Sterling

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Szkodnik
Posty: 61
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:20 pm

Sterling

Post autor: Szkodnik »

Witam
Na znanym wszystkim portalu aukcyjnym pojawił się Minelab Sterling.
Czy można od ciebie Proscanie uzyskać więcej informacji na jego temat??
Jak z wymiennością cewek do niego z innymi Minelabami? Z którego roku to konstrukcja??
(dodaje nie jestm znajomym sprzedającego,ani sam go nie sprzedaje, po prostu czysta ciekawość, bo pierwszy raz widzę ten sprzęt)
Pozdrawiam serdecznie po długiej nieobecności.
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Sterling

Post autor: marcinch1979 »

pojawil sie na rynku w 1993, 5kHz VLF, bardzo prosciutka konstrukcja - jakie zasiegi nie wiem, watpie zeby byly dostepne inne cewki
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sterling

Post autor: ProScan »

Witam,

To zapewne ta aukcja:

http://allegro.pl/minelab-the-sterling- ... 91117.html

Cena z sufitu. Chyba dla żartu ta aukcja. Ze zdjęć nie wynika nawet, że wykrywacz jest kompletny.

Nie miałem tego u siebie (chyba - maiłem bodaj model Tribune). Coś mi świta, że jest to pierwowzór Muszkietera - ale tego proszę nie traktować jako pewnik.

ABSOLUTNIE ODRADZAM KLIKANIE W PODANY NA AUKCJI LINK

Hyper tuning ... Gnojek celowo kieruje ludzi na stronę z trojanem.

k....mać. Skąd tacy się biorą?

Jeśli ktoś zna dane użytkownika "Tesla Emporium" to proszę przestrzec innych, żeby wiedzieli z kim mają do czynienia.

:nunu

proscan
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Sterling

Post autor: marcinch1979 »

Cos mi sie zdaje, ze znam tego kolesia z imienia i nazwiska, nawet adres by sie znalazl, mam gdzies jego numer telefonu.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sterling

Post autor: ProScan »

O...lić z góry na dół - może się zreflektuje.

:pa

proscan
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Sterling

Post autor: marcinch1979 »

koles niereformowalny, probowal mnie kiedys wykrecic z jednym wykrywaczem, ktory mu wystawilem do sprzedania na ebayu, kase wzial, a wykrywacza nie wyslal, ale "lekka perswazja" pomogla i skonczylo sie pozytywnie. :lol:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sterling

Post autor: ProScan »

Mam zatem nadzieję, że kiedyś ktoś mu "mocniej wyperswaduje", że pewnych rzeczy się nie robi.

Ta aukcja to zapewne tylko podpucha, bo tylko idiota kupi tego starocia za taką cenę. Natomiast niejeden będzie chciał się dowiedzieć o co chodzi z "hyper tuningiem" i wlezie w g...

:pa

proscan
waclawm
Posty: 79
Rejestracja: śr sty 20, 2010 2:43 pm

Re: Sterling

Post autor: waclawm »

Mam Sterlinga, kupilem go na zachodzie za $160, bawilem sie nim troche w NZ - znalazl mi 3 male nagets w potoku. Czasem bywa na Ebayu pomiedzy $120 a $200. Konstrukcja jest tylko okolo 25 lat mloda. Nie ma zadnych mikroprocesorow tylko opamp i troche cyfrowych scalakow. Czestotliwosc wzorcowa bazuje na kwarcu 5MHz. Troche pobawilem sie z zamiana kwarcow na mniejsze i wieksz ( 4Mhz i 6.5Mhz ) by dopasowac do innych cewek. Rozczarowl mnie tylko tym ze samochod w powietrzu wykrywa z 1.2 m.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sterling

Post autor: ProScan »

Jeśli są tam scalaki cyfrowe i kwarc, to nie ma to wiele wspólnego z Muszkieterem jak początkowo przypuszczałem.

:pa

proscan
waclawm
Posty: 79
Rejestracja: śr sty 20, 2010 2:43 pm

Re: Sterling

Post autor: waclawm »

Wszystko jest zrobione na jednostronny druku w smd - tak ze na tamte lata to byla dosc zdrowa konstrukcja. Parametry cewki (indukcyjnosc i piny) sa dostepne chyba na Geotech.
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Sterling

Post autor: marcinch1979 »

a tutaj macie za ile zostal kupiony, dokladnie ten wykrywacz
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 499wt_1159
i wystawiony znowu na ebay'u
http://cgi.ebay.co.uk/Absolute-unique-M ... 499wt_1159
ODPOWIEDZ