Witam.
Mam pytanie natury technicznej, dotyczące GMP.
Bardzo irytuje mnie długość kabla od cewki do elektroniki.
Przez to, że jest on taki długi, jest bardzo gęsto okręcony o sztycę, przez co, przez kilka lat używania bardzo mi popękała ta wierzchnia otulina/osłona przewodów, którą staram się izolować taśmą.
W związku z tym mam pytanie, czy kabel ten można skrócić, (obciąć określoną długość) bez obaw o działanie, o zasięgi itp.???
Jeśli można skracać, to jaki jest najlepszy sposób połączenia poszczególnych przewodów?
Lutowanie?
Jak już pytam, to zapytam jeszcze o jedną rzecz.
Czy kabel w GMP jest wyjmowalny z cewki? Bo niby przy wejściu kabla do cewki jest jakaś nakrętka, pod nią gwint? Czy jest to rozbieralne, czy kabel połączony jest z cewką na stałe???
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX
Witam,
Odpowiadam w punktach:
Długość kabla wynika z faktu, że są dedykowane do elektroniki, która może być zdejmowana z wysięgnika i noszona na pasku, przy ciele. Jeśli ktoś tego nie robi, to kabel jest dla niego zdecydowanie za długi.
Kabel nie pępka dlatego, że jest owijany, tylko dlatego, że jest (był?) niskiej jakości. Niestety.
Jeśli nie pękła opona, to pęknie wewnętrzny ekran foliowy - na to nie ma rady. Skracanie na pewno nie zaszkodzi, ale może nie pomóc.
Można łatać, lutować, sztukować, ale lepiej wymienić całość.
Kabla nie a się po prostu wyjąć - trzeba dostać się do niego od spodu. Metoda jest inwazyjna bo wszystko jest zalane żywicą, a proces trudny i ryzykowny.
Operacja jest droga, a dużą część ceny obejmuje drogie złącze, które trzeba wymienić, jeśli chce się to zrobić dobrze, a nie druciarsko.
Generalnie odradzam, żeby robić to samemu.

proscan
Odpowiadam w punktach:
Długość kabla wynika z faktu, że są dedykowane do elektroniki, która może być zdejmowana z wysięgnika i noszona na pasku, przy ciele. Jeśli ktoś tego nie robi, to kabel jest dla niego zdecydowanie za długi.
Kabel nie pępka dlatego, że jest owijany, tylko dlatego, że jest (był?) niskiej jakości. Niestety.
Jeśli nie pękła opona, to pęknie wewnętrzny ekran foliowy - na to nie ma rady. Skracanie na pewno nie zaszkodzi, ale może nie pomóc.
Można łatać, lutować, sztukować, ale lepiej wymienić całość.
Kabla nie a się po prostu wyjąć - trzeba dostać się do niego od spodu. Metoda jest inwazyjna bo wszystko jest zalane żywicą, a proces trudny i ryzykowny.
Operacja jest droga, a dużą część ceny obejmuje drogie złącze, które trzeba wymienić, jeśli chce się to zrobić dobrze, a nie druciarsko.
Generalnie odradzam, żeby robić to samemu.
proscan
Re: Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX
Witam. Czy jest szansa na wymiane i skrócenie kabla w GMP? Kabel uszkodzony przy sondzie powyzej tego dławika.
Re: Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX
Da się zrobić - a sam kabel w jakim stanie? Nie było z nim innych problemów, bo jak robić to może lepiej cały wymienić (razem w wtyczką).

proscan
proscan
Re: Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX
Kabel w dobrym stanie( optycznie nic nie zauwazylem),w terenie tez nie bylo fałszywych sygnałów.Napisalem na mail w sprawie kosztów.