Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F4

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F4

Post autor: ProScan »

Fisher swego czasu zmienił typ wtyku w wykrywaczach F2/F4 ze zwykłego "wciskanego' na metalowy, skręcany.

Ten pierwszy był odziedziczony z sond Bounty Hunter / Discovery i te sondy były w zasadzie bezproblemowo wymienialne.

Po przyjściu na nowy typ wtyku pojawił się problem z dostępnością sond do "starych" Fisherów F2/F4. Można temu zaradzić wymieniając wtyczkę lub stosując adapter jak niżej.
Prezentuję tutaj, gdyż ostatnio miałem klienta potrzebującego sondy do swojego Discovery 3300, który nie chciał tracić gwarancji na sondę, majstrując przy wtyczce.

:pa

proscan

Przejściówka_001H.jpg
beny98
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 14, 2015 8:28 am

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: beny98 »

Witam.
Potrzebuję przejściówki do fisher f2 aby podpiąć cewkę nel tornado,jest możliwość zamówienia w proscan takiej przejściówki? :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: ProScan »

A NEL Tornado do jakiego wykrywacza?
beny98
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 14, 2015 8:28 am

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: beny98 »

Do fisher F2 starszy model bo gniazdo jest na wtyk DIN ? A przy cewce jest wtyczka MIC? Chyba tak nazywają się te wtyczki.Przy wykrywaczu stare gniazdo z ootworami a przy cewce nowa wtyczka z otworami i przykręcane(nakrętka):-) cewka NEL TORNADO FOR FISHER
beny98
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 14, 2015 8:28 am

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: beny98 »

Ok to poczekam , a jaki będzie koszt takiej przejściówki?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: ProScan »

Ceny podaję na email.

Cena często się dezaktualizuje, więc po latach ktoś może mieć dziwne oczekiwania. Niestety mam takie durnowate pytania czasami czemu coś kosztuje X skoro kosztowało 5 lat temu X/2.

Email wysłałem.

:pa

proscan
kuba5272
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 01, 2016 6:16 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: kuba5272 »

Witam też mam problem z podłączeniem cewki Nel SHARPSHOOTER 9,5x5,5 i był bym zainteresowany tą przejściówką z starego typu na nowy typ złącza bądź innym skutecznym podłączeniem danej cewki i jaka była by cenna. :D
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: ProScan »

Proszę podać dla pewności czego Pan potrzebuje. Jaki ma wykrywacz z jakim gniazdem i jaka wtyczkę na ten NEL.

:pa

proscan
kuba5272
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 01, 2016 6:16 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: kuba5272 »

Wykrywacz to fisher f 4 z wsówaną ftyczka od cewki potrzebuje przejściówkę do cewki nell sharp shooter 9,5 na 5,5 cala z końcówką skręcaną.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: ProScan »

OK. Zrozumiałem (mimo błędów ortograficznych).

Cenę podam emailem.

:pa

proscan
kuba5272
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 01, 2016 6:16 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: kuba5272 »

Ok to niech pan robi tą przejściówkę ja jutro wpłacam pieniądze na konto a dane do wysyłki podam na priv.A robił pan coś podobnego i czy zdało to egzamin?.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: ProScan »

A robił pan coś podobnego i czy zdało to egzamin?.
A to na zdjęciu to niby skąd się wzięło?

O ile wiem działa dobrze. Za jakość sond NEL gwarancji nie daję - jeśli będzie źle działać, to będzie to wina sondy.

:pa

proscan
kuba5272
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 01, 2016 6:16 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: kuba5272 »

Dzięki proscan wszystko działa aż miło pozdro. :S
resoto
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:39 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: resoto »

Jaki kabel Pan wykorzystał do połączenia końcówek w adapterze ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka do sond "nowy Fisher" - "stary Fisher" F2/F

Post autor: ProScan »

Bardzo dobry ;)
ODPOWIEDZ