Whites Vx3

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).
Zablokowany
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Whites Vx3

Post autor: Kumulus »

Niebawem zobaczymy jak wyglada i co potrafi najnowsze dziecko Whitesa.
Prawdopodobnie bedzie to uproszczona wersja V3i z cewka 950.
Ferment trwa ;) http://www.findmall.com/read.php?66,1492036
Widac juz nawet na oficjalnym Forum Whitesa nowa nazwe :D

Kumulus
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: ProScan »

Dzięki za info.

Wydaje mi się że wszelkie uproszczone wersje miały gorszy wynik marketingowy, niż wersje "pełne". Tak było np. z Silver Eagle (uproszczenie Eagle Spectrum) czy Matrix M6 (uproszczenie MXT).

Zobaczymy co tak naprawdę White's nam tym razem wyszykował...

:pa

proscan
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: Kumulus »

Jest już w sprzedaży !
Tutaj jest opis i foty (niestety nie udało mi się "wkleić" zdjęć)
http://www.kellycodetectors.com/whites/spectra_vx3.php
pierwsze opisy są tu : http://www.findmall.com/read.php?66,1495338
Rzeczywiście widać zrobili mocno zubożoną wersję V3i :|
Z pierwszych informacji wynika że Whites pozostał przy trzech częstotliwościach jak w V3i czyli 2.5kHz, 7.5kHz, i 22.5kHz
Z najistotniejszych moim zdaniem zmian, zrezygnowali z Best Data mode :? a dane są obrabiane przez Correlate mode i do wyboru mamy tylko 2 filtry : 5 Hz i 12,5 Hz :(
Jest tylko 8 programów fabrycznych (10 w V3i) : Coins ,Coin & Jewelry,Relic,Salt Beach,Prospecting,Hi-Pro,Deep Silver,Demo

Moim zdaniem poszli w kierunku większej prostoty obsługi i stabilności wykrywacza kosztem głębokości penetracji .
Na wyposażeniu detektora znajduje się cewka typu 950 koncentryczna i nie dają już akumulatora NiMH z ładowarką . Tak jak i Spectra V3i jest też przystosowany do pracy ze słuchawkami bezprzewodowymi .
Cena za Oceanem to : ok. 1200 $

Całość jak dla mnie to tylko ciekawostka choć pewnie klienci się znajdą zwłaszcza w Stanach

:pa

Kumulus
Ostatnio zmieniony wt cze 21, 2011 2:21 pm przez Kumulus, łącznie zmieniany 1 raz.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: ProScan »

To ja wklejam:

Obrazek

Generalnie nie podoba mi się pomysł kastrowania detektorów. Jakoś nie wróżę sukcesu w tej cenie.

:pa

proscan
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: Kumulus »

Oficjalna informacja o nowym detektorze
http://whiteselectronics.com/vx3.html
i manual VX3
http://media.whiteselectronics.com/manu ... manual.pdf

:pa

Kumulus
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: ProScan »

Dzięki za linki.

Instrukcja robi wrażenie. Sądzę że maczał palce w jej tworzeniu Carl Moreland (Geotech), który jest elektronikiem. Mamy ciekawe informacje - łącznie ze schematem blokowym urządzenia!

No i zaskakujące wyznanie:

Tip: VX3 uses induction-balanced loops which rely on a
“null” between the transmit coil and the receive coil. The
quality of the null may determine the point at which the
detector overloads, especially when running high Rx Gain
settings. Null quality varies loop-to-loop, so some loops
may overload at lower gain than others.


W zasadzie powinni to napisać wszyscy producenci.

W Spectra był odczyt sugerowanej nastawy Rx Gain z którego zrezygnowano zapewne, żeby użytkownicy nie mieli wglądu w jakość strojenia sond. A tu proszę. White's znów zaskakuje.

Przeglądając tą instrukcję zmieniło mi się nastawienie do tego wykrywacza. Z nieufnie-sceptycznego, na życzliwe zaciekawienie.

:pa

proscan
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: Kumulus »

Rzeczywiście postarali się z napisaniem tej instrukcji :D bo musieli ! Nie mogli sobie pozwolić na krytykę jaka spotkała Whitesa przy Spectrze ze strony uzytkowników ! Wpadka (wszystko w jednym modelu) z nazwą , cewkami , dzwiękiem , byle jakość instrukcji ! Tylko można pomarzyć o czymś takim do Spectry .... instrukcja do V3 jest chyba najgorsza ze wszystkich Whitesów :? Wracając do Vx3 trzeba poczekać na opinie z terenu . Zastanawia mnie kto jest klientem docelowym tego modelu , bo cena "średnio" atrakcyjna ? Niektórzy już zaczynają dopatrywać się analogi do Minelaba : E-trac <-> Safari :D

:pa

Kumulus
talgo
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 15, 2011 7:55 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: talgo »

ciekawe dlaczego nie dali cewki z V3 tylko tą 950-tke
możliwe że okaże się że Vx3 lepiej pracuje na tamtej cewce i ludzie zaczną dokupywać te cewki - ot i zyski rosną
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: ProScan »

Na pewno znajdą się ludzie, którzy będą chcieli co najmniej wypróbować na innej sondzie, więc Talgo ma zapewne rację, że efekt marketingowy zostanie osiągnięty.

Z technicznego punktu widzenia sondę koncentryczną, która pracuje w szerokim zakresie częstotliwości trudniej wykonać i zestroić - stąd powszechne zastosowanie sond DD w wykrywaczach "multifrequency".

:pa

proscan
talgo
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 15, 2011 7:55 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: talgo »

taka samo jest z F70 i F75 że ludzie do F70 dokupują sondy z F75 bo niby lepiej pracuje
a odmiennie użytkownicy kupują sondy z F70 bo jest niby stabilniejszy na niej :D
ot taka zawiłość
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: Kumulus »

Pozwoliłem sobie wkleić porównanie wykrywaczy : DFX - Vx3 - V3 - V3i
w łatwy sposób mozemy porównać sobie te wykrywacze

http://www.findmall.com/addon.php?66,mo ... _id=202161


:pa

Kumulus
wert
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 05, 2010 2:49 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: wert »

Już dostępny w Polsce 4499zł - cena z kosmosu. Co mnie zaskoczyło to zużycie energii, rozumiem ze duży wyświetlacz ale 8 paluszków, które starczają zaledwie na 8-10 godz. to jakaś porażka.
gregor777
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 07, 2011 6:48 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: gregor777 »

Mam pytanie do ProScan, kiedy bedzie dostepne tlumaczenie instrukcji? Moj egzemplarz wlasnie do mnie jedzie, a wiadomo ze w rodzimym jezyku zawsze latwiej sie uczyc.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Vx3

Post autor: ProScan »

Hmm - jak dotąd nikt nie zamówił...

Uaktualnienie - instrukcja jest już dostępna.

:pa

proscan
Zablokowany