Osłona cewki made in home

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Osłona cewki made in home

Post autor: Kumulus »

Witajcie
Panowie , czy ktoś z Was ma pomysł jak/czym zabezpieczyć cewkę wykrywacza przede wszystkim przed uderzeniami o korzenie kamienie itp. ??? Przydało by się aby zabezpieczenie było lekkie , trwałe i w miarę estetyczne . Czy owinięcie cewki np. taśmą izolacyjną Scotch firmy 3M wpłynie np na zasięg ???
Uprzedzając ewentualne pytania , kupiłem cewkę 12,5" i niestety nie ma szans dokupić do niej oryginalnej osłony :( Powinna pasować od wykrywacza Golden Mask ale niestety nie mają ani w UK ani w Bułgarii

Szukałe podobnego tematu tu na forum ale prócz zawijania folią nic nie znalazłem . Pomysł jest dobry ale raczej mało trwały więc liczę na Waszą kreatywność :D

:pa

Kumulus
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: ProScan »

A pomysł z wężem ogrodowym, rozciętym wzdłuż i nałożonym na krawędź sondy?

:prosit

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: KrisssK »

Kumulus pisze:Przydało by się aby zabezpieczenie było (...) w miarę estetyczne .
To chyba raczej nie będzie estetyczne nawet "w miarę" :D

Kiedyś zrobiłem domowym sposobem taka osłonkę z cienkiego polistyrenu.
Sama osłonka też zbyt estetycznie nie wyglądała ale po założeniu na cewkę nie było już tak źle.

Obrazek Obrazek Obrazek
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: Kumulus »

.... no chyba żeby znalazł estetycznego węża :lol:
A inne pomysły ???

Co myślicie o tej taśmie izolacyjnej ???

:roll:

P.S. Krisssk no jest to jakiś pomysł =D> ,..... a gdzie takie cóś (polistyren) można kupić ??? Formując jak mniemam trzeba podgrzać , tak ???
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: ProScan »

KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: KrisssK »

Polistyren można kupić na znanym portalu aukcyjnym.
Ja po prostu te osłonkę pokleiłem. Z termoformowaniem byłoby za dużo zabawy jak na jednostkową produkcję...
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: Kumulus »

Dzięki Piotrze , znalazłem jeszcze na You Tube takie coś :
http://www.youtube.com/watch?v=ZUsC2Pk_W0I to chyba faza produkcyjna była :D
http://www.youtube.com/watch?v=08c8ed10LXg a to jakaś porażka :lol:

Podoba mi się zwłaszcza ten "turecki patent" ale wydaje mi się że ta osłonka moze ochronić co najwyżej od zadrapań .
Krisssk , jak nie znajdę innego sposobu to wypróbuje Twój sposób .

Panowie a ta taśma izolacyjna ??? Wydaje mi się najłatwiejszym sposobem tylko nie wiem czy przez to zasięg nie spadnie ??? Jak myślicie ???
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: KrisssK »

Kumulus pisze:Panowie a ta taśma izolacyjna ??? Wydaje mi się najłatwiejszym sposobem tylko nie wiem czy przez to zasięg nie spadnie ??? Jak myślicie ???

Nie bój nic, spadnie tyle co przy osłonie :) ale taśma będzie nietrwała, szybko poprzeciera się na krawędziach.
pastuszek
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: pastuszek »

Ja mam osłonkę w postaci węża owiniętego taśma izolacyjną...
Pomysł ogólnie do d.
Wąż za ciężki, z taśmy po 10 minutach na ściernisku zostają farfocle.
Folia termokurczliwa by pewnie spełniła zadanie, ale takowej nie posiadam.
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: KrisssK »

Zróbcie sobie taką osłonkę:
http://www.allegromat.pl/aukcja116369

Proszę tylko nie zapomnieć zasypać ziemią i posadzić bratki - będzie jeszcze ładniej :smt044 :smt044 :smt044

Obrazek
tom_23
Posty: 35
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 3:01 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: tom_23 »

Polecam uwadze pokrywki od róznych ogrodowych wiaderek. U mnie jedna pasuje idealnie do cewki 10,5. Wałuje skiby aż miło.
pepe
Posty: 133
Rejestracja: pn mar 07, 2011 10:55 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Osłona cewki made in home

Post autor: pepe »

Osłona to dodatkowy balast - moim zdaniem nie warto. Jak koniecznie ktoś chce osłonić sondę to może taśma wkoło wystarczy na jeden wypad. Na następny wymiana .... itd.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ