witam,mam pytanie jak w temacie,czy ktoś mógłby wyjaśnić jakie różnice miedzy tymi trybami i czym to się objawia w praktyce?np mxt pro
pozdrawiam
róznice miedzy trybem mieszanym a pseudostatykiem
Re: róznice miedzy trybem mieszanym a pseudostatykiem
Ogólnie możemy wyróżnić tryby:
statyczny,
pseudostatyczny (z autozerowaniem)
ruchowy
Więcej info np. tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/slownik.htm
Tryb mieszany to połączenie trybu ruchowego ze statycznym lub pseudostatycznym. Otrzymujemy sygnały z obu kanałów, więc operator analizuje jednocześnie dwa typy sygnałów.
Jeśli się wie jak brzmią te sygnały, do czego służą poszczególne tryby, to wiadomo do czego wykorzystać oba sygnały na raz.
W MXT tryb Relic jest do pewnego stopnia mieszany.

proscan
statyczny,
pseudostatyczny (z autozerowaniem)
ruchowy
Więcej info np. tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/slownik.htm
Tryb mieszany to połączenie trybu ruchowego ze statycznym lub pseudostatycznym. Otrzymujemy sygnały z obu kanałów, więc operator analizuje jednocześnie dwa typy sygnałów.
Jeśli się wie jak brzmią te sygnały, do czego służą poszczególne tryby, to wiadomo do czego wykorzystać oba sygnały na raz.
W MXT tryb Relic jest do pewnego stopnia mieszany.
proscan
Re: róznice miedzy trybem mieszanym a pseudostatykiem
zaczynam rozumieć ale po przeczytaniu w słowniczku definicji''Non-motion - tryb statyczny'' nie wiem co myśleć o sytuacji kiedy w wykopanym dołku trzeba bedzie namierzyc cel a który jest na sciance ten dziury,i zeby go namierzyc najlepszy byłby tryb statyczny gdyż jak wiadomo ruchliwośc cewki w takim dołku bedzie słaba,czy w trybie mieszanym jest duże ryzyko że cewka dostroi się do metalu i przestanie do sygnalizować?cały czas mam na mysli mxt:)
pozdrawiam
pozdrawiam
Re: róznice miedzy trybem mieszanym a pseudostatykiem
A kolega ma już tego MXT?
O ile pamiętam, tryb namierzania jest w pełni statyczny i nie ma autozerowania.

proscan
O ile pamiętam, tryb namierzania jest w pełni statyczny i nie ma autozerowania.
proscan
Re: róznice miedzy trybem mieszanym a pseudostatykiem
Dzięki Proscanie za info.Sprzętu jeszcze nie mam,póki co czytam i czytam...
pozdrawiam
pozdrawiam