Kolejny problem z moim Minelab X-Terra.
Zauważyłem od jakiegoś czasu, że wykrywacz stał się niestabilny, podejrzewałem, ze może coś w puszce z elektroniką nie łączy ale dziś zrobiłem testy.
- odkręciłem osłonkę kabla przy cewce
- podłączyłem cewkę i włączyłem sprzęt testując nad celem
Zginając kabel przy samej cewce zauważyłem, że w jednym skrajnym położeniu wykrywacz staje się niestabilny a gdy zgiąłem kabel w drugą stronę to całkiem tracił sygnał, W pionowym położeniu kabla wszystko było ok.
Jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych nie widać.
Czy możecie doradzić co robić? Czy taki kabel da się wymienić samodzielnie Myślałem o tym, żeby wyciąć otwór wokół kabla przy cewce- uciąć ten uszkodzony kawałek i zamontować/przylutować ponownie, potem zalepić to żywicą
Nie wiem czy da się to zrobić w domowych warunkach, czy może przy uszkodzeniu trzeba jakoś zdobyć nowy kabel i wymienić cały? Jak kabel wygląda w środku - na ile grube są żyły i jak on jest podłączony wewnątrz cewki - czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć. Nie chcę niczego robić zanim nie zorientuje się jaka jest skala problemu.
X-terra 705 - problem z kablem cewki
Re: X-terra 705 - problem z kablem cewki
Cewki z założenia są nienaprawialne, ale jak ktoś ma dużo samozaparcia i umiejętności to to zrobi.Czy taki kabel da się wymienić samodzielnie
Domyślam się że chodzi o cewkę DD. Trzeba ją otworzyć, by kabel naprawić (jego wymian nie ma sensu).
Szczegółów z oczywistych względów nie podaję.
proscan
Re: X-terra 705 - problem z kablem cewki
Otworzyć? A jak te cewki DD się otwiera -chodzi o jej rozklejenie tak, żeby calkiem zdjąć obudowę?
A czy takie naprawy ProScan wykonuje?
A czy takie naprawy ProScan wykonuje?
Re: X-terra 705 - problem z kablem cewki
Kiedyś tak. Teraz nie*.A czy takie naprawy ProScan wykonuje?
proscan
*) http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=1&t=1881