pytaniami- wiem i bardzo za to przepraszam. Ale tak działa człowiek w akcie desperacji po ponad rocznym rozstaniu z wykrywką.

PS. Dodaję link do aukcji.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... CA:US:1123

pozdrawiam. Adam
beaviso
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: beaviso »

Cześć Bisu,

Mój bardzo dobry kolega od wielu lat intensywnie wykorzystuje Bandido II mikroMax. Jest to model wizualnie identyczny, ale 2 lata młodszy od tego, którego licytujesz. Nie wiem na czym polega wewnętrzna różnica.
Ten wykrywacz wymaga ręcznego strojenia do gruntu, ale z pewnością dasz sobie z tym świetnie radę.
Bandido II uMax na kolorki sprawuje się rewelacyjnie, jest modelowym Tesoro. Ma przyzwoitą czułość, choć Cibola i Vaquero są głębsze. Dyskryminacja, separacja bardzo dobre. Najlepszą cechą tego sprzętu jest niesamowita precyzja, sonda 8" działa niemal jak pinpointer. Obserwowałem nieraz kumpla w akcji i za każdym razem byłem zaskoczony chirurgiczną precyzją namierzania. A przyznam, że niejedną głębszą rzecz stalową też nim wyjął.

M.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: ProScan »

Mogę z grubsza potwierdzić to co napisał Beaviso.

Co do porównania z Vaquero, to sam jestem ciekawy co by było, gdyby do Bandido założyć większą sondę - taką samą jak w tych modelach właśnie.
Porównywanie wykrywaczy z różnymi sondami jest nieporozumieniem - a do tych modeli są dostępne "pajęczynki".

:pa

proscan
beaviso
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: beaviso »

To wyszłoby pewnie coś w rodzaju Tesoro EuroSabre, z tym że ten został uzbrojony w "pajęczynkę" 10x12".
Ale obserwowany przeze mnie Bandido z 8" koncentrykiem swoją wyjątkowość zawdzięcza właśnie tej sondzie. Kolega często nam pomaga w namierzaniu - jego sonda zmieści się prawie do każdego dołka i celnie punktuje :)
A'propos, opisywany przeze mnie wykrywacz mego dobrego kumpla trafił niedawno w Pańskie ręce. Trzymam kciuki, że na całoweekendową wyprawę, na którą wybieramy się wspólnie za 2 dni, kolega pojedzie w towarzystwie swego uzdrowionego Bandyty, bo inaczej szanse będą nierówne :D

Pozdrawiam,
M.
Bisu
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 1:40 pm

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: Bisu »

No to świetnie :) Dzięki serdeczne za odpowiedź. Licytowany przeze mnie Tesoro różni się od Bandido II uMax dodatkowym pokrętłem do regulacji sygnału wiodącego. Nie wiem jak sprawa wygląda, jeśli chodzi o osiągi. Cewkę "pajęczynkę" także licytowałem, ale jednak mam na nią troszkę za mało pieniędzy. Może później uda mi się ją gdzieś dokupić.
Niedawno pisałem czy nie kupić ACE 250, ale moja miłość (jeśli można to uczucie tak nazwać) do Tesoro jest zbyt wielka :) Na tej marce dosłownie nigdy się nie zawiodłem. Poczynając od modeli Compadre, Silver uMax i Silver Sabre uMax mimo tego, iż zdają się one najsłabszymi modelami.
Mam nadzieję, że i tym razem będę równie zadowolony :) Wszak do końca aukcji jeszcze 14 godz. ale może będę tym wybranym :)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź. Adam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: ProScan »

A'propos, opisywany przeze mnie wykrywacz mego dobrego kumpla trafił niedawno w Pańskie ręce.


Aaa - jaki ten światek mały.

Wykrywacz jest gotowy - a konkretnie sonda. Dzisiaj odsyłam.

W tych 8 calowych standardem są problemy z ekranem oraz szczelnością.

W pajęczynach (ale miałem do czynienia tylko z tymi 4 pinowymi) standardem są uszkodzenia kabla - najcieńsze sznureczki jakie widziałem.

:pa

proscan
beaviso
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: beaviso »

@ Proscan:
Dziękuję w imieniu kolegi. No to w weekend dostanę baty, bo to wyjątkowy fuksiarz.
P.S. To nie światek, to półświatek ;)

@ Bisu:
Gdyby się nie udało z tą aukcją, to życzę cierpliwości i... może dozbierania do Ciboli? Wiem, że trudno. Kojarzę, że masz dopiero koło 17-18 lat, a zaczynałeś od Firsta, wymieniliśmy parę słów na PFE, z którego odszedłem. Ja mam lat trochę więcej, możliwości też (chyba) więcej, ale i potrzeby większe i ważniejsze niż byle wykrywka. Dlatego nadal męczę swojego RF+, choć naprawdę chciałbym go wreszcie zmienić na pewniejszą zabawkę.

Pozdrowienia,
M.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: ProScan »

P.S. To nie światek, to półświatek


Com napisał - napisałem.

:wave

proscan
Bisu
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 1:40 pm

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: Bisu »

No teraz mam 18,5 lat hehe ;) Oczywiście jeśli się nie uda, to będę szukał dalej lub odkładał. Chociaż im bliżej końca aukcji, tym bardziej wierzę, że chyba będzie mój ;) To ma być i tak tzw. "zastępczy" sprzęt, do momentu kiedy kupię właśnie Cibole lub Vaquero.

pozdrawiam. Adam
hrynior
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 7:23 am

TESORO BANDIDO max

Post autor: hrynior »

jak w temacie co to jest warte?? czy warto tym się jeszcze bawić za cenę 800 PLN??? czy na militaria da radę>?
pozdrawiam :wacz
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TESORO BANDIDO max

Post autor: ProScan »

Czy chodzi o oryginalny Tesoro Bandido uMax czy jakiegoś garażowego klona?

Jeśli chodzi o oryginał , to wątek już istnieje: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=3&t=1815
hrynior
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 7:23 am

Re: TESORO BANDIDO max

Post autor: hrynior »

http://olx.pl/oferta/wykrywacz-metali-t ... dcfTl.html wygląda na oryginał nie jak klon :lol:
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: ProScan »

Tak więc :nono za brak użycia wyszukiwarki. :ble

Tematy łączę - jak coś niedopowiedziane, to pytać.

Ten z OLX jest mocno grzebany (dodatkowe zasilanie, jakieś kombinowane pokrętła).

Oryginalnie panel i jego funkcje wygląda tak:

Obrazek

Wykrywacz jest zaplombowany - warto zapytać kto ta plombę założył.

:pa

proscan
hrynior
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 7:23 am

Re: Tesoro Bandido uMax

Post autor: hrynior »

dziękuję :wacz :wacz :)
ODPOWIEDZ